Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak sprzedawcy na allegro robią kupujących w balona? Napisałem prosty skrypt, który monitoruje dla mnie kilka obserwowanych aukcji na allegro, codziennie o godzinie 6:00 i 18:00. Weźmy na tapetę filtr oleju filtron. Dnia 18.10.2022r. o 06:00 kosztował on 12,64zł, tego samego dnia o 18:00 kosztował już 10% drożej, czyli 14,13zł, po czym następnego dnia o godzinie 18:00 magicznie wrócił do ceny 12,64zł, czyli 10% taniej. Zgadnijcie, jakiego maila dostałem dzisiaj. :) Od dawna podejrzewałem takie praktyki, ale teraz mam czarno na białym.

#allegro #oszukujo #afera

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635024dd5debf7291e79450d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak sprzedawcy na allegro robią kup...

źródło: comment_1666201469wWXFQqdNPIH2Zsz0M3O5Ls.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Duże hurtownie motoryzacyjne aktualizują cenniki co 3-6 godzin. Sprzedawca może mieć skrypty które synchronizują te ceny po API, zachowując stałą marżę.
Robiłem kiedyś taką integrację dla tej branży i skrypty takie ganiały w pętli całą dobę.
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? TAK, genialny post. Kupowałem kiedyś filtry i trafiłem na to! Też u mnie ta #!$%@? cena się zmieniała kilka razy. Myślę że o ile takie coś nie jest może karalne, to warto uświadomić o tym konsumentów ;) więc rób znalezisko ale z informacją żeby kupowac przed 6 albo po 18 i tyle