Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wpiot
wpiot

wpiot

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4788
  • Znaleziska 102
  • Mikroblog 4686
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 23
wpiot
wpiot
wpiot 18.03.2023, 20:33:33
  • 1
Czy znacie jakieś miejsce gdzie można się podszkolić ze stolarstwa (dla rozrywki) na górnym śląsku?
Widzę tylko oferty w warszawie/wrocławiu.
Robiłem już trochę rzeczy do ogrodu z odpadowych materiałów, w domu mam tylko proste narzędzia.
Chciałbym zobaczyć/poćwiczyć na większych maszynach.
#stolarstwo #diy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Erk700
Erk700
18.03.2023, 20:36:55 via Wykop
  • 0
@wpiot: Zobacz Fablab
  • Odpowiedz

440

Łowcy skór i Pavulon. Karetkami w Łodzi jeździli mordercy, ile ofiar uśmiercili?

Pokaż treści 18+

Łowcy skór i Pavulon. Karetkami w Łodzi jeździli mordercy, ile ofiar uśmiercili?

Łódź i cała Polska była wstrząśnięta sprawą nagłośnioną dwadzieścia lat temu. Reportaż, którego autorem był m.in. Tomasz Patora, ujawnił proceder zabijania pacjentów przez pracowników łódzkiego pogotowia. Łowcy skór używali w tym celu m.in. środka o nazwie Pavulon. Ofiar mogły być tysiące.

krkfilm
z
youtube.com
dodany: 14.03.2023, 19:12:20
  • 60
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    kryminalistyka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
wpiot
wpiot
wpiot 15.03.2023, 19:41:53 via Wykop
  • 1
A skali procederu czysto matematyczno-statystycznie nie da się obliczyć? Jakieś odchylenie od reszty kraju, albo porównać z innymi dużymi miastami?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wpiot
wpiot
wpiot 05.12.2022, 07:31:35
  • 0
Na zderzaku miałem od dawna pęknięcie z lewej strony, ale teraz mam nowe większe z prawej, poszedł odblask i chce to zrobić z AC. Powiedzieć prawdę czy ściemniać, że to wszystko za jednym razem?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #samochody #auto

Jak zgłosić szkodę z AC?

  • Zgłosić tylko jedno nowe uszkodzenie 6.8% (3)
  • Zgłosić całość 43.2% (19)
  • Cztery sery 50.0% (22)

Oddanych głosów: 44

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wpiot
wpiot
wpiot
Autor
05.12.2022, 08:09:33
  • 0
@YogiYogi: nie napisałem dokładnie, sprawcą jestem ja, wjechałem w słup
  • Odpowiedz
sayanek
sayanek
sayanek
05.12.2022, 08:18:51
  • 1
@YogiYogi: nawet najgłupszy likwidator nie uzna 2 uszkodzeń po przeciwległych końcach zderzaka za 1 szkodę.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 03.12.2022, 14:54:34
  • 0
Pytanie o ubezpieczenie autocasco.
Zmieniam ubezpieczyciela, mam już opłaconą nową polisę która zaczyna się za 2 tygodnie.
Dziś miałem mini kolizję ze słupem, wjechałem tyłem i w zderzaku połamał mi się odblask i ramka w toyocie auris 2 (wersja kombi z 2018), sam zderzak jest lekko pęknięty i porysowany. Połamany plastik musiałem zdemontować bo samochód nie może mieć ostrych elementów, w sumie to nie wiem czy ten odblask jest niezbędny np podczas kontroli czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

darek_fraczek
darek_fraczek
06.12.2022, 00:18:41
  • 1
@wpiot: Nie spotkałem się aby pojawiła się zwyżka. Polisa jest już zawarta. Jeśli do nowego ubezpieczyciela musisz dostarczyć zdjęcia to trzeba zrobić zdjęcia auta takie jakie jest - czyli uszkodzone, a po naprawie dostarczyć ponownie, że już naprawione.

No i koniecznie zgłoś w czasie obowiązywania obecnej polisy, bo jak zgłosisz później ale to zacznie się sprawdzanie, czy na pewno szkoda miała miejsce w czasie obowiązywania tej polisy czy może już
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
06.12.2022, 07:51:00
  • 0
@darek_fraczek: dzięki za info!
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 19.11.2022, 20:09:42
  • 0
Czy małą zakrętarkę np Ryobi R18ID2-0 z uchwytem hex -1/4 jest sens używać do wymiany kół z samochodu? Chodzi mi o to czy jakieś zwykłe przejściówki wytrzymają moment czy od razu kupić nasadkę udarową z końcówką 1/4, albo to w ogóle nie ma sensu z innego powodu np bicia.

Pierwszy cel zakrętarki do np wkręty ciesielskie i około 200 Nm tam wystarczy, pod niezapieczone śruby z auta może też (najwyżej dociągnę dynamometrycznym)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Msciwy_pterodaktyl
Msciwy_pterodaktyl
19.11.2022, 20:16:47
  • 1
@wpiot: Do kół samochodowych bez szans nawet tych niezapieczonych. Każdy dodatkowy element to utrata sporego procenta mocy udaru
  • Odpowiedz
biskup2k
biskup2k
20.11.2022, 09:05:36
  • 0
1/4


@wpiot: jakoś słabo to widzę. może jak koło jest dokręcone w rozsądnych granicach
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 14.11.2022, 13:16:49
  • 0
Nowa pilarka tarczowa, czy dla budżetowych modeli takie skrzywienie jest normalne/akceptowalne?
Test na jakimś froncie, pilarka złapana na ściski. Sprzęt do okazyjnego cięcia, więc nie wiem czy jest sens reklamować.
#stolarstwo #diy
wpiot - Nowa pilarka tarczowa, czy dla budżetowych modeli takie skrzywienie jest norm...

źródło: comment_1668431729LQZU79BDXLsLb1LSFFkFej.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

marcho87
marcho87
14.11.2022, 13:31:39 via Android
  • 1
@wpiot no trochę lipa, ale to może być wiele czynników. Najczęściej to:
- krzywa podstawa
- niskiej jakości tarcza
- błąd użytkownika
- bicie na wałku

Pierwszą i ostatnią rzecz bez problemu wykluczysz sam. To czy tarcza jest prosta również sprawdzisz przy pomocy kątownika ze zdjęcia.
  • Odpowiedz
Polanin
Polanin
Polanin
14.11.2022, 14:03:46
  • 0
@wpiot: trochę szkoda, że za podobne pieniądze nie kupiłeś zagłębiarki. Trochę mniejsza średnica tarczy, ale reszta parametrów podobna.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 09.11.2022, 07:42:08
  • 0
Czy serwisant agd po naprawie w domu, musi od razu wystawić paragon? Od lat, od razu dostaje od kominiarza
#agd #serwis #prawo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Notakaprawda
Notakaprawda
09.11.2022, 08:01:47
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

wpiot
wpiot
wpiot 06.11.2022, 19:23:08
  • 0
Co wybrać z tanich pilarek tarczowych ? Mało intensywne cięcie raz na kilka miesięcy.

Graphite: https://allegro.pl/oferta/pilarka-tarczowa-1200w-graphite-58g486-185mm-10060255534 (podobno 3 lata gwarancji + dostępność części)

NAC: https://allegro.pl/oferta/pilarka-tarczowa-nac-cse138-185-sh-pila-reczna-11077282622 (mam kosiarkę z nac i jest OK)

Einhell
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

B.....f
B.....f
konto usunięte 06.11.2022, 21:20:29
  • 1
Graphite


@wpiot: jeżdżę po tym sprzęcie jak po łysej kobyle i działa
  • Odpowiedz
jarzyn123
jarzyn123
jarzyn123
07.11.2022, 11:42:29
  • 0
@wpiot: Mam graphite, chyba nawet ten model -> działa. Nie wiem jak gwarancja czy części, bo tylko tarcze wymieniam.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 03.11.2022, 20:51:05
  • 0
Czy istnieją porządne wiertła 4 ostrzowe do betonu ale z uchwytem hex do wkrętarki?
Zwykłe wiertła się luzują jak wiercę coś małego wkrętarką z udarem (do większych otworów mam młot z sds+)
2 ostrzowe są np milwakee, ale nie wiem jak z wytrzymałością.
#remontujzwykopem #wiertla #remont #diy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
03.11.2022, 22:33:30
  • 1
@wpiot:

tnie zbrojenie

Daj no mi model tej wkrętarki, bo też chcę taką co wierci przez zbrojenie
  • Odpowiedz
Smarek37
Smarek37
04.11.2022, 07:51:00
  • 1
@wpiot: wkrętarka ma udar mechaniczny więc szukanie jakich wypasionych wierteł jest tu bez sensu. Lepiej kup dobre wiertła do młota. Polecam Hilti jeżeli szukasz czteroostrzowych. Wcale nie są takie drogie jak na tę markę.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 02.11.2022, 22:00:29
  • 0
Na wiosnę będę wykańczał nowe mieszkanie pod wynajem. Czy jest sens najpierw poszukać potencjalnego wynajmującego i zrobić kilka rzeczy które mu się przydadzą, czy raczej zrobić to wg własnego uznania i potem szukać chętnych?
#wynajem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KromkaMistrz
KromkaMistrz
03.11.2022, 04:55:19 via iOS
  • 2
@wpiot: Znalezienie najemcy na etapie projektu i wykończenie pod niego jest super opcja. Ale… niech to będzie uniwersalne wykończenie które za rok nie będzie problemem dla kolejnego.
  • Odpowiedz
BHN_LLU
BHN_LLU
BHN_LLU
03.11.2022, 07:49:35
  • 1
@wpiot: teoretycznie sens jest, w praktyce najemca może przestać płacić, albo się po prostu wyprowadzić i wtedy masz mieszkanie konkretnie pod niego, drugiemu może się nie spodobać.

Najlepiej robić klasyczne uniwersalne mieszkanko. Białe ściany, meble kuchenne też białe albo drewno, łazienka klasyka, absolutnie nie patrz co teraz modne, bo moda się zmieni. No i bym przemyślał panele winylowe albo płytki na całej podłodze, u lokatorów jak się coś zaleje to
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 18.10.2022, 17:35:49
  • 0
Taka sytuacja:
Grzejnik łazienkowy zaczął mi korodować, producent może mi go naprawić (śrutowanie + malowanie tak jak nowego grzejnika) i pokryje koszty kuriera oraz częściowo montażu albo opcja nr2: dostaje 50% rabatu na nową sztukę. Naprawa trwa 10 dni, wysyłka nowego 2-3 dni i nie wiem co wybrać. Nowy grzejnik to 5 lat gwarancji i rozwiązanie problemu w 3 dni, ale to koszt koło 700 PLN.

#remontujzwykopem #remont
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

G.....o
G.....o
konto usunięte 18.10.2022, 20:12:06 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wpiot: jeśli koroduje to po śrutowaniu będziesz miał cieńszy grzejnik :p
Ale bieg gwarancji się wznawia po naprawie jeśli chodzi o powłokę lakiernicA także ja bym dał do poprawki. Mogło być źle przygotowanie powierzchni, zwykły błąd w sztuce.
  • Odpowiedz
megawatt
megawatt
24.10.2022, 12:51:15
  • 2
Rozumiem, że to nie jest woda źródlana, ale zastanawiam się czy nie ma korozji wewnątrz


@wpiot: oczywiście, że jest korozja - grzejnik jest stalowy

tylko żeby korozja postępowała muszą być pewne warunki - jednym z warunków jest dostęp tlenu. Każde wlanie wody oznacza dołożenie tlenu (woda kranowa jest natleniona). Trochę stali skoroduje i tlen zostanie zużyty.

Jeśli masz instalację z kotłem gazowym albo pompą ciepła to warto mieć przed kotłem/pompą
  • Odpowiedz

642

Jak przygotować się na blackout? Wystarczy zaledwie 230 złotych

Jak przygotować się na blackout? Wystarczy zaledwie 230 złotych

Dla #programista15k taki wydatek nie powinien być problemem... a lepiej być zabezpieczonym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 10.10.2022, 16:51:55
  • 328
  • #
    technologia
  • #
    energetyka
wpiot
wpiot
wpiot 11.10.2022, 06:10:22
  • 1
@bombel321: Może w lecie bywają braki wody do chłodzenia elektrowni? W tej chwili późna wiosna, lato i jesień to bardzo duża produkcja z panel.
wpiot
wpiot
wpiot 11.10.2022, 06:17:59
  • 0
@krzemas: Przetwornice może podłączyć bezpośrednio pod akumulator, wtedy będzie mogła więcej pobrać. Z instalacji to małe przetwornice
wpiot
wpiot
wpiot 04.10.2022, 05:58:03
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qscc
qscc
qscc
04.10.2022, 05:59:12
  • 0
@wpiot:

O masce gazowej nie zapomnij
  • Odpowiedz
cybulion
cybulion
04.10.2022, 07:08:04 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qscc: o jakby moj nauczyciel PO to uslyszal to bys z---------l 20 kolek wokolo szkoly.
"Przeciwgazowej, maski gazowe to hitler produkowal ciemna maso" by krzyczal za kazdym razem gdy mijalbys okno jego klasy. Na koniec ostatnie dwa kolka w pelnym OP1 i masce + plecak 40kg.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 30.09.2022, 19:52:25
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykoprock
wykoprock
30.09.2022, 19:53:24
  • 1
@wpiot: baretka
  • Odpowiedz
shitman6
shitman6
30.09.2022, 20:44:19 via Android
  • 5
@chanoja baretki to inaczej te wstążki od orderów i medali. Każde odznaczenie ma swoją charakterystyczną baretkę. Żeby nie wyglądać jak onuca obwieszona złotem to nosi się same baretki. Kolejność jest uzależniona od rangi odznaczenia i o ile dobrze pamiętam idzie jak się patrzy na żołnierza od górnej lewej do prawej.
  • Odpowiedz

799

Kelnerka na Oktoberfest niesie 13 kufli piwa

Pokaż treści 18+

Kelnerka na Oktoberfest niesie 13 kufli piwa

Kelnerka na Oktoberfest niesie gigantyczne zamówienie Kelnerka niosąca ogromny stos piw przez ruchliwą halę piwną w Monachium w Niemczech podczas Oktoberfestu.

starnak
z
streamable.com
dodany: 28.09.2022, 19:57:44
  • 188
  • #
    piwo
  • #
    oktoberfest
  • #
    ciekawostki
  • #
    rozrywka
  • #
    zainteresowania
wpiot
wpiot
wpiot 29.09.2022, 10:10:55
  • 0
@who_cares2: każdy browar ma swój namiot
wpiot
wpiot
wpiot 28.09.2022, 18:47:34
  • 0
Czy urządzenia tego typu: https://allegro.pl/oferta/stabilizator-napiecia-pradu-avr-1000w-do-agregatu-6164646496
Są w stanie wygładzić modyfikowanego sinusa z tych prostych przetwornic do pełnego sinusa, którego można podłączyć do wszystkich sprzętów?
#elektronika #elektryka #elektrotechnika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mhrok
Mhrok
28.09.2022, 18:51:10
  • 0
@wpiot: Nie sądzę, to urządzenie pilnuje jedynie wartości napięcia, a nie jego kształtu.
  • Odpowiedz
JestemKrzysio
JestemKrzysio
JestemKrzysio
28.09.2022, 18:53:49
  • 2
@wpiot: Nie, nie poprawia kształtu napięcia, jedynie podbija/obniża (np. 200 -> 230V czy 250 -> 230V)
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 28.09.2022, 10:19:10
  • 0
Pytanie o jakość zdjęć w iPhone. Miałem 7 Plus, który posiada dwa aparaty i zdjęcia robi gorsze niz SE 2 generacji.
SE 2 idzie do wymiany i teraz zastanawiam się co zrobi lepsze zdjęcia 11 czy SE 3 generacji? 11 ma więcej aparatów, ale SE ma lepszy procesor do obróbki zdjęć. Biorę pod uwagę jeszcze 12 mini.
#iphone #apple
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pekak
pekak
28.09.2022, 10:22:10
  • 1
@wpiot: teraz zdjęcia robi przede wszystkim procesor, a nie obiektyw
  • Odpowiedz
pekak
pekak
28.09.2022, 10:44:36
  • 0
@wpiot: tak w dużym skrócie to tak
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 24.09.2022, 18:53:09
  • 0
Czy zaproszenie do rekrutacji przez google lub atlassian w 2022 należy traktować w kategoriach pewnego wyróżnienia, czy też nie bo takie zaproszenia na linkedin dostaje kilkaset osób dziennie?
#java #programowanie #programista15k #programista25k
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

globalbus
globalbus
globalbus
24.09.2022, 18:58:59
  • 9
@wpiot: prestiż to chyba przejście przez ich p------e rekrutacje (google).
Po jakości softu atlassiana, to chyba nieszczególnie. Jira 8 i dalej stare dziurawe liby w wersjach sprzed 10 lat, to raczej nie jest "working with cutting edge technology".
  • Odpowiedz
RapIArbuzy
RapIArbuzy
RapIArbuzy
24.09.2022, 20:17:08
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

564

Adobe kupiło Figmę

Adobe kupiło Figmę

Za 20 miliardów dolarów...

sukisuki
z
techcrunch.com
dodany: 15.09.2022, 13:11:52
  • 245
  • #
    technologia
  • #
    figma
  • #
    adobe
wpiot
wpiot
wpiot 15.09.2022, 19:02:50
  • 1
@zwrk: tak chyba powstał zoom, powstała nowa firma na bazie ludzi z webexa
wpiot
wpiot
wpiot 13.09.2022, 11:28:22
  • 0
Co wybrać? Mam 10+ expa w javie, aktualnie senior i trochę już mam w------e na jakieś detale w kodzie, czy mam najnowszy framework czy nie. Bardziej mnie interesuje jak to ma być wdrożone, jak to obtestować, czy jest bezpiecznie, czy są metryki, czy jako tako wydajnie. Jako senior teraz nie mam na to wpływu bo w dużej części ogarnia to tech lead i architekci. Wyższe stanowisko tech leada w tej chwili nieosiągalne,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Romska_Palo_Ul_Laputa
Romska_Palo_Ul_Laputa
13.09.2022, 11:46:39
  • 3
@wpiot: wszystko zależy od tego, czy w tym drugim miejscu bardziej 24k, czy jednak 19k. No i czy masz tam realne szanse zostać tym architektem, skoro ci tak zależy.
Za 19k bym siedział.
Za 24 raczej uciekał.
  • Odpowiedz
Ytaremtujest
Ytaremtujest
13.09.2022, 11:47:26
  • 1
@wpiot: zajmij sie prawdziwa praca, wegla teraz brakuje
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22
  • Strona 13 z 22
  • >

Wojciech Piotrowiak

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.10.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 14.03.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking