Wpis z mikrobloga

@olelek: Graphite, tylko miara z parkside
@Philosohero: Przyłożyłem do płyty na równo, złapałem mocno dwoma ściskami więc żadnego ruchu między materiałem a piłą nie było
@Polanin: Kąt w pionie jest OK, to chodzi o równoległość i tutaj regulacji nie ma
@wpiot no trochę lipa, ale to może być wiele czynników. Najczęściej to:
- krzywa podstawa
- niskiej jakości tarcza
- błąd użytkownika
- bicie na wałku

Pierwszą i ostatnią rzecz bez problemu wykluczysz sam. To czy tarcza jest prosta również sprawdzisz przy pomocy kątownika ze zdjęcia.
@wpiot: no niestety sprzęt tej klasy jest bardziej do cięcia niż do cięcia prosto. Możesz przyłożyć kątownik do podstawy i tarczy i pokręcić ręką tarczą (oczywiście sprzęt odłączony od sieci) by sprawdzić czy oś silnika nie ma bicia. Możliwe że też sama tarcza jest na tyle miękka że poddaje sie materiałowi, tylko że porządna tarcza kosztuje tyle co taka pilarka
@Philosohero: Ja to jestem w stanie zaakceptować, bo pracuje hobbistycznie na jakiś materiałach z odpadu, po prostu byłem ciekawy czy można coś zrobić lepiej. Cięcie i tak jest o niebo lepsze niż z ręki/wyrzynarki czy multinarzędzia.

W przypadku poddawania się tarczy można próbować wolniej wchodzić w materiał czy to nic nie zmienia?
@wpiot: w ty modelu podstaw z zasady nie musi być równoległa. Jak chcesz ciąć równolegle to masz prowadnicę. Trochę byle jaką, ale podginając ją możesz według mnie to skompensować.