Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wpiot
wpiot

wpiot

Dołączył 10 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4788
  • Znaleziska 102
  • Mikroblog 4686
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 23
wpiot
wpiot
wpiot 13.09.2022, 08:07:29
  • 1
Jak wygląda kwestia z miejscami parkingowymi w nowych osiedlach? Lokalizacja to górny śląsk, chorzów.
Problem w tym, że chciałem przesunąć zakup miejsca postojowego bliżej oddania mieszkania by nie wtapiać tam żywej gotówki, no i w międzyczasie deweloper podwyższył cenę z 10k na 15k (miejsce niezadaszone).

No i teraz mam rozkminę czy znajdę jakiegoś studenta bez auta (obok uczelnia), czy też potencjalny wynajmujący ogarnie sobie parkowanie sam poza osiedlem (jest opcja niedaleko) czy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

goferek
goferek
13.09.2022, 08:09:25
  • 9
@wpiot: kupowanie mieszkania bez ani jednego miejsca postojowego to głupota. Po oddaniu budynku do użytku zakup miejsca graniczy z cudem, a na rynku wtórnym ceny skaczą od razu praktycznie o 100%.
  • Odpowiedz
goferek
goferek
13.09.2022, 08:57:48
  • 2
@wpiot: ja do mieszkań pod wynajem też kupuję miejsca postojowe. Chociażby po to, aby mieszkanie było atrakcyjniejsze, nie ograniczać grupy zainteresowanych do chlejących studentów, a także żeby w razie czego było je łatwiej sprzedać. 15k to śmieszna kwota biorąc pod uwagę ewentualne przyszłe problemy z parkowaniem czy idącym za tym obniżeniem wartości odsprzedawanego mieszkania.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 10.09.2022, 21:34:01
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1788
1788
1788
10.09.2022, 21:40:05 via iOS
  • 1
@wpiot: 100 tys. ton to jest nic
  • Odpowiedz
Umbrellachiusz
Umbrellachiusz
Umbrellachiusz
10.09.2022, 21:48:18
  • 1
@1788: dokładnie to tylko symboliczny gest
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 09.09.2022, 20:49:14
  • 2
Miał być kryzys a ofert nie brakuje i to całkiem skrajnych.
Powoli pojawiają się oferty z signing bonus w PL i w sumie ciekawa sprawa, bo to często dobry pieniądz.
Tam gdzie u jednych widełki się kończą u innych dopiero się zaczynają. Serio jest takie ssanie na rynku?
Mój przypadek to senior w javie i zwykle u mnie nadążali nad zmianami płac, po prostu nie opłacało mi się zmieniać roboty dla paru
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wpiot
wpiot
wpiot
Autor
09.09.2022, 21:14:10
  • 2
@a5f5c1: Mnie interesuje tylko UoP w tej chwili więc nie liczę tego w godzinach, od wielu miesięcy to było okolice 20K ale zawsze był jakiś haczyk np słaby projekt, brak PKUP, zero benefitów, firma krzak. Od kilku tygodni to jest kilka tysięcy więcej, zbliżamy się do 30K.
  • Odpowiedz
a5f5c1
a5f5c1
a5f5c1
09.09.2022, 21:15:55
  • 2
@wpiot: ssanie jest raczej spore, wiadomości jest multum, ja czekam na jakąś fajną ofertę w stabilnej walucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 06.09.2022, 20:55:30
  • 39
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niemampsa
niemampsa
06.09.2022, 21:00:48
  • 62
@wpiot: Najwięcej ich klientów potrzebuje tych zabawek do walki z własnymi cywilnymi obywatelami, do tego są wystarczające ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
shmatshiage
shmatshiage
shmatshiage
06.09.2022, 21:07:19
  • 40
A przyszlo co co czego to sie okazuje ze trzeba czekac na iranskie XD drony


@Makak87: które podobno dotarły uszkodzone lub zwyczajnie niesprawne:):) żeby Amerykanów nie w-----c. Dzisiaj indie zapowiedziały że rzucają ruska ropę na rzecz irańskiej więc chyba się Iranowi opłaciło ruskich wydymać.
  • Odpowiedz

530

W woj.śląskim brakuje prawie 2 tys. nauczycieli. A kurator na to: Nie ma dramatu

Pokaż treści 18+

W woj.śląskim brakuje prawie 2 tys. nauczycieli. A kurator na to: Nie ma dramatu

1 września 2022 r. naukę w szkołach woj. śląskiego rozpocznie ok. 570 tys. uczniów i słuchaczy szkół dla młodzieży i dorosłych oraz ok. 170 tys. przedszkolaków. W wykazie, jaki prowadzi Śląskie Kuratorium Oświaty jest 1875 ofert pracy dla nauczycieli. - Sytuacja nie jest dramatyczna....

Slazag
z
slazag.pl
dodany: 31.08.2022, 16:44:28
  • 130
  • #
    polska
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    slask
wpiot
wpiot
wpiot 01.09.2022, 11:01:31
  • 1
Co z tego, że na papierze ma być więcej wsparcia psychologicznego, nawet są kadry, jak miasto nie zwiększyło środków na oświatę i tych godzin nie będzie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wpiot
wpiot
wpiot 30.08.2022, 10:00:57
  • 0
Nie wiem jaką pilarkę tarczową wybrać, używana będzie sporadycznie do małych niewymagających cięć, tylko w domu.

Mam już kilka rzeczy z ryobi więc pierwsza myśl to mniejsza pilarka: RYOBI RWSL1801M 150 mm
Nie jestem w pełni przekonany, bo akumulatory mam małe (1,5 Ah i 2Ah), godzę się z tym, że potnę niewiele, ale nie wiem czy starczy mocy.

W tej cenie wybór pilarek na kablu jest już duży, są z większymi tarczami i większa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ksiak
ksiak
ksiak
30.08.2022, 10:58:30
  • 1
Czyli przy 2 Ah nie ma sensu i wybrałbyś coś innego? Bateria 4Ah kosztuje prawie tyle co pilarka, na pewno kiedyś kupię, ale teraz nie planowałem


@wpiot: no przy 2Ah nawet bym sobie tym głowy nie zaprzątał.
  • Odpowiedz
medoh
medoh
30.08.2022, 18:04:11
  • 1
@wpiot: jak chcesz coś z akumulatorem to akumulator minimum 4Ah, do domu możesz brać pod uwagę Dedra, Ryobi :) zastanów się tylko, czy tych akumulatorów będziesz używać, bo jak będą leżeć to będą niszczeć i może szkoda je kupować? Chcesz do domu coś fajnego sprawdzonego, sprawdź Bosch GKS 190, fakt- na kabel ale sprzęt sprawdzony i większa tarcza od tanich marketówek
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 22.08.2022, 21:59:40
  • 0
Mam kanał wentylacyjny 150mm, wentylacja grawitacyjna działa za słabo (wg kominiarza spełnia normy, ale ja chce mieć lepiej w łazience), jakikolwiek wentylator na tą średnicę będzie za mocny (testowałem)
Wentylator będzie podłączony pod światło więc tylko od czasu do czasu będzie pracował więc chyba nie ma sensu w to miejsce montować mniejszej średnicy bo osłabi to wentylację grawitacyjną.

Jak włożę wentylator kanałowy o mniejszej średnicy do środka za kratkę to będzie OK?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wpiot
wpiot
wpiot
Autor
23.08.2022, 09:10:53
  • 0
@1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC:
to jest zwykły silnik 20W bez dodatków
  • Odpowiedz
1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC
1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC
23.08.2022, 09:13:45
  • 0
@wpiot: To dodaj ten rezystor, bo może cię nieprzyjemnie szturchnąć pomimo wyłączenia napięcia jak będziesz grzebał w wyłączniku ale nie zabije ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 26.07.2022, 21:07:07
  • 0
Jak wygląda sprawa z nowymi/planowanymi inwestycjami? Większość jest pauzowana czy mimo wszystko projekty idą do przodu?
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pastaowujkufoliarzu
pastaowujkufoliarzu
26.07.2022, 21:42:41
  • 2
@wpiot:
Zdecydowana większość jest pauzowana.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-Ruch-na-budowach-mieszkan-wciaz-spada-w-dwucyfrowym-tempie-8342006.html
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
27.07.2022, 21:21:29
  • 1
@pastaowujkufoliarzu: to bardzo dobrze, jak będziemy wychodzić z kryzysu, to po jakimś czasie stare mieszkania w końcu zejdą, a nowych jeszcze nie będzie.
  • Odpowiedz

756

Państwowy Węglokoks i PGE na polecenie premiera kupuje węgiel w Australii.

Pokaż treści 18+

Państwowy Węglokoks i PGE na polecenie premiera kupuje węgiel w Australii.

Bo dzięki rządom PiS w Polsce - kraju z ponad 20 państwowymi kopalniami węgla - i tak go brakuje albo nie opłaca wydobywać.

NaglyAtakGlazurnika
z
biznesalert.pl
dodany: 20.07.2022, 07:57:20
  • 150
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    bekazpisu
  • #
    energetyka
wpiot
wpiot
wpiot 20.07.2022, 11:53:45
  • 3
@robo81: Na górnym śląsku od 200 lat jest wydobycie, nie ma już kolejnych łatwych złóż.
Poza tym banki już nie lubią węgla i trudniej o kredyty pod inwestycje.
wpiot
wpiot
wpiot 20.07.2022, 06:17:36
  • 2
Chce kupić wkrętarkę z systemem akumulatorowym.
Sprawdziłem wszystkie parametry i opinie, mam już taką krótką listę, ale może jeszcze ktoś dorzuci jakieś plusy/minusy:

Lidl parkside PSBSA 20-Li C3 https://www.lidl.pl/p/parkside-akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-udarowa-3w1-20-v-psbsa-20-li-c3-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100345324

Ryobi One+ R18DD3-115AJ https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/wiertarko-wkretarka-014861/
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiotrFr
PiotrFr
20.07.2022, 06:22:41
  • 33
@77LatBedeNiedojrzaly: wiadomo, do skręcenia szafy tylko Milwaukee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
21.07.2022, 21:24:40
  • 2
@s---k: @melba: @ksiak: @Ant7: @TavarishPiesov:
@eeemil:
Miałem rozterki czy nie iść w czarnego lidla, bo silnik bezszczotkowy, metalowa głowica, walizka i największy moment, ale jednak decydowałem się na zestaw ryobi z aku 2Ah.
Dziś przyszła i jestem bardzo zadowolony, dobrze leży w dłoni.
Wkręt ciesielski 6x120mm zwykle wchodzi cały lub prawie cały na trybie wkręcania, a jak włączę tryb wiercenia
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 19.07.2022, 19:15:26
  • 0
Mam już mały wkrętak i średnią wkrętarkę 12v, potrzebuje czegoś mocniejszego na wkręty do drewna.
Nie mam żadnych innych akumulatorowych narzędzi i teraz zastanawiam się czy jest sens startować z kolekcjonowaniem narzędzi 20V, czy też kupić wkrętarkę sieciową i odpuścić akumulatory?

Prąd mam zawsze, są przedłużacze, elektronarzędziami pracuje rzadko. Mam dom z ogrodem, nie mam żadnej działki gdzie bateria by się przydała.

#remontujzwykopem #elektronarzedzia #remont
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

B.....f
B.....f
konto usunięte 19.07.2022, 19:29:51
  • 1
@wpiot: teraz potrzebujesz zakrętarki, za jakiś czas wpadnie inny sprzęt, coś się zepsuje. Taki system buduje się etapami a nie zakupuje na raz.
  • Odpowiedz
Sl_w_k_1
Sl_w_k_1
Sl_w_k_1
19.07.2022, 20:04:02 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wpiot: dokładnie.
Za to kocham dwojego devalta z udarem który waży 200kg.
Masz pełną kontrolę.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 09.07.2022, 21:11:13
  • 0
Jakie wkręty warto kupić w przypadku gdy mam do połączenia prostopadle kańtówki 10x5 cm, drewno suche z palet czy czegoś takiego, więc pewnie sosna/świerk ?
Będzie to rama obudowy koszy na śmieci więc nic krytycznego, bez obciążeń.
Ciesielskie talerzykowe 6mmx100mm czy może większa średnica?
#stolarstwo #diy #budujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pigoku
pigoku
10.07.2022, 05:36:01 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wpiot: zaproponuję wkręty ciesielskie, takie z szerokim łbem na torxa, długość 100-120. Takie zwykłe tyłu spax też oczywiście wystarcza ale będą korodować z czasem a te ciesielskie są zdecydowanie grubsze i wytrzymają dłużej.
  • Odpowiedz
pigoku
pigoku
11.07.2022, 05:03:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wpiot: jeżeli to mam mieć przyszłość to zacząć od wkrętarki jakiegoś systemu i potem kupować narzędzia kolejne. Ja mam stanleya, ale fajny jest też z tych tańszych erbauer z casto, zobacz na ryobi, do majsterkowania może wystarczyć a mają gigantyczna ilość narzędzi. Teraz każdy robi narzędzia na Aku, z takich bardziej budżetowych są jeszcze Dedra czy Einhell.
Wkrętarka ok 50 Nim ciągnie takiego wkręta 100 mm prawie do końca tylko
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 12.06.2022, 17:31:57
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ArtBrut
ArtBrut
12.06.2022, 17:35:19 via Android
  • 6
@wpiot Rosjanie i odbudowywanie? żartujesz xD
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
12.06.2022, 17:41:21
  • 0
@ArtBrut: nie mam pojęcia jakie możliwości miały te zakłady, ale na zdjęciach były naprawdę potężne. Może mieli coś ciekawego co przydałoby się ruskiej gospodarce. Poza tym te produkty można łatwo wywieźć na cały świat morzem
  • Odpowiedz

6

Granat do zetki

Pokaż treści 18+

Granat do zetki

#Еспресо ##українські_бійці #поле_бою #танк_окупантів Еспресо в смартфоні - http://espreso.tv/4mobile/ Наш сайт - http://espreso.tv/ Facebook - https://www.facebook.com/espreso.tv Twitter - https://twitter.com/EspresoTV Telegram - https://t.me/espresotb Підписуйтесь на канал, щоб...

Marek_B
z
youtube.com
dodany: 03.06.2022, 20:31:11
  • 2
  • #
    ruskimir
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    ukrainanafroncie
  • #
    wojsko
  • #
    film
wpiot
wpiot
wpiot 03.06.2022, 20:51:29
  • 2
@Dejwii92: Przynajmniej będzie trudniej wyremontować :)
wpiot
wpiot
wpiot 02.06.2022, 19:13:25
  • 0
Mam 10 litrów gruntu, głęboko penetrującego, niestety data ważności połowa lutego i nie wiem czy kupić nowy czy zaryzykować. Opakowanie nieruszane, składowane w dobrych warunkach (strych/garaż).
Planowałem użyć przed malowaniem ścian na biało.
#budownictwo #remontujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Quarel
Quarel
02.06.2022, 19:15:14
  • 2
@wpiot: Jak nie śmierdzi to można używać
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
02.06.2022, 20:55:57
  • 1
@darek-jg: @bb89:
Dziękuje, zobaczę jutro jak to wygląda.
  • Odpowiedz

26

5 czołgów T-72 i 2 BMP

Pokaż treści 18+

5 czołgów T-72 i 2 BMP

Ukraińscy artylerzyści niszczą kolumnę rosyjskich pojazdów pancernych

LuckyStrike
z
youtube.com
dodany: 01.06.2022, 11:46:38
  • 9
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ruskimir
  • #
    wideozwojny
  • #
    ukrainanafroncie
wpiot
wpiot
wpiot 01.06.2022, 12:12:22
  • 3
niesamowite ile tam już było strzałów, ciekawe czy te pola będą się nadawać jeszcze pod uprawę
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wpiot
wpiot
wpiot 01.06.2022, 12:30:32
  • 0
@endless-lameness: a zanieczyszczenia z pocisków i wszystkiego co tam spłonęło?
wpiot
wpiot
wpiot 11.05.2022, 12:29:41
  • 1
Taki pomysł mam: jeśli każdy będzie mógł skorzystać z wakacji od kredytu, to idę w to i środki na ratę przeznaczę na nadpłatę kredytu. Jest jakaś wada tej opcji? Aktualnie nie mam problemów ze spłatą.
#finanse #kredythipoteczny
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krupier
Krupier
11.05.2022, 12:33:36
  • 8
@wpiot: nie ma wad, każdy ogarnięty na to liczy i jeśli wejdzie to w takim stanie jak proponuję to będzie świetny deal.
  • Odpowiedz
D.....o
D.....o
konto usunięte 11.05.2022, 13:53:12
  • 3
@wpiot: Bank na 100% odnotuje sobie, że z tego skorzystałeś i oczywiście podzieli się ta informacją z BIK-iem. Tak robią z osobami, które korzystają z ,,wakacji" na obecnych zasadach (dużo mniej korzystnych przecież). Potem takie osoby mają trudniej w bankach.
  • Odpowiedz

2157

Drugi dzień z rzędu Rosja straciła więcej terenu niż zyskała.

Pokaż treści 18+

Drugi dzień z rzędu Rosja straciła więcej terenu niż zyskała.

Rosja utknęła, nie tylko przez błoto a Ukraina próbuje odbić swoje tereny. Drugi dzień z rzędu straciła więcej terenu niż zyskała. Ukraina odrzuca siły rosyjskie wokół Charkowa w kierunku granicy. Ciekaw analiza informacji z ostatnich dni starająca się podsumować sytuację na wschodnim froncie.

OsiemPiec
z
dailykos.com
dodany: 01.05.2022, 17:01:21
  • 112
  • #
    europa
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    rosja
wpiot
wpiot
wpiot 01.05.2022, 18:03:08
  • 5
@fledge: Dokładnie. Ukraińcy zmobilizowali wszystkich, a u Ruskich nie ma masowej mobilizacji.
Nawet jeśli orkowie zaczną się mobilizować, to nie będą mieli możliwości w pełni ogarnąć zakonserwowany sprzęt, bo nikt im nie sprzeda części ( z tego co wiem to kupowali od lat optoelektronikę z Francji).

556

ING: stopy procentowe w Polsce mogą docelowo osiągnąć dwucyfrowy poziom

ING: stopy procentowe w Polsce mogą docelowo osiągnąć dwucyfrowy poziom

10% po raz pierwszy. Stopy procentowe w Polsce mogą docelowo osiągnąć dwucyfrowy poziom - oceniają ekonomiści ING Banku Śląskiego.

mickpl
z
bankier.pl
dodany: 29.04.2022, 10:04:25
  • 184
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gielda
  • #
    inflacja
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
wpiot
wpiot
wpiot 29.04.2022, 12:18:03
  • 1
@niewiemjakiwybrac: Liczba pustostanów to tylko liczba. Problem w tym, że wszyscy chcą mieszkać w stolicy/krakowie/wrocławiu i są tam chore ceny, a puste mieszkania stoją sobie w polsce B, albo są tak zapuszczone, że nikt ich nie chce.

434

Wnętrze czołgu T-72 podczas jazdy, ładowania i strzelania z armaty i karabinu.

Pokaż treści 18+

Wnętrze czołgu T-72 podczas jazdy, ładowania i strzelania z armaty i karabinu.

Załoga zadowolona.

hahacz
z
youtube.com
dodany: 13.04.2022, 16:12:44
  • 140
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    bron
  • #
    militaria
  • #
    ciekawostki
wpiot
wpiot
wpiot 13.04.2022, 20:53:06
  • 14
@ITcrowd: W ruskim czołgu (gdzie amunicja jest wszędzie bez zabezpieczenia) szansa, że pocisk po penetracji pancerza trafi na amunicję jest duża, wtedy jest wielka eksplozja od środka, która nie daje szans załodze.
  • <
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 22
  • Strona 14 z 22
  • >

Wojciech Piotrowiak

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.10.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 14.03.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking