Zastanawiam się na ppoż dla mojego domu. Mam sporadycznie używany kominek i piec gazowy dwufunkcyjny.
Robię normalnie przeglądy co rok, dom murowany i instalacje nowe.
Gaśnica 6kg? Kula gaśnicza nad piecem? Koc gaśniczy?
#bhp #ppoz #pozar #bezpieczenstwo
Robię normalnie przeglądy co rok, dom murowany i instalacje nowe.
Gaśnica 6kg? Kula gaśnicza nad piecem? Koc gaśniczy?
#bhp #ppoz #pozar #bezpieczenstwo
















W zimie największa obawa to ciepło, mam piec gazowy dwufunkcyjny, z tego to czytałem to potrzebuje około 100W by działał zapłon, wentylator i pompa obiegowa.
Najwygodniej byłby UPS, 9Ah z prostych obliczeń około godziny pracy, przy czym z tego co widzę piec włącza się tylko co jakiś czas, więc 2X9Ah bez mrozów, może wystarczy na noc. Nie wiem czy sieć gazowa działa długofalowo bez
proszę, ups do pieca:
https://techtron.pl/k112,zasilanie-awaryjne-ups-do-kotlow-piecow-pomp-co-solarow-bram-lodowek.html
Możesz sobie do niego podpiąć akumulator żelowy albo zwykły samochodowy.