Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wpiot
wpiot

wpiot

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4788
  • Znaleziska 102
  • Mikroblog 4686
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 23
wpiot
wpiot
wpiot 03.12.2021, 13:19:08
  • 1
Zastanawiam się czego użyć na wypadek przerwy w zasilaniu.
W zimie największa obawa to ciepło, mam piec gazowy dwufunkcyjny, z tego to czytałem to potrzebuje około 100W by działał zapłon, wentylator i pompa obiegowa.
Najwygodniej byłby UPS, 9Ah z prostych obliczeń około godziny pracy, przy czym z tego co widzę piec włącza się tylko co jakiś czas, więc 2X9Ah bez mrozów, może wystarczy na noc. Nie wiem czy sieć gazowa działa długofalowo bez
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wypokowy_expert
wypokowy_expert
wypokowy_expert
03.12.2021, 13:24:13
  • 1
@wpiot: z kotlami gazowymi są jaja, żeby poprawnie działały musi być połączenie pomiędzy PE i N, większość upsow na baterii tego nie realizuje
  • Odpowiedz
ksiak
ksiak
ksiak
03.12.2021, 13:35:44
  • 2
@wpiot:
proszę, ups do pieca:
https://techtron.pl/k112,zasilanie-awaryjne-ups-do-kotlow-piecow-pomp-co-solarow-bram-lodowek.html
Możesz sobie do niego podpiąć akumulator żelowy albo zwykły samochodowy.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 22.11.2021, 11:40:59
  • 0
Zastanawiam się na ppoż dla mojego domu. Mam sporadycznie używany kominek i piec gazowy dwufunkcyjny.
Robię normalnie przeglądy co rok, dom murowany i instalacje nowe.
Gaśnica 6kg? Kula gaśnicza nad piecem? Koc gaśniczy?

#bhp #ppoz #pozar #bezpieczenstwo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

taki_tomek
taki_tomek
22.11.2021, 14:15:29 via Android
  • 2
Gaśnica lub nawet dwie w różnych miejscach będą ok. Ogniochron sprzedaje gaśnice w różnych kolorach, które nie zaburzą wnętrza mieszkania. Zainwestował bym również w czujki gazu, czadu - to nie zaszkodzi a może tylko pomóc.
  • Odpowiedz
general_bomba
general_bomba
general_bomba
22.11.2021, 14:37:21
  • 2
@taki_tomek: tak, jest ABF do gaszenia tłuszczy, również w białym malowaniu. 2kg do kuchni + coś z myślą o kominku
+ ubezpieczenie obejmujące pozar przy istnieniu kominka.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 07.11.2021, 21:08:46
  • 0
Ktoś założył sobie tabliczkę informacyjną o dofinansowaniu mój prąd?
Wiem, że mam taki obowiązek i nie mam problemu, ale jeszcze takiej nie widziałem :)
#fotowoltaika

Czy masz tabliczkę informującą o przyznanej dotacji?

  • tak 2.6% (1)
  • nie 59.0% (23)
  • 4 sery 38.5% (15)

Oddanych głosów: 39

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ar_0
Ar_0
07.11.2021, 21:11:21
  • 2
Wiem, że mam taki obowiązek


@wpiot: a mógłbyś zdradzić skąd to wiesz? U mnie fotowoltaika hula od ponad roku a o tabliczce pierwsze słyszę
  • Odpowiedz
Ar_0
Ar_0
07.11.2021, 21:18:20
  • 2
Beneficjent, który uzyskał dofinansowanie w Programie „Mój Prąd” na lata 2021 – 2023

@wpiot: dlatego nic o tym nie wiedziałem. Nie mój okres. Wcześniej takich cudów nie było :)
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 03.11.2021, 09:29:36
  • 0
Raz na kwartał robię coś z drewnem, mam dość krzywych cięć z ręki lub wyrzynarki
Pójść w zwykłą pilarkę tarczową czy piłę wgłębną? Biorę pod uwagę sprzęty z lidla, bo w podobnej cenie są dużo gorsze sprzęty:

https://www.lidl.pl/p/parkside-pilarka-tarczowa-reczna-1350-w-o190-mm/p100331540
https://www.lidl.pl/p/parkside-elektryczna-pila-wglebna-pts-710-a2-710-w/p100325620
Pierwsze może ciąć pod kątem, drugie nie, ale można ciąć inne materiały
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ksiak
ksiak
ksiak
03.11.2021, 09:43:21
  • 1
@wpiot: @pan_fenestron: jak robisz z drewnem to tylko zagłębiarkę. Tylko nie kupuj tych tanich bo tutaj ważna jest dokładność. Skoro już narzekasz to raczej chcesz coś lepszego.
  • Odpowiedz
kubapolice
kubapolice
03.11.2021, 16:40:02 via iOS
  • 0
@wpiot: Ta zwykła, wgłębnej nie używałem.
  • Odpowiedz

625

Koniec ze zmianą czasu. UE tworzy nowe przepisy, jest termin

Koniec ze zmianą czasu. UE tworzy nowe przepisy, jest termin

Dobra wiadomość: jest termin i to już niedługo. Zła: zostaniemy w czasie zimowym.

Willoww
z
warszawawpigulce.pl
dodany: 17.10.2021, 12:09:57
  • 453
  • #
    zegarki
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polska
  • #
    europa
wpiot
wpiot
wpiot 18.10.2021, 10:30:57
  • 0
@KwasowyProktolog10kJava: oj tam oj tam, trochę więcej pracy :)
Całe systemy bankowe, transport itp sporo do zmian
wpiot
wpiot
wpiot 15.10.2021, 20:21:06
  • 0
Dziś przyszedł mail z programu mój prąd, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie (wniosek złożył instalator pierwszego możliwego dnia czyli 1 lipca).
Ktoś już dostał takiego maila albo przelew?
#fotowoltaika
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WMPP
WMPP
16.10.2021, 11:58:41 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wpiot: kolega z pracy złożył 1 lipca jakoś koło 8 rano i dostał takiego maila chyba dwa tygodnie temu, a parę dni temu że za 3 czy 5 dni będzie kasa na koncie. Ja złożyłem około 15 lipca i jeszcze nie dostałem maila o pozytywnym rozpatrzeniu.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 10.10.2021, 21:22:57
  • 1
Dziś rano szef telefonicznie poprosił o wsparcie, bo jebło przy wdrożeniu.
Zrobiłem analizę, napisałem parę zdań, więc praca podjęta i zgodnie z prawem przy UoP wpada dzień wolny za podjęcie pracy.
Łącznie ze zrobieniem PoC wyszło 2,5 godziny pracy, czy w takim razie oprócz dnia wolnego, wspomniane 2,5h jest dodatkowo wynagradzane?
Ostatnio wolne za podobną sprawę nie było żadnym problemem, ale dziś było trochę więcej pracy.
#prawo #prawopracy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sadaharu
Sadaharu
Sadaharu
10.10.2021, 21:43:38
  • 1
@wpiot: Nie, dodatkowe wynagrodzenie przysługiwałoby jakbyś przepracował więcej niż 8h. Za 2.5h, jedynie wolny dzień, według Uop.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
11.10.2021, 11:58:20
  • 0
@Sadaharu: dzięki
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 29.09.2021, 20:42:18
  • 1
Czy dobrze rozumiem, że jeśli złożę wypowiedzeniem, nie chcę jak najszybciej uciekać i mam kaprys przepracować cały okres wypowiedzenia to pracodawca nie ma nic do gadania i robię tyle ile przewiduje ustawa?
#praca #prawo #prawopracy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Adams_GA
Adams_GA
Adams_GA
29.09.2021, 20:52:50
  • 4
@wpiot: moze cie tez zwolnic ze świadczenia pracy za wynagrodzeniem
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
29.09.2021, 21:35:08
  • 1
@Adams_GA: jak zacznę w------ć resztę zespołu to może się uda :P
  • Odpowiedz

813

Alert RCB dla imigrantów. "Jesteś okłamywany przez białoruskie władze"

Alert RCB dla imigrantów. "Jesteś okłamywany przez białoruskie władze"

Osoby, których telefony logują się do polskich sieci komórkowych na terenach objętych stanem wyjątkowym, otrzymają alert RCB ostrzegający przed działaniami białoruskich władz - informuje portal wpolityce.pl

konto usunięte
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 28.09.2021, 18:16:17
  • 155
  • #
    polska
  • #
    rcb
  • #
    bialorus
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    alertrcb
wpiot
wpiot
wpiot 28.09.2021, 21:27:12
  • 12
Sprytne i nie zdziwie się jeśli przez te włączone telefony pewnie wpada większość imigrantów.
Na pewno każda grupa ma przynajmniej jeden, wystarczy się pochwalić, że są w PL i już jest trop.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wpiot
wpiot
wpiot 29.09.2021, 10:37:53
  • 2
@dzieju41: Zgoda. Chodziło mi o to, że gdyby po tym sms wyłączyli telefon, to może nie wpadli by póżniej, bo ciężko kogoś zlokalizować w lesie. Z tego co czytałem to kilka grup złapano w busach koło warszawy, czyli ewidentnie nowo zalogowane telefony są śledzone dłużej.

596

Jedna trzecia studentów oczekuje za trzy lata minimum 10 tys. zł na rękę.

Jedna trzecia studentów oczekuje za trzy lata minimum 10 tys. zł na rękę.

Zdecydowanie najwięcej studentów (33,5 tys.) wybiera dziś informatykę.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
krakow.naszemiasto.pl
dodany: 28.09.2021, 06:43:41
  • 463
  • #
    polska
  • #
    studbaza
  • #
    informatyka
  • #
    pieniadze
  • #
    studia
wpiot
wpiot
wpiot 28.09.2021, 21:34:50
  • 0
@katom: Studiowałem ponad 10 lat temu i już wtedy wykładowcy level 60+ śmiali się, że gdy oni byli młodsi to straszono ich brakiem perspektyw dla programistów. Teraz Świat poszedł tylko do przodu, jest coraz więcej pracy, systemów do utrzymania.
wpiot
wpiot
wpiot 27.09.2021, 20:57:48
  • 1
ktoś ma trójfazową instalację solaredge z magazynem energii?
Sprzedawca zapewniał, że wystarczy jeden interfejs, natomiast widzę, że potrzebny jest falownik i interfejs:
https://www.solaredge.com/pl/StorEdge-solutions/on-grid-solutions

Czy przy SE można zamontować magazyn innego producenta?
#fotowoltaika
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirekwirek
mirekwirek
28.09.2021, 14:29:43
  • 1
@wpiot: Ale jak napięcie skoczy to czy masz akumulatory czy ich nie masz to też falownik się wyłączy.
  • Odpowiedz
mirekwirek
mirekwirek
28.09.2021, 19:52:25
  • 0
@wpiot: Dobrze kombinujesz. Ale to nie jedyny warunek obniżenia napięci w sieci. Szczególnie, że twoi sąsiedzi też mają panele u siebie. ;)

Weź poprawkę, że potencjalne wyłączenia nie stanowią jakoś większej straty po przeliczeniu na złotówki. A już na pewno nie sfinansujesz z tego magazynu.
  • Odpowiedz

691

Fundusze pozbawiły mieszkań co piątego. Brak reakcji rządu pompuje bańkę

Fundusze pozbawiły mieszkań co piątego. Brak reakcji rządu pompuje bańkę

To ostatni moment by zareagować na fakt, że zachodnie fundusze wykupują całe bloki, osiedla i inwestują w grunty, czekając na wzrost ich wartości – mówią eksperci od nieruchomości. Inaczej nawet duża liczba budów nie załata dziury w mieszkaniówce.

Szewczenko
z
money.pl
dodany: 24.09.2021, 09:21:56
  • 216
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
wpiot
wpiot
wpiot 24.09.2021, 18:27:16
  • -1
@spinaczczio: nic. Zapotrzebowanie jest x5 niż to co budujemy więc tak czy siak ktoś to kupi i we wszystkich mieszkaniach będą mieszkać ludzie.
wpiot
wpiot
wpiot 15.09.2021, 18:39:08
  • 0
Ktoś widział wdrożenie 'safe' u siebie w robo?
Opinie developerów są raczej złe, moje przeczucie też nie jest dobre :P
#programowanie #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

keton22
keton22
16.09.2021, 06:53:24
  • 1
Przy normalnym scrumie w czasie planowania 3-go sprintu nagle okazałoby się, że jakiś team musi coś nam dostarczyć


@januszgorszyciel: to się udawało uniknąć przez dobrą komunikację. Problem z moją działką jest taki że jest w olbrzymiej części badawcza i 5 sprintów do przodu nie mogę nic powiedzieć bo badania jeszcze się nie wydarzyły. Teraz wychodzi że jak zwykle 'to nie był prawdziwy komunizm' i będziemy musieli czekać na kolejny PI.
  • Odpowiedz
januszgorszyciel
januszgorszyciel
16.09.2021, 06:58:05
  • 1
@keton22: True, do projektów badawczych nie wiem jaki sens jest upierać się na czymś innym niż kanban...
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 14.09.2021, 21:20:30
  • 1
Pytanie o montaż, podczas projektowania usłyszałem, że jeśli uziemienie jest dobre to wykorzystają to co jest, a jeśli nie to zrobią dodatkowe. Panowie pomierzyli, było OK i teraz uziemienie instalacji jest wpięte szynę uziemiającą w garażu.

Po czym okazuje się, że żaden z moich znajomych nie ma takiego rozwiązania, wszędzie zrobili uziom pionowy pod instalacje i potem od tego punktu poza budynkiem przewód do instalacji odgromowej.
Czy dobrze rozumiem, że panowie zaoszczędzi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l
14.09.2021, 21:37:08 via Android
  • 4
@wpiot oszczędzili, to fakt, ale zrobili najprawdopodobniej prawidłowo.
  • Odpowiedz
magawek
magawek
magawek
14.09.2021, 22:33:11
  • 3
@wpiot: Zrobili fachowo, fotowoltaika to integralna część instalacji elektrycznej, musi mieć wspólny uziom wraz z instalacją elektryczne - takie rozwiązanie jest najbardziej fachowe, a nie zawsze się da tak zrobić. :)
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 04.08.2021, 19:33:17
  • 0
Jakieś 3 lata temu kupiłem grzejnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie przyszedł, okazało się, że ten sklep to wał, dużo osób ucierpiało.
Sprawę zgłosiłem do prokuratury, ostatecznie jeden ze współwłaścicieli oddał wielu klientom kasę, w tym mnie.
Podpisałem umowę przelewu wierzytelności, wg zapewnień nie musiałem już nic robić w tej sprawie, otrzymałem przelew na 100% i zapomniałem o sprawie.
I nagle myk, dostaje teraz pismo z prokuratury, że
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wpiot
wpiot
wpiot 04.08.2021, 06:32:42
  • 0
Czy kupno nowej kawalerki pod wynajem to dobry pomysł?
Jest praktycznie gwarancja, że nie będzie dzieci, ale nie wiem jak z zainteresowaniem.
Dobra lokalizacja, na Górnym Śląsku
#wynajem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

l.....n
l.....n
konto usunięte 04.08.2021, 07:26:58
  • 1
@wpiot: niekoniecznie wyjdziesz na zero. Zanim Ci się spłaci i będziesz na tym zarabiał to musisz liczyć 20 lat.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
04.08.2021, 07:50:07
  • 0
@little_muffin: @czuczer:
Idealny plan to wynajmowanie przez około 10 lat, pełna spłata kredytu i darowizna dla dziecka.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 18.07.2021, 20:49:05
  • 0
Mamy problem z kotem sąsiadów, sra nam w ogródku, w tydzień jak byłem na urlopie znalazłem 8!
Była rozmowa z sąsiadką, ale raczej nie będzie sukcesu, bo kot dalej ma luz.

Psikałem już sprejem, zero efektu, kot wchodzi do domów obok nawet jeśli są w nich psy :P
Czy na tak oporny egzemplarz jakaś fotokomórka z ultradźwiękami da radę? Lub coś innego?

Są
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LM317K
LM317K
18.07.2021, 21:03:52 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wpiot: w tydzień znalazłeś 8 silnia kotów stających w ogródku?
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
18.07.2021, 21:22:31
  • 1
@LM317K:
"w jaki sposób naraża? No w sumie naraża, nie wzięła pod uwagę sąsiada który chce kraść i wywozić koty. Bo jakoś przez wiele lat kotek wychodził i nic mu się nie stało"

Powtórzę jeszcze raz, nie mam takiego zamiaru. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Ten kot wraz z właścicielką wprowadził się niedawno, więc problem jest świeży.
Zagrożenia są: samochody, chemia w ogródkach, psy u sąsiadów, zwięrzęta w lesie obok.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 10.07.2021, 20:59:19
  • 0
Próbuje przeciągnąć kabel 3x2.5mm2 przez wąski komin wentylacyjny. Mam dziurę pod kątem 90 stopni, fi 12mm na poddaszu i za pomocą sznurką ściągałem go w doł do garażu, do tego wciskałem trochę z góry.
Szło dobrze, ale sznur padł, może się przetarł, może węzeł za słaby, jestem mniej więcej w połowie, więc na pewno początek jest w dobrym kierunku.

Pchać dalej czy wycofać i od początku?
Niestety kabla nie widać na dole
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HenryMorgan
HenryMorgan
10.07.2021, 21:02:26 via Android
  • 4
@wpiot Od nowa. Sznurek z ciężarkiem jako pilot.
  • Odpowiedz
korni007
korni007
10.07.2021, 23:37:28 via Android
  • 1
@wpiot a na przyszłość - sznurek dookoła kabla obkrecasz i dajesz ciasno taśmę izolacyjna, na końcu sznurka ciężarek i leeeci na sam dół
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 09.07.2021, 21:47:33
  • 0
Czy ktoś z was miał problem ze złożeniem wniosku na dotację mój prąd?
Mój ojciec twierdzi, że jest u niego problem z numerem konta i nie potrafi go złożyć, ale nie widziałem jeszcze jak to wypełnia.
Wiem, że jest instrukcja i jakieś wsparcie, ale nie dostał jeszcze odpowiedzi.
#fotowoltaika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

l.....e
l.....e
konto usunięte 10.07.2021, 05:34:03
  • 0
@wpiot: Jak kopiuje numer to bez spacji na końcu.
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot
Autor
11.07.2021, 19:44:31
  • 0
@laputamadre: problem był inny, numer konta miał błąd i cudowny system robił jakąś walidację (długość się zgadzała). Nie widziałem jeszcze tak tragicznego interfejsu
  • Odpowiedz
wpiot
wpiot
wpiot 08.07.2021, 21:37:12
  • 0
Czy osoba z doświadczeniem (monter klimatyzacji), ale bez uprawnień może bez większych konsekwencji zainstalować dodatkowy bezpiecznik w tablicy rozdzielczej w domu?
Instalacja jest nowa, nie chodzi o oszczędność, bo chętnie zapłacę i zaproszę elektryka, ale żadnemu w okolicy się nie spieszy.
Za rok mam przegląd całej instalacji, więc i tak zobaczy to ktoś uprawniony i najwyżej poprawi.
#elektryka #elektrotechnika #budujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

c.....i
c.....i
konto usunięte 10.07.2021, 06:33:44 via Android
  • 1
@raFFcio do pierwszego poważnego przepięcia i przepychanki z ubezpieczycielem ;)
  • Odpowiedz
r.....o
konto usunięte 10.07.2021, 11:45:12
  • 0
@chixi: przecież nie ma obowiązku posiadania dokumentacji do założenia zabezpieczenia na obwód, o czym Ty mówisz?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22
  • Strona 16 z 22
  • >

Wojciech Piotrowiak

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.10.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 14.03.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking