@Fury_Warrior: Ja prowadzę dwa projekty jeden mam w next.js 16 drugie na angularze 20. O niebo lepiej się pracuje w angularze niż w next.js. To co mi next.js krwi napsuł to moje... i żadne AI nie pomogło nawet z płatnymi pro subskrypcjami.
Ej no ludzie, serio ile można już udawać, że ten system kaucyjny to jakiś genialny pomysł na ratowanie planety? Od października 2025, a szczególnie od stycznia 2026 to już masakra. Butelkomaty co chwilę awaria, nie przyjmują butelki bo kod nie pasuje, sprzedawczynie w małych sklepach patrzą ja
Jak to jest, że w Polsce to nie działa? W Irlandii kompletnie nie mam z tym systemem żadnego problemu. Oddaję sobie spokojnie butelki, kiedy idę do sklepu, i od razu wykorzystuję paragon z automatu. Nie zdarzyło mi się ani razu, żeby automat był nieczynny (a oddaję przynajmniej raz w tygodniu). Tylko raz, na samym początku działania systemu, zdarzyło się, że automat był pełny. To była jednak kwestia kilku minut... przyszedł pracownik z
Szkodliwe substancje powodujące powodujące raka, zaburzenia neurologiczne oraz hormonalne u mężczyzn wykryte w słuchawkach popularnych producentów m.in. Bose, SteelSeries, Sennheiser, HyperX, Logitech. Substancje wykryto w częściach mających bezpośredni kontakt ze skórą.
@PiesBelkot: Ale moze 35 II były ok. W każdym bądź razie moje oryginalne pady rozpadły się mimo, że prawie ich nie używałem. Teraz mam zamienniki z amazona za parę groszy, ciekawe czy też są toksyczne.
Oficjalne: wszystko jest zatwierdzone przez OldUnreal i Epic Games.epicgames.com/unrealtournament Dzięki zaangażowanej społeczności fanów Unreal Tournament 2004 można teraz grać całkowicie bezpłatnie, a nawet w zmodernizowanej wersji.Społeczność wydała nową łatkę, która przenosi grę do obecnych
@lekarz_operator_kolonoskopu: Onslaught na LPT i COM? Coś Ci się chyba pomieszało w technicznej nostalgii. Tryb Onslaught zadebiutował dopiero w UT2004. W tamtym czasie karty sieciowe (Ethernet) i switche były już absolutnym standardem, a ich koszt to było marne kilkadziesiąt zł ( o ile dobrze pamiętam kartę z BNC mozna było kupić za 30 - 40 PLN). Granie w tak dynamiczną grę z pojazdami na porcie szeregowym (COM) czy równoległym (LPT)
@lekarz_operator_kolonoskopu: Stary... niezła bajka, ale z tym Onslaughtem na LPT to odpłynąłeś w krainę czystej fantastyki. Rozumiem nostalgię, ale tryb Onslaught pojawił się dopiero w UT2004 wtedy kable COM i LPT to można było znaleźć w muzeum albo u kogoś, kto zapomniał wyrzucić 486, a nie na LAN Party z nowoczesną na tamte czasy grą 3D. Wmawianie, że spięliście cztery kompy szeregowo tymi drutami i to latało bez zwiechy, to
2 kompy LPT, 2. z 3. na COM itd. (3. i 4. miały puste LPT, więc jakie huby)
@lekarz_operator_kolonoskopu:Jak takie bajki jesteś w stanie tworzyć, to ja nie wiem. To technicznie jest nie do ogarnięcia. Może i grałeś w DUKE 3D albo Quake na dwóch komputerach połączonych RS ale to wszystko. A w 2000 roku najtańsza sieciówka kosztowała pewnie jakieś 30-40 złotych, do tego kawałek BNC i cały koszt zrobienia
#irlandia #oswiadczenie Dzisiaj mija 20 lat na zielonej wyspie. Najlepsza decyzja w życiu. Tu poznałem swoją drugą połowę i tu nabrałem doświadczenia życiowego
Miasto zostało założone przez Wikingów w 914 roku (jako Vadrarfjordr – „zimowy port”) i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie jako ośrodek miejski. Żadne inne irlandzkie miasto nie ma starszej, udokumentowanej daty powstania w formie zorganizowanej osady miejskiej.
@hrabiaeryk: Ja lubie Waterford (choć nie każdy podzieli moją opinie) za Walls of Waterford. Wyjątkowe miasto jeżeli chodzi o sztukę uliczną. Choć nie jeden powie, że to wandalizm.
Ledwo co wykryto krytyczną lukę bezpieczeństwa w Reakcie, a już znaleziono dwie kolejne. Coś czuję że 2026 będzie rokiem Angulara. #react #angular #frontend #cyberbezpieczenstwo
@placebo_: Tylko nie mów mojemu CTO bo nowy portal zacząłem właśnie budować na react'cie i juz prawie skonczony. Naszczescie znikoma ilość funkcjonalności więc z pomocą AI przepisze całość w tydzień ( ͡°͜ʖ͡°)
@bialy100k: Podobno nawet mury ulegają erozji przy morzu czy oceanie. Korozja to normalka przy takiej wilgoci. A grzyba pewnie codziennie można ścierać ze ściany :)
@bialy100k: Ja w mieszkaniu mam cała procedure jak należy brać prysznic jak gotować itp. Jeden odwilżacz w lazience drugi odwilżacz w kuchni oba 20L a i tak jak na zewnątrz wilgotność 80% to trudno mi jest utrzymać suche powietrze w mieszkaniu.
Wdrażamy nową wersję aplikacji Angular. Klient nadal widzi starą wersję, bo przeglądarka zapisała w pamięci podręcznej. Jak sobie z tym radzić? Angular tworzy pliki .js z losowym ciągiem znaków, ale to index.html jest cachowany.
Po analizie wyszło, że serwer lighttpd zwraca datę Last-Modified 1970.
Można wymusić Cache-Control: no-cache, no-store, must-revalidate
@SendMeAnAngel: Najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie cache dla index.html, a pozostawienie długiego cache dla haszowanych plików. To jest powszechnie stosowany sposób. Wymusza pobranie najnowszej wersji aplikacji, a pozostałe pliki mogą być cache’owane, bo mają unikalne nazwy po każdym buildzie Angulara.
@sokytsinolop To, co mówisz, ma sens przy CDN-ach, gdzie często robi się cache invalidation, ale nie rozwiązuje głównego problemu. W Angularze hashowane pliki nie wymagają czyszczenia cache, bo kluczowe jest
Do next.js co wybrać na testy e2e, co na testowanie komponentów? Playwright czy Cypress? Vitest czy Jest? Jest i Cypress znam bo używam. Playwright zacząłem próbować ale strasznie wydaje mi się nieprzejrzysty w porównaniu do Cypress (może tak mi się wydaje bo jestem przyzwyczajony do Cypress). Co rekomendujecie?
@imo0mfg: Wybrałem playwrighta na e2e... jest wyzwanie. Póki co idzie mi pisanie jak krew z nosa ale sie rozkrece z czasem. Do testowania komponentów, hooków i wszelakiej innej logiki wybrałem Vitest dla czelendżu.
@mirek_wyklety: Mówisz o tym w Ilac Shopping Center? Mam nadzieję, że tylko HOME bo tam w Ilacu mają jeszcze 2 spożywcze a do jednego chodzę po chleb więc będzie lipa jak go zamkną. Spożywczy myśle, że im przynosi zyski bo tam zawsze pełno ludzi.
@mirek_wyklety: Tak przy Henry Street jest tylko jeden HOME ale dwa spożywcze. Jeden spożywczy jest w samym rogu Ilaca a drugi spożywczy w tym samym miejscu co HOME tylko, że w piwnicach. Ten spożywczy w piwnicach to tam pustka jest i nie zdziwiłbym się jakby go zamykali ale ten co jest w rogu Ilaca to tam non stop pełno ludzi bo tak jak mówisz tam dość dobry wybór produktów jest.
Google has tried nothing to strengthen the Pixel Fold 10 Pro and they are all out of ideas. The new Folding Pixel Phone has failed my durability test Catastrophically. If google needs better tools to build a better phone they can get one of my tool kits HERE: https://www.ifixit.com/products/ifixit-x
@Ceedzik: To nie jest pierwszy raz, kiedy doszło do złamania. Poprzednio złamały się też Fold 9 i pierwszy Fold, który wyszedł. Wszystkie w tym samym miejscu, na linii anteny. Co prawda, nie były tak masakrowane jak obecny telefon, co nie zmienia faktu, że osoba, która zaprojektowała ten telefon, powinna uwzględnić, iż nawet jeśli dojdzie do pęknięcia lub złamania, możliwość przebicia baterii przez elementy obudowy powinna być znikoma. I ja zdaje
@Ceedzik: Popatrz na jego kanał facet nagrywa od prawie 10 lat. On nie potrzebuje skandalu do robienia wyświetleń pod filmami. Jego filmy bez skandalu mają po kilka milionów wyświetleń.
@Ceedzik: Źle zrozumiałem, Tak zgodze się z tym, że nie katował tak poprzednich telefonów po złamaniu. Chciał złamać drugą połowe która ma podobna linie jak ta którą złamał i doszło do uszkodzenia baterii.
@Ceedzik: Ja bardziej odebrałem ten film jako dowód na to, że Google, pomimo dwukrotnego publicznego wskazania słabego punktu w konstrukcji ich telefonu, wypuszcza na rynek nową wersję z dokładnie tym samym problemem, co może doprowadzić do tragicznego w skutkach uszkodzenia baterii. Dla mnie to jest afera. Zack tylko pokazał, co może się stać przez ten pozornie niezbyt duży problem.
Jestem backendowcem. Muszę dodać parę funkcjonalności w react i nodejs. Kurde pisze w chatgpt co chce i kopiuje kod ze strony do aplikacji, ale zarabiste. Nie znam nawet react xD Jak czegoś nie rozumiem w kodzie co mi chatgpt wygenerowal to po prostu pytam go co to robi. Copilot ze swoimi poleceniami pisanymi w komentarzach ktore raz działają raz nie niech się chowa. To co najwyżej pomaga w podpowiadaniu małych zmian w
@aleksc: Dziwna sprawa bo Copilot i ChatGPT używają tego samego model od OpenAI. MS zainwestował tam sporo kasy. A dodam jeszcze, że jak kopiujesz kod do chata to słabo teraz się już się używa agentów w IDE.
@placebo_: To jest tak jakbyś się zastanawiał czy pracować na kuchnia czy na sali w restauracji. Więc nie ma to za bardzo sensu a już na pewno nie chcesz być kucharzem i kelnerem w jednym. Bo niby będziesz umiał dobrze obsłużyć klienta ale nie zdobędziesz skilsów żeby dostać dobry napiwek a z drugiej strony niby będziesz umiał gotować ale nie tak by klienci non stop wracali na Twoje jedzenie.
https://deweloperuch.pl jaki framework UI jest używany? czy wszystko napisane od podstaw? bo widzę klasy Tailwind CSS i chyba nawet nie ma własnych stylów. Czy strona jest stworzona jakimś narzędziem, czy cały kod pisany z palca?
Strona wykorzystuje Next.js, coraz więcej aplikacji w tym powstaje i może warto się nauczyć?
Moim słabym punktem zawsze był web design. Nie umiałem stworzyć porządnego layoutu, nie wiedziałem, jakie czcionki, kolory, efekty, cały UI pisałem od podstaw w HTML
@kekerott: widziałem nie raz i nie dwa i ja raczej nie narzekałem na jakość. Nie mowie, ze idealnie każdy template jest napisany bo zdarzają się tu i tam różne problemy ale problemy do ogarnięcia. A za tą jakość to taniej się chyba nie da.
źródło: Zrzut ekranu 2026-06-16 o 15.28.05
Pobierz