Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko202
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
nikosix
nikosix

nikosix

Dołączył 8 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1721
  • Znaleziska 1001
  • Mikroblog 720
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4
bachus
bachus
23.06.2026, 02:30:45
  • 102
Nie špię od 4-tej bo piekę chleb ;-)
#gotujzwykopem
bachus - Nie špię od 4-tej bo piekę chleb ;-) 
#gotujzwykopem

źródło: IMG_5329

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikosix
nikosix
nikosix 23.06.2026, 05:27:10 via Wykop
  • 1
Pokaż rozkrojony, żeby nie było, że zbite badziewie wyszło :)
  • Odpowiedz
nikosix
nikosix
nikosix 23.06.2026, 11:22:55 via Wykop
  • 0
@bachus: Piękny. Ale by super wjechał z masełkiem
  • Odpowiedz
nikosix
nikosix
nikosix 23.06.2026, 18:20:43 via Wykop
  • 0
@bachus: WIem, wiem. Żytni się jeszcze zawiązuje, jak się kroi ciepły to się klei i rozpada.
Super robota, gratuluję!
  • Odpowiedz
nikosix
nikosix
nikosix przedwczoraj, 07:59:52 via Wykop
  • 1
@bachus: Dobra już dobra, kusisz jak Polaczka pomarańczą, a przecież zdążyłem już pochwalić :P
  • Odpowiedz

278

Osiem razy mniej wiz pracowniczych dla cudzoziemców w 2026 r.

Osiem razy mniej wiz pracowniczych dla cudzoziemców w 2026 r.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, nastąpił spadek o 87 proc. w liczbie wydanych wiz pracowniczych dla cudzoziemców. W pierwszym kwartale 2022 r. Polska wydała 123 tys. wiz pracowniczych, podczas gdy w pierwszym kwartale 2026 r. jest to już tylko 16 tys. tego typu wiz.

Bill_Bohater_Galaktyki
z
forsal.pl
dodany: przedwczoraj, 06:00:59
  • 75
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    praca
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    bekazpisu
  • #
    polityka
nikosix
nikosix
nikosix przedwczoraj, 07:58:13 via Wykop
  • 80
Ależ podła manipulacja.

Porównanie 1. kwartału 2022 z obecnym okresem, gdzie Ukraińcy na specustawie nie otrzymują już wiz.
Dlaczego nie ma porównania z 1. kwartałem 2025? 2024? 2023?
BO BY SIĘ STATYSTYKA NIE ZGADZAŁA
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

31

Prawie 700 tys. zł za niewykorzystany urlop dla policjanta

Prawie 700 tys. zł za niewykorzystany urlop dla policjanta

Z analizy NIK wynika, że z ogromnej kwoty 84,4 mln zł, jaką wypłacono na ekwiwalenty, trafiło do żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy służb mundurowych (m.in. Policji) niemal 71,7 mln zł. Pieniądze te trafiły do zaledwie ok. 2,2 tys. mundurowych

freedomseeker
z
fakt.pl
dodany: 22.06.2026, 11:11:15
  • 5
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    urlop
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    policja
nikosix
nikosix
nikosix 23.06.2026, 18:28:03 via Wykop
  • 5
Szukanie nagłówków na siłę. Ekwiwalenty wypłaca się też na uop, a że przez lata było mnóstwo wakatów to i policjant robił bo chciał, i były ku temu powody.
Swoją drogą w mundurach urlop nie przedawnia się, jest w większym wymiarze (nawet 39 dni), nie ma też dodatku 50/100% za nadgodziny, tylko wynagrodzenie. Ale te 700 tys. to jest dla mnie jakaś niewyobrażalna suma, bo musiałby to składać ze 40 lat

Ja rodziny
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

956

Trzech lekarzy z Wielkopolski wystawiło w rok prawie 57 tysięcy zwolnień.

Trzech lekarzy z Wielkopolski wystawiło w rok prawie 57 tysięcy zwolnień.

Uruchomienie procedury wyjaśniającej dało efekt. Miesięczna liczba zwolnień wystawianych przez trzech lekarzy spadła o połowę

maakumba
z
epoznan.pl
dodany: 23.06.2026, 09:07:47
  • 108
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
  • #
    l4
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    zus
nikosix
nikosix
nikosix 23.06.2026, 11:22:11 via Wykop
  • 98
Przecież to jakiś wał typu zwolnienie online. Wszystko robione automatem tylko podpięte pod uprawnienie lekarza
Za to to powinno być więzienie, a nie zawieszenia czy grzywny
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4083

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc

kontogoogle
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 21:58:50
  • 182
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
nikosix
nikosix
nikosix 22.06.2026, 08:50:02 via Wykop
  • 5
@ArnoldZboczek: Robiłem kiedyś podyplomowe bo chciałem iść na rzeczoznawcę. Odbiłem się od ściany jak zaraz po studiach w 2016 roku wołali za praktyki 10.000 złotych (minimalna to było około 1500 netto) i klauzulę pracy zabraniającą pracy w okolicznych powiatach.
Papier po podyplomówce pozostał, ale chęci już nie. Banda oszustów
spucha
spucha
spucha
16.06.2026, 16:24:31
  • 1783
BOŻE MAM LOGOWAĆ SWOJE WEJŚCIE DO PRACY JAKA KOMPROMITACJA
spucha - BOŻE MAM LOGOWAĆ SWOJE WEJŚCIE DO PRACY JAKA KOMPROMITACJA

źródło: obraz

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikosix
nikosix
nikosix 17.06.2026, 12:31:11 via Wykop
  • 0
@spucha: "odbijać się muszą NAWET lekarze"
Wyróżnienie niczym nadzwyczajna kasta, nadludzie

@szkutnik Ja jako kadrowiec to rozumiem. Jest grupa osób, która to wykorzystuje, a że trzeba wszystkich traktować jednakowo to zwykle kończy się przyzwolenie (zamiast rozpuszczać wszystkich), i jest później kwik, i nazywanie od januszy, z najlepszym tłumaczeniem na świecie: "ale ja tak nie robię". Większość niestety widzi najwyżej czubek własnego nosa
  • Odpowiedz

531

Nocna walka w spółdzielni "Torwar". Wkurzeni ludzie obalili wieczny zarząd

Nocna walka w spółdzielni "Torwar". Wkurzeni ludzie obalili wieczny zarząd

Walne zgromadzenie SBM 'Torwar' trwało 12 godzin i zakończyło się o 5 rano odwołaniem całego zarządu. - To historyczny p

Miksonel
z
share.google
dodany: 16.06.2026, 17:15:56
  • 73
  • #
    spoldzielniamieszkaniowa
  • #
    patodeweloperka
nikosix
nikosix
nikosix 17.06.2026, 08:36:06 via Wykop
  • 0
@MarciNo75: Taa? A kiedy sam byłeś na zgromadzeniu SM, że tak chętnie wypisujesz co robią inni?
Sukcesem jest fakt, że w ogóle ktoś się o tym dowiedział, że chcą stawiać wieżowiec, bo nawet planu obrad nikt zwykle nie czyta

237

Sii Polska prawomocnie zamyka spór z byłym pracownikiem

Sii Polska prawomocnie zamyka spór z byłym pracownikiem

Po niemal czterech latach Sąd Okręgowy w Łodzi prawomocnie zakończył sprawę z powództwa byłego pracownika przeciwko Sii Polska. Rozstrzygnięcie sądu potwierdza stanowisko firmy w kluczowym zakresie: były pracownik nie wróci do organizacji, a jego apelacja została w całości oddalona.

byferdo
z
sii.pl
dodany: 15.06.2026, 11:08:50
  • 174
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    pracbaza
  • #
    it
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
nikosix
nikosix
nikosix 16.06.2026, 06:30:13 via Wykop
  • 1
@Stulejman_Beznadziejny: Dobrze ci idzie naginanie faktów pod własną narrację. Nie ma czegoś takiego jak zwolnienie z dnia na dzień, chyba, że - jak to w IT bywa - ktoś się woli nachapać na B2B. Z resztą jest popyt, jest podaż, a od czasów covida mnóstwo osób poszło w IT, więc to rynek reguluje stawkę, a nie, prezesi miliarderzy ruchający was w dupę.
Metodzik
Metodzik
13.06.2026, 16:42:44
  • 153
✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁 4 DARMOWE GRY NA STEAM ✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁

Gravity Circuit
Eets
Happy's Humble Burger Farm
The Red Lantern
Metodzik - ✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁 4 DARMOWE GRY NA STEAM ✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁

Gravity Circ...
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikosix
nikosix
nikosix 14.06.2026, 14:21:10 via Wykop
  • 0
@Metodzik odplusowałem wołanie na gównogierki, a nadal mnie oznaczasz
dowiozłeś chociaż jedną dobrą?
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
11.06.2026, 08:34:07
  • 217
Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarobił pieniądze i co robi? To, co każdy biedak, któremu pierwszy raz w życiu coś zostało na koncie: natychmiast to p----------a. Bo pieniądze biedaka parzą w ręce. Muszą być wydane, pokazane, obfotografowane w garażu podziemnym i rozesłane znajomym w DMach razem ze specyfikacją odmawianą jak różaniec: skóry nappa, noktowizor, harman kardon, grzanie przód tył. Amen.

A teraz popatrzcie na lekarza i prawnika. Zawody, w których pieniądz
BlackpillMonster - Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarob...

źródło: cea72c167f408801527742e4f7985153564fb2818b1ef55660bfe8b04cc50183

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikosix
nikosix
nikosix 11.06.2026, 11:49:34 via Wykop
  • 5
To pomyśl, że są ludzie, którzy cały hajs wrzucają w podróżowanie po świecie, żeby obudzić się w wieku 40 lat z dziurawymi kieszeniami, a jeszcze inni nawet nie pracują i przyklejają się do asfaltu.
  • Odpowiedz

0

Nowa Dacia Striker sfotografowana na ulicy! Wygląda rewelacyjnie

Nowa Dacia Striker sfotografowana na ulicy! Wygląda rewelacyjnie

Nowa Dacia Striker została po raz pierwszy przyłapana podczas jazd testowych na ulicach Bukaresztu bez kamuflażu. Pod maską 1.8 Full Hybrid 155 KM, ale w opcji będzie też LPG z automatem i 4x4 150 KM.

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 11.06.2026, 04:30:57
  • 2
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    dacia
  • #
    bukareszt
  • #
    rumunia
nikosix
nikosix
nikosix 11.06.2026, 06:07:01 via Wykop
  • 0
Co w niej takiego rewelacyjnego? Na europejskie ulice wyjedzie kolejny kloc
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Metodzik
Metodzik
30.05.2026, 21:32:05
  • 167
✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁 DARMOWA GRA NA STEAM ✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁

Jeżeli możesz to będę BARDZO wdzięczny za pomoc w "czelendżu" młodego tiktokera z celebrytą ;)

🔥 IQ Under Construction Moonrise Fall oraz Drift86 za D̲A̲R̲M̲O̲ na STEAM 🔥

📊
Metodzik - ✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁 DARMOWA GRA NA STEAM ✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁✨🎁

Jeżeli możesz ...
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikosix
nikosix
nikosix 30.05.2026, 22:17:25 via Wykop
  • 3
nosz $%^&*, po co ja się do tego dopisywałem
  • Odpowiedz
Akuzativ94
Akuzativ94
27.05.2026, 09:15:22
  • 428
Matko bosko częstochowsko <3

#wiedzmin #wiedzmin3 #gry
Akuzativ94 - Matko bosko częstochowsko <3

#wiedzmin #wiedzmin3 #gry

źródło: IMG_5012

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikosix
nikosix
nikosix 27.05.2026, 12:24:46 via Wykop
  • 2
11 lat już mija od premiery, a rodzice nadal dbają o swoje dziecko
  • Odpowiedz

5

Nagła zmiana w Polskim Systemie Kaucyjnym. Prezes traci stanowisko

Nagła zmiana w Polskim Systemie Kaucyjnym. Prezes traci stanowisko

"Powodów tej zmiany nie podano" Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie wiadomo... "Tymczasem Polacy coraz mocniej przyzwyczajają się do oddawania butelek"....

staryjednaknowy
z
next.gazeta.pl
dodany: 22.05.2026, 08:00:53
  • 9
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
nikosix
nikosix
nikosix 22.05.2026, 08:39:19 via Wykop
  • 6
@LudzieToDebile: No widzisz, zrobili z dzieciaków śmieciarzy, którzy tak naprawdę odbierają kaucję za innych.
To nie są korzyści, bo normalnie człowiek wrzuciłby to do żółtego pojemnika pod domem, a nie marnował czas, pieniądze i paliwo, żeby przyjechać z tym do sklepu i wrzucać do takiego samego pojemnika tylko drukującego paragony.

416

AfD już nie ukrywa. "Pokój z Rosją"

AfD już nie ukrywa. "Pokój z Rosją"

Liderka skrajnie prawicowej niemieckiej partii AfD Alice Weidel wygłosiła płomienne przemówienie, w którym zapowiedziała, że gdy obejmie władzę będzie starać się doprowadzić do "pojednania z Rosją".

SpokojnyPan
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.05.2026, 07:23:03
  • 133
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    niemcy
  • #
    konfederacja
  • #
    bekazkonfederacji
nikosix
nikosix
nikosix 20.05.2026, 20:57:49 via Wykop
  • 1
To ja już bym wolał, żeby najpierw zrobili porządek z Ameryką, bo więcej zamieszania na świecie robią co miesiąc niż Rosja przez ostatnie cztery lata.
Zabrali już tę Grenlandię? Co z cłami na Chiny? Jak tam w Wenezueli? A jest pokój z Iranem? Cieśnina odblokowana?
Tragedia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

38

Ministerstwo przygotowuje szkoły do lekcji zdalnych. Wydano komunikat

Ministerstwo przygotowuje szkoły do lekcji zdalnych. Wydano komunikat

Ciekawa jestem w jakim celu te przygotowania...

mercatoneun0s
z
edukacja.dziennik.pl
dodany: 20.05.2026, 09:36:43
  • 31
  • #
    polska
  • #
    edukacja
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
nikosix
nikosix
nikosix 20.05.2026, 11:23:24 via Wykop
  • 2
To przeleży w magazynie 4 lata i w 2030 będzie elektronicznym, starym śmieciem niespełniającym wymogów.
Kto to w ogóle podpisuje?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

43

Lech Poznań MISTRZEM POLSKI 2025/2026

Lech Poznań MISTRZEM POLSKI 2025/2026

MISTRZ, MISTRZ, KOLEJORZ

szuwarek
z
facebook.com
dodany: 16.05.2026, 20:21:23
  • 7
  • #
    mecz
  • #
    ekstraklasa
  • #
    pilkanozna
  • #
    polska
  • #
    lechpoznan
nikosix
nikosix
nikosix 17.05.2026, 11:12:58 via Wykop
  • 0
Stare, każdy zna :)

Gratulacje!
nikosix - Stare, każdy zna :)

Gratulacje!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

304

Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy. PIP szyk

Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy. PIP szyk

Państwowa Inspekcja Pracy chciałaby, by pracodawcy musieli brać pod uwagę nie tylko fizyczne zagrożenia w miejscu pracy,

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 15.05.2026, 05:19:45
  • 98
  • #
    praca
  • #
    pip
  • #
    bhp
  • #
    stres
nikosix
nikosix
nikosix 15.05.2026, 11:25:47 via Wykop
  • 2
@Smutny_Marek: Zależy co masz wpisane w umowie, jeżeli konkretne miasto to muszą wręczyć wypowiedzenie zmieniające. Jeżeli się zgodzisz to przenoszą, jeżeli się nie zgodzisz to rozwiązanie umowy i odprawa. Chyba, że podpisałeś porozumienie to zupełnie co innego i zamykasz sobie nawet drogę sądową
nikosix
nikosix
nikosix 15.05.2026, 15:35:57 via Wykop
  • 1
@krebul Jak podpisze porozumienie to do sądu już nie pójdzie, tak to się odbywa. Więcej nie tłumaczę, bo widzę, że próbujesz dyskutować w temacie, o którym nie masz pojęcia.

@Smutny_Marek: To skonsultuj lepiej z innym prawnikiem. Mogą przydzielić inne stanowisko zgodne z kwalifikacjami, ale nie inne warunki pracy jak miejsce wykonywania pracy czy pomniejszone wynagrodzenie (art. 42 § 4 kp). W takim przypadku tylko wypowiedzenie zmieniające (art. 42 §

413

A jednak! Odwołany dyrektor muzeum w Wilanowie

A jednak! Odwołany dyrektor muzeum w Wilanowie

Paweł Jaskanis - dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - został odwołany z funkcji. To pokłosie zorganizowanego na dziedzińcu muzeum koncertu muzyki techno. Informację o odwołaniu Jaskanisa przekazał wiceminister kultury Maciej Wróbel.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 14.05.2026, 14:28:08
  • 98
  • #
    warszawa
  • #
    techno
  • #
    zabytki
  • #
    muzyka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
nikosix
nikosix
nikosix 15.05.2026, 05:39:53 via Wykop
  • 79
Chłop ma 68 lat, to jest po prostu znalezienie dobrego argumentu na pozbycie się, bo siedział tam 24 lata.
To jest zwyczajne robienie nowego miejsca na ciepłą posadkę, bo on i tak kończy już karierę zawodową.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >
  • Dzień dobry

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.09.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking