Jak wygląda głosowanie w USA w Stanach, które nie wymagają pokazywania ID.
Wrzucam dla wykopków, którzy pisali, że nie znamy się na przepisach i skoro nie jest wymagane ID to jest wymagana inna forma weryfikacji jak prawo jazdy, rachunki za prąd itd..
Hej koledzy! Jak mam wykończyć te drzwi wejściowe? Zamówiłem dziadkom fachowców, drzwi wstawione. Co dalej? To się tynkuje? Do tynku mam dać zbrojenie z siatki szklanej?
Jak coś drzwi są tej samej szerokości co poprzednie, tylko współczesna ościeżnica jest ponad 5cm węższa :D
@Buko_von_Krossig no dobrze ale zobacz na 112 startów 103 to falcony z czego większość wznosi starlinki. Ile lotów w kosmos było przeznaczonych na rozwój technologii kosmicznej? Amerykanie są bardzo transparentni ze swoim planem księżycowym, Chińczycy wiele nie publikują. Ile udanych lądowań na księżycu po 2000r było przeprowadzone przez Chiny a ile przez USA? Wierzę że usa jako pierwsze wyląduje z człowiekiem na księżycu w tym stuleciu, ale szansa na to że
@johnblaze12345: magnituda 5.8 to jest tylko na jakimś super czarnym niebie gołym okiem do zaobserwowania. W tym czasie widzisz 10000 innych gwiazd i nie zwrócisz uwagi na punkcik co się pojawił...
Powołując się na wewnętrzne dokumenty OpenAI, The New York Times poinformował, że spółka planuje podnieść cenę indywidualnych subskrypcji ChatGPT 22 USD miesięcznie jeszcze do końca tego roku. Do 2029 roku OpenAI spodziewa się pobierać 44 dol. miesięcznie za ChatGPT Plus.
20$ za topowe AI to grosze - tyle co Netflix czy Xbox Ultimate. Dostarcza mega wartości. Sam używam w pracy i oszczędzam dziesiątki godzin miesięcznie. Spokojnie zapłaciłbym 5x więcej z własnej kieszeni. Firmy? Te mogłyby wydać nawet 500$ i dalej by się opłacało. Weźmy Cursora - jeśli oszczędza programiście 10% czasu, to nawet przy cenie 5000$ niektórym firmom jego zakup wyjdzie na plus.
xd Polska w pigułce. Bójka na ulicy - policja nie przyjeżdża przez godzinę. Sprawa trafia na twittera, bo świadkiem była znana dziennikarka. Sprawą zajmie się minister spraw wewnętrznych, a informacje o incydencie zbiera właśnie na twitterze. Jeśli sprawa nie jest medialna to wszyscy mają w dupie, jeśli coś tylko trafia do mediów to nagle wszyscy się tym zajmują i sam MSW będzie sprawdzał czemu psy nie dojechały
Nowi pacjenci, u których zdiagnozowano np. stwardnienie rozsiane (SM) lub rdzeniowy zanik mięśni (SMA), nie dostaną w tym roku leczenia, bo wyczerpały się kontrakty z NFZ.
Fajny nagłówek ale teraz fakty. SMA leczy się lekiem Zolgensma. Koszt leczenia to 9.5mln zł. Pytanie jaka najwyższa cenę może podać producent leku żeby państwo wykupiło od niego produkt. Ciężko robić rachunek ekonomiczny gdy ktoś jest śmiertelnie chory ale za tą kwotę możemy wyleczyć 100-1000 osób z innych śmiertelnych chorób.
@tajek nie ja jestem od stawiania granicy ale właśnie władze NFZ. Mają ileś miliardów do wydania rocznie na leczenia. Chcą uleczyć największą możliwą ilość osób, przynieść najwięcej korzyści. Dlatego właśnie kończą się środki - nie chcą całkowicie zabronić leczenia żeby nie było fali hejtu ale przydzielają tyle środków ile mogą. A ty gdzie byś postawił granicę. Jeżeli wyjdzie kolejny lek za 50mln zł zdolnych uleczyć to mamy go kupić czy nie?
@RoninX: no ale nie wygląda to tak w statystyce państwowej. Jakbyśmy statystycznie na każdym obywatelu zarabiali nawet nie 10mln, ale 1 mln to byśmy mieli ulice pokryte złotem. Tymczasem są całe kohorty społeczeństwa, które więcej odbierają od Państwa niż dokładają się. (np. wszystkie kobiety razem wzięte pobierają więcej emerytur niż wpłacają do systemu)
Poza tym jako doradca dofinansowań, kalkulacja że jeżeli pozyskałeś 10mln zł dofinansowań to tyle "zarobiłeś" dla polskich
@RoninX: jasne rozumiem. Akurat co do analiz opłacalności ludzkiego życia powstało sporo publikacji. Możesz poszukać w internecie.
Co do dofinansowań też kiedyś pisałem i wiem jakie to fajne uczucie kiedy klient dostaje kasę dzięki temu że twój wniosek przeszedł. Sam składałem takie mniejsze dofinansowania z zakres 200-700k pln, ale np mój kumpel, który pracował gdzie indziej przy większych projektach jednorazowo potrafił pozyskać 10mln+ dla jednej firmy (ścieżka smart).
@RoninX: ale kolego. Alokacja pieniądza nie buduje żadnej wartości. Jak pozyskujesz kredyt dla klienta jako doradca to też mówisz - w tym miesiącu zarobiłem 20mln dla firmy?
Już odchodząc od podziału wnioski europejskie - konkurencja między Państwami, a wnioski państwowe - w kraju więc niby nie konkurujesz o pieniądze z zagranicą.
Mój kumpel pisał wnioski Smart - pozyskiwał po 10-20mln zł rocznie dla firm. Czy jego praca w takim razie
@kwanty: faktycznie, nie sprawdzałem tych parametrów. No to nowa seria GB200 będzie miała 1200W zapotrzebowania na moc. Z tego co kiedyś czytałem chłodzenie w centrach obliczeniowych pobiera drugie tyle prądu co komputery. W takim razie nowe GPU Microsoft będzie potrzebować 2,5GW prądu.
Dodatkowo słuchałem wywiadu nt. nowych centrów obliczeniowych i problem jest taki że te scentralizowane superkomputery bardzo mocno zmieniają swoje zapotrzebowanie na prąd. Np. w parę sekund z tych
Zablokowano ponad 90 mln zł na rachunkach bankowych oraz zabezpieczono 51 samochodów o szacunkowej wartości ponad 38 mln zł, nieruchomości o szacunkowa wartość 30 mln zł, sztabki złota oraz gotówkę.
@inflacja_biedaku: ja bym się nie zdziwił jakby okazało się że cała kasa pochodzi z loterii, a zarzuty prania pieniędzy dotyczą jakichś źle porobionych przelewów żeby nie płacić podatków.
Jeżeli w pierwszej loterii brało udział 250 tysięcy osób (500k osób na live) i w drugiej loterii 125k osób (250k osób na live) to wystarczy średnia wydatków 266 zł na osobę, by osiągnąć wynik 100mln. (nie całe mienie należy do buddy, zatrzymane
Simon Holland, tytułujący się mianem profesora, podzielił się wprawiającą w osłupienie informacją na temat "odnalezienia pozaziemskiej inteligencji" w naszej galaktyce.
"Ten robot zrobi wszystko za Ciebie. Może być nauczycielem, opiekować się dziećmi, wyprowadzać psa, kosić trawnik, robić zakupy, być Twoim przyjacielem, podawać napoje. Cokolwiek przyjdzie Ci do głowy." - Tak Elon Musk mówi o swoim nowym projekcie.
Słuchałem wywiadu z szefem Boston Dynamics. Powiedział, że główny problem robotów konkurencji jest to, że nie mają żadnego znaczącego udźwigu. Widać zresztą po robocie Tesli jak powolne ruchy robi, że nie ma niestety mocnych silników. Także zabawka do polewania drinków i opowiadania żartów, ale budowlańców nie zastąpi póki co
@VitaMleko dokładnie tak. Już teraz można zaobserwować znikanie miejsc pracy. W ostatnie 10 lat tłumaczy zdziesiątkowało tłumaczenie maszynowe. Prawnicy, analitycy, programiści kolejne zawody gdzie AI pozwoli na takie przyspieszenie pracy że dotychczasowa pracę 10 osób będzie można robić w 2-3 osoby. Z kolei takich brukarzy nikt nie zautomatyzuje i innowacji tu nie ma. Ich praca jest tania a wiedza jest przekazywana ustnie a nie zapisana w podręcznikach
Fundacja przekaże również po 2 miliony euro na wsparcie ofiar w Czechach i na Słowacji. Po tej wpłacie suma naszej zbiórki Przedsiębiorcy dla Powodzian sięgnie ponad 23 milionów złotych plus prawie 100 mln złotych w formie przekazanych produktów i świadczonych nieodpłatnie usług!
@ww00: @StaraSzopa oprócz tej akcji Brzoska załatwił kiedyś 1200 pracowników swojej spółki - sprzedał spółkę za 10 tysiecy złotych jakiemuś słupowi, a ludzie zostali z pensjami niewypłaconymi przez kilka miesięcy.
Dopiero wiele lat później PRowo oddał tym ludziom pieniądze w "wielkim geście" jak już miał majątek warty kilkaset mln.
Założyciele OpenAI uciekają z tonącego statku, bo firma nie może zebrać funduszy od inwestorów na codzienne operacje. Nie pomaga BRAK akcji które mogliby sprzedać, obiecują PPU czyli obietnice zysków bez akcji, kuriozum którego nikt nie chce. Produkty oparte na ai jak copilot to wtopa w biznesie...
@GokuMK: oj nie zgodzę się. Trenowanie własnych modeli od zera jest ekstremalnie drogie. Dużo lepiej jest użyć juz wytrenowanego LLMa i fine-tuning.
Problemem modelu biznesowego OpenAI jest to, że tworzą technologie za miliardy dolarów, która po roku jest doganiana przez projekty Open Source.
Generowanie inteligentnych treści jest ekstremalnie tanie np. GPT 4o-mini. 60 centów za milion tokenów. Czyli wygenerowanie treści o objętości przeciętnej książki kosztuje cię 10 centów. Jeżeli znajdziesz
W czasie nocnego dozoru pracy zbiornika Racibórz Dolny pracownicy PGW WP RZGW w Gliwicach stwierdzili konieczność interwencji służb, związaną ze zlokalizowaniem wysięku w przedpolu zbiornika. Bezzwłocznie wezwano służby na miejsce, które podjęły działania mające na celu umocnienie w miejsca wysięku. Trwa, rozpoczęte w nocy zabezpieczanie przez pracowników PGW WP i służby miejsca wysięku. Sytuacja nie zagraża pracy mechanizmów wlotowych i upustowych. Jednocześnie dokonano kolejnego przeglądu całego zbiornika i weryfikacji jego pracy. Nie
Moderacja tego serwisu jest tak *zepsuta* że głowa mała. Zgłosiłem wczoraj użytkownika, za to że naśmiewa się z dziecka czyjegoś polityka, że ma syndrom downa. Do tego wrzuca zdjęcie całej rodziny: ojciec, żona i niepełnoletnie chore dziecko.
Zgłoszenie oczywiście odrzucone, a komentarz wyplusowany i 400 wykopków tasuje, do tego że d-----ł gościowi za to że ma chore dziecko. Przez takie sytuacje mam ochotę wyrzucić ten serwis w p---u
Trzaskowski zorganizował wczoraj zbiórkę dla powodzian. Każdy przyniósł po zgrzewce wody za 12 zł z żabki. Następnie te 300 litrów wody zostanie zapakowane na osobówkę i pojedzie wesprzeć powodzian.
Zajebista efektywność pomocy, ale każdy darczyńca mógł się poczuć że coś zrobił dla tych w potrzebie.
Wrzucam dla wykopków, którzy pisali, że nie znamy się na przepisach i skoro nie jest wymagane ID to jest wymagana inna forma weryfikacji jak prawo jazdy, rachunki za prąd itd..
#polityka #wyboryusa #usa