W latach 2020-2024 do NFZ odprowadziłem 38 971,71 zł w postaci składek zdrowotnych. W tym samym okresie naraziłem Fundusz na refundację kosztów leczenia w wysokość 2001,15 zł
Gdy chciałem zarejestrować się w systemie publicznym do specjalisty ze skierowaniem od lekarza POZ otrzymałem termin wizyty na kwiecień 2026. Poszedłem prywatnie wydając 280 zł, przy czasie oczekiwania na wizytę 4 dni.
Gdybym miał te 36 970,56 zł na swoim koncie zamiast na zamrożonym “wspólnym” z
@sildenafil ale to jest trochę kwestia jak z ubezpieczeniem, owszem możesz mówić że utopiłeś pieniądze płacąc za ubezpieczenie od pożaru a Twój dom się przecież wcale niestety nie spalił, bez sensu. Tylko że jak by się spalił to średnio byś się odbudował odkładając to na konto.
A ze swoimi 36 970,56 zł byś z rodziną się zrzucał i zakładał zbiórki jak by coś poważniejszego wyskoczyło bo jeden zabieg by Ci konto
@pr0pr: Ale czemu mam pić z kamieniem jak mogę bez.
Bo oprócz herbaty pijesz też wodę bez gotowania. Nie pijesz wody z "kamieniem" tylko z wapniem i innymi minerałami. Działać działa ale efekt jest taki że czyścisz wodę z minerałów, nie to że usuwasz z niej jakieś złe rzeczy. A to czy koszt filtrów i generowanie przez to plastikowych śmieci żeby nie bawić się w czyszczenie czajnika raz
@Techguy91 a w zamian brak możliwości kupna podstawowych produktów przez większość czasu, cenzura, pałowanie przez ZOMO, kartki na mięso, ludzie inwigilowani i aresztowani po cichu przez SB, brak możliwości wyjazdu z kraju nawet na wakacje. Piękne czasy...
@Prawdziwy_Oponiarz: oszczędzać kasę do 50tki i wyemigrować do któregoś z top 10 najtańszych krajów na świecie
Bo po co komuś takie pierdoły jak bezpieczeństwo, dostęp do produktów, opieka medyczna. Przecież w top 10 masz takie kraje jak Afganistan, Libia, Pakistan, Burundi... Spokojnej emerytury i powodzenia.
Zrobiłam Pulled pork z szynki żebyście wy nie musieli. Wyszło git. I to z psiego mięsa z Lidla za 9 zł za kg. Nie jest wg mnie suche ale na wsm lubię suche mięso więc może mam zaburzony pogląd na tą sprawę #gotujzwykopem
@ROCKNROLLLA Trzymam kciuki. Ja sobie zrobiłem taki testowy miesiąc bo też nie było tygodnia bez. Jak zleciał miesiąc to postanowiłem pociągnąć dalej i w styczniu stuknęły cztery lata. Warto
Szukam #nieruchomosci we #wroclaw na wynajem, dla 1 osoby, do 2500zł i ja pier\*\*\*ę Wszystkie oferty jakie widzę zakładają spanie w kuchni. Albo kuchnię w pokoju. Bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Jeden pokój, z łóżkiem, zlewem i elektryczną płytą grzewczą. 20m^2. Nawet mebli za bardzo nie ma. I tak wygląda 90% ofert.
Coście uczynili z tym miastem, wy dewelopersko-fliperskie ku\*\*y.
Kierowca poszedł zapalić papierosa, ale silnik chociaż zostawił, żeby się nagrzalo. Oprocz mnie jest 4 pasażerów. Do miasta powiatowego jadą, bo na 6 do roboty. Dwóch z reklamówka, jeden z plecakiem a czwarta z torebką. Tego z plecakiem znam. Był na studniówce z moją koleżanką, ale ona o nim zapomniała bo wyjechała do Egiptu.
Startujemy o 5.11. Potem pojedziemy na okoliczne wioski. Na
Jakiś czasu temu jakiś dzban wrzucał posty o tym jak to gardzi europejskim klientami którzy mają czelność kupować chińskie samochody które są sporo tańsze zamiast dzielnie wspierać z własnej kieszeni wielkie europejskie koncerny które zarabiają na nas miliardy złotych za które później lobbują w EU korzystne dla siebie regulacje i opodatkowania.
Głównym zarzutem jest fakt że do produkcji chińskich samochodów dopłaca im państwo. W takim razie niech mi ktoś wytłumaczy ile Chiny
@Zabi96 a jeszcze Chińczycy mają tę zaletę że VW żeby konkurować na tamtym rynku uruchomił tam produkcję produkcję części, montaż, serwis. Wejść nie dość za kupują tanio to jeszcze wspierając po części swoją gospodarkę. My w CV podobnej sytuacji importujemy od nich zabijając swoje. Nie trudno dostrzec tutaj długoterminowo zniknięcie produkcji u nas i tylko import z Azji, a gdy to się stanie to te niskie ceny pewnie przestaną być niskie.
@Cztero0404 chińskie MG już chyba mocno przetestowane akurat jest bo SAIC kupił prawa do marki w 2007 i chyba od około 2011 roku produkują w Chinach i potem w Tajlandii. Elektryczne ZS EV od 2019
@fenbekus no a czemu banki by się miały nie zgadzać? Jak wszystko będzie dobrze to oddadzą dwa razy tyle, a jak się powinie noga to przecież nieruchomość przejmie i zlicytuje więc dla nich win-win.
W tym samym okresie naraziłem Fundusz na refundację kosztów leczenia w wysokość 2001,15 zł
Gdy chciałem zarejestrować się w systemie publicznym do specjalisty ze skierowaniem od lekarza POZ otrzymałem termin wizyty na kwiecień 2026. Poszedłem prywatnie wydając 280 zł, przy czasie oczekiwania na wizytę 4 dni.
Gdybym miał te 36 970,56 zł na swoim koncie zamiast na zamrożonym “wspólnym” z
źródło: IMG_2709
PobierzTylko że jak by się spalił to średnio byś się odbudował odkładając to na konto.
A ze swoimi 36 970,56 zł byś z rodziną się zrzucał i zakładał zbiórki jak by coś poważniejszego wyskoczyło bo jeden zabieg by Ci konto
źródło: temp_file6175325032891156804
Pobierz