@ProstyHuop: u mnie we wschodniej PL stosowała to prababcia i babcia jak któreś z nas (dzieci) miało np. koszmary, lęki czy nie mogło spać, w tej szklance pokazywaÿ się różne takie farfocle, babcie to interpretowały i wylewały taką miksturę gdzieś daleko. Pomagało zazwyczaj ( ͡°͜ʖ͡°) taki zabobon. Ale coś mi się kojarzy, że do prababci przychodzili sąsiedzi po taką "terapię". Ja już dzieła nie
#rozdajo Lurkuje tutaj juź od dawna aż wreszcie odważyłem się napisać ( ͡°͜ʖ͡°) tym bardziej, że jest okazja! Od dosłownie kilku dni jestem odpowiedzialny za pokazanie marki GoNutz.pl w social mediach i zaczynam od Wykopu ( ͡°͜ʖ͡°)
Seniorka z nożem w ręce podeszła do strażników miejskich, który interweniowali akurat na warszawskiej Pradze. Kobieta nie była agresywna, ani nie miała złych zamiarów. Początkowo prosiła o pomoc, później twierdziła, że ma 20 lat, a później podawała się za małą dziewczynkę, która wyszła się pobawić.
@Cichy___PL: rok temu teź spotkałam taką staruszkę, zobaczyłam ją późnym wieczorem, szła obok hal targowych opierając się o samochody. Zapytana czy nie potrzebuje pomocy odpowiedziała, że przyjechała kupić jajka ¯\(ツ)/¯ nic to, że hale były zamknięte od kilku godzin. Próbowałam wyciągnąć od niej adres pod którym mieszka, po kilku pomyłkach w końcu trafiłyśmy, kupiłam jej jajka i odprowadziłam do jej mieszkania. Ciekawa jestem czy jeszcze żyje i czy wszystko z
Pytam się, bo jestem ciekawy - czy tylko u mnie w domu mówią „słychać” w sensie czuć jakiś zapach? Np. ktoś może powiedzieć, że "słychać spalenizną w domu”, co oczywiście oznacza "czuć spalenizną w domu”. Podlasie. ( ͡°͜ʖ͡°)
Kilka razy w ostatnim czasie na tablicy FB pojawily mi się zdjęcia z sesji ciążowej znajomych oraz ich żon i ugh, powiem wam, że o ile sens robienia takich zdjęć dla siebie czy najbliższej rodziny na pamiątkę jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to wrzucanie ich publicznie na FB już tak nieco mniej. Jakoś estetyka takich zdjęć jest dla mnie odrzucają. Foty półnagiej baby z bebzunem ciążowym obejmowanej przez faceta stojącego w samych
Siema Mirki, Czy jest tu ktoś z #gdynia #trojmiasto kto poleci dobrego mechanika co nie zedrze z nas całej październikowej wypłaty? To nasz pierwszy samochód i średnio ogarniamy, a zaczął "przeciekać" na deszczu. Bagażnik i okna zamknięte ;) Wcześniej był garażowany, teraz niestety nie mamy takiej opcji. Pomocy! #mechanik #samochod
@oddajciemikontozlodzieje: no to fachury szukamy, ale chcemy uniknąć sytuacji, że od uszczelki przejdziemy do miliona innych rzeczy, które KONIECZNIE trzeba naprawić ;) stąd moje pytanie. Mam złe doświadczenia, a Trójmiejskiego rynku pod tym kątem nie znam wcale
Siema Mirki, Ja z małym apelem. Właśnie spotkałam w #gdynia starszą panią, która zwróciła moją uwagę swoim niepewnym chodem. Zapytałam czy wszystko w porządku. Okazało się, że przyjechała na Hale Targowe kupić jajka. O 19:00, gdzie Hale zamykają się parę godzin wcześniej. Pani lat 92, z problemami ze wzrokiem, nie pamiętała za bardzo gdzie mieszka. Telefonu brak żeby zadzwonić do kogoś z rodziny. Skojarzyła, że blisko ma centrum handlowe, kupiłam jej jajka,
@BeginEnd: poprawiłeś mi humor, dzięki! Bardzo dobra reakcja. Wczoraj dostałam z*ebę od starej baby, której pomagałam wyjść z autobusu, że "powolutku" to nie panaceum na wszystko", a tak w ogóle "to nic nie rozumiesz!!!", a że jestem w dwupaku i hormony szaleją to się poryczałam ¯\(ツ)/¯ także kocham moich prywatnych dziadków, ale to co niektórzy starsi odwalają to jest dno dna...
Cześć, są tu może jakieś różowe z #gdynia #trojmiasto ? Jestem w miarę nowa w mieście i szukam towarzystwa na rekreacyjną jazdę rowerem, grupki na FB średnio pomocne.
Od wielu lat zwiedzam opuszczone obiekty. Zdarza się, że trafiam do budynków, które naprawdę robią duże wrażenie. Niektóre z nich są odrestaurowywane i dostają drugie życie. Inne, choć są w ruinie, ktoś zabezpiecza. Zdarzają się też takie miejsca, jak to zapomniane przez świat mauzoleum, dla którego niestety nie ma już ratunku. Stoi samotnie od wielu lat w szczerym polu i z dnia na dzień popada w coraz większą ruinę. Jego los już
@WOiOwnik: a bo to w jednym miejscu? Od kiedy podczas spaceru w okolicach starego cmentarza, na polu uprawnym znalazłam ludzką czaszkę - mam niechęć do kalafiora ¯\_(ツ)_/¯
@KoninaBeZiomeczka: spoko opcja bo nieruchomości faktycznie tanie, dobre jedzenie i ludzie całkiem sympatyczni, ale (przynajmniej dla mnie) kilka miesięcy życia tam to maks. Opieszałość, brak chęci do zmian, to nic, że w kuchni pleśń, a sufit w łazience odpada, "zrobi się", ale kiedy? Na parę miesięcy ok, sezon zimowy faktycznie depresyjny jeśli lubisz podróże to dobra baza wypadowa na resztę krajów bałkańskich :)
Znajomek którego mentorowałem od 1.5 miesiąca typu "od prawie totalnego zera do 1 pracy testera" dzisiaj dostał pracę jako Junior QA. Tak chłopaka wyszkoliłem, że testerzy którzy go rekrutowali powiedzieli, że wiedzowo to spokojnie regular. Więc jestem dumny jako nauczyciel. #testowanieoprogramowania #pracait #programista15k #pracbaza #qa #chwalesie
Hej, Drogie Mirki z #testowanie czy są jakieś portale, aplikacje lub projekty gdzie można się sprawdzić z powyższego? Najlepiej pod czyimś okiem. Pracuję w innej branży, pracy rzucać póki co nie zamierzam, uczę się po godzinach, zrobiłam kilka kursów, ale chciałabym w praktyce sprawdzić czy to dla mnie. #it #nauka
@Zglanowany: Żeby ktoś usiadł ze mną i pokazał na początku co i jak, bym później mogła sobie dłubać sama sprawdzając czy to w ogóle dla mnie. Wiedzę mam czysto teoretyczną nie licząc sporadycznego testowania w pracy. Chciałabym zweryfikować czy w ogóle się nadaję i czy warto nadal brnąć w tym kierunku
@Zglanowany: wołaj koniecznie :) u mnie to zainteresowanie głównie manualnym testowaniem póki co, ale z tego co obserwuję warto i automat ogarnąć. Jeśli oprócz wyżej wymienionej publikacji przyjdą Ci do głowy jakieś szkolenia, np. na Udemy, daj proszę znać :)
Rosjanie będą mieli naprawdę długą majówkę. Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że 4, 5, 6 i 7 maja będą dniami wolnymi od pracy. Wliczając w to święta majowe oznacza to, że obywatele Rosji będą mieli okazję do 10-dniowego wypoczynku.