@dariusz_94: Co do zasady, rowerzyści mogli normalnie jeździć tą drogą jak nie było tej ścieżki rowerowej. Ścieżkę rowerową zrobiono tylko dla samochodów żeby im się przepustowość zgadzałą. Dla kolarzy ta ścieżka to utrapienie. Więc samochodziaże wydali pieniądze żeby rowerzyści mieli gorzej żeby samochodziarze mieli lepiej i na końcu saochodziarze plują się że rowerzyści mają ich w p-----e, bardzo dobrze robią. Dwukierunkowe g---o ze schodkami i oczywiście jak znam życie nie
Kamerka na rower dopiero co kupiona i pierwszy raz zamontowana i od razu nagrany psiarz ze swoim malym obsrancem robiacy zamach na moje zdrowie lub zycie.
@gutowszczyzna: ewidentnie wina infrastruktury. Wydzielenie takiej szerokosci na dwie różne formy transportu jest bez sensu, powinien byc deptak z dopuszonym poruszaniem rowerów, wtedy piesi idą jak chcą a rower musi uważać, nie ma innego sensownego rozwiązania na tę szerokość.
@kacappylon: no tak, dlatego projektujmy przestrzeń publiczną tak żeby 15-50-latkowie z najlepszą orientacją i refleksem w swym prime time mogli przy sporym nakładzie uwagi czuć się dostatecznie bezpiecznie, a reszte to już j---ł pies. Dlatego nie możesz wypuścić dzieciaków na ulicę(to brzmi już tak abstrakcyjnie nie? dzieci na ulicy no kto by pomyślał), wychowanie wiąże się z intensywnym fokusem 24h, ludzie widzą tę odpowiedzialność i mówią to ja podziękuję za
@kwark64: Wiemy że kierowca nie ogarnie tego dlatego chcemy 30kmh zeby dac mu więcej czasu. Przy sredniej predkosci przejazdu 30kmh w miescie to i tak mu to niewiele zmieni, a nawet mogloby byc lepiej, gdyby 30kmh bylo normą przestrzeganą to zapewniem cię że można by z wielu sygnalizacji świetlnych zrezygnować i przy mniejszej prędkości przejechać przez miasto szybciej
Jak donoszą lokalne media, słynny rolnik z Lublina, który uprawiał ziemię między blokami, wreszcie ją sprzedał. Janusz Wydra zdążył jednak zasłynąć jako symbol walki z presją deweloperów. Teraz na jego ziemi powstanie jednak zabudowa wielorodzinna.
@qusqui21: To społeczeństwo i tak nic z tego nie rozumie. Znalezisko o rolniku co z powietrza dostaje od społeczeństwa 7 baniek i prawie nikt nie powie, że coś tu jest nie halo. Zaradny był wcześniej wstawał. Ehh przykre, że model wrzodów landlordów jest tak uwlebiany przez polaczków. Każdy jeden marzy żeby zostać tym rolnikiem.
@L2_Blood_Rule: Jak narazie to ten rolnik okradł nas wszystkich. Boże jaki ten naród jest głupi. każdy jeden taki typ jak ty się dokłada do tego burdelu. Idź czytać książki po co się wypowiadasz.
@qusqui21: Przede wszystkim każdy rodzaj renty jest szkodliwy dla ogółu, a jeśli ogół będzie w dupie latami to będzie podupadać następnie inny kraj go najedzie i te wszystkie umowy można se w dupe wsadzić. Paradoksalnie w europie oprócz anomali ukraińsko/rosyjskiej nikt już się nie chce n---------ć więc można ten "ogół" doprowadzić na skraj biedy i póki schabowy jest w zasięgu portfela to ludzie go zjedzą i na tiktoku będą dalej
@SrebrnySmok: Ocyzwiście że to nie jest jego wina tylko systemu, ale to my tworzymy system i tacy jak wy bez wiedzy wpierają taki system, gdyby był porządny land tax to by tak długo ziemi nie tryzmał bo odpowiednie opodatkowanie chwyciłoby go wcześniej, a tak się miasto rozrasta i nagle typ biznesmen, który pewnie po bałaganie transformacji zgarnął ziemię za fryte, a po latach taniego podatku sprzedaje ziemie rolną pod bloki
@SrebrnySmok: Zostawiasz ten schemat do czasu aż współczynnik demografii wraca do 2.1 masz ogarnięte wojsko, własne zdolności atomowe, później możesz poluzować ale raczej lepiej przeznaczyć pozostałą ziemię na poszerzenie parków narodowych dla wszystkich niż prywatne giga posiadłości.
George Simion: - ma zakaz wjazdu do Mołdawii i Ukrainy ponieważ tamtejsze służby uważają, że Simion działa w interesie Kremla - jego retoryka jest skrajnie prorosyjska, antyukraińska i antyeuropejska - w 2024 roku szef komisji ds. służb w Rumunii ujawnił raporty o spotkaniach Simiona z agentami rosyjskiego wywiadu GRU w Mołdawii i na Ukrainie
@dzieju41: Nie no serio, podchdzę przykładam i muszę się p-------ć z dodatkowymi krokami, pewnie @darek-jg ma rację, że różne paczkomaty mają różne oprogramowanie.
@Zupa-jeza: Mnie dzietność nie obchodzi. Za 30 lat na szczęście będę na wysokiej emeryturze która zagwarantowała mi bezpieczną przystań zwana ZUS. Dobrze ulokowane pieniądze ( ͡°͜ʖ͡°)
@wfyokyga: polecam przypadkiem czasem zerwac taką kartkę i ups no sie zerwała patrz pan, może źle wisiała, niech mają dodatkowe spzątanie, a tak na poważnie to powinni im d-----ć taką karę żeby po prostu przestali, a najlepiej wziąć prezesa na pręgierz i kartką dwa baty w cenie jednego
Widzę to auto i już wiem że kierowca upośledzony z kompleksami XD.
Typ się do mnie spruł że się księciu nie usunąłem na wąskiej drodze) oczywiście ja małym autem mam do rowu s--------ć bo sobie przegryw wydłużył siusiaka przez hamerykańskie auto i nie jest wstanie się zmieścić (bo była zaspa z jednej strony XD)
Na tej drodze bez problemu mieszczą się dostawczaki i osobówki obok siebie.
@tester3443: I gdzie ty będziesz tym crossem "normalnie" jeździl? jedyne co możesz to zapakować go na pakę i pojechać na specjalny tor oddalony od wszelkiej zabudowy żeby innych hałasem nie w------ć i niczego nie niszczyć. Generalnie w Polsce jeżdżenie swobodne na crossie po dużym torze jest prawie niewykonalne dla większości ludzi, finansowo i czasowo. Dlatego posiadacze crossow dzielą się na tych profesjonalistów co jeżdżą na światowej klasie wyścigach i mają
Każda osoba na hałaśliwym motorze, w przerobionym aucie ze strzelającym wydechem, na skuterze wodnym nad jeziorem, na crossie w lesie, na quadzie to debil. Każda osoba która parkuje na chodniku nie zostawiając przejścia to debil. Takich ludzi są miliony w Polsce. Przykre
@PurpleHaze: Eh gadaj z takim mędrcem, nic nie ma do powiedzenia, ale będzie wzdychał, że mu się język nie podoba. Jeszcze do ortografii się przywal to na pewno przybędzie argumentów.
@rav2: No zobacz sherlocku, wiesz na czym polega planowanie? Jak masz się poruszać autobusem metrem czy tramwajem jak zaprojektujesz tkankę miejską jak ostatni debil? Przez takich ludzi bez wyobraźni później jest taki b----l. Najpierw oddać developerom projektowanie miasta, a później płacz że wszystko działa jak g---o. Teraz to będzie trzeba 100 lat odwracać, tylko niestety tak czy siak będziesz to musiał zrobić bo innej drogi nie ma.
Od 1 września e-papierosy w sklepach będą droższe i dostępne tylko z obowiązkowymi banderolami. E-papieros z 2 ml liquidu, wcześniej 25–30 zł, po nowej akcyzie może kosztować 75–100 zł.
@Wincyjpracydoobra: no ja nie chce się składać na wasze leczenie, możecie dorzucić więcej w akcyzie jak już lubicie j---ć swoje zdrowie, dlaczego ja mam się do tego dokładać?
Fakt, że ten wpis ma prawie 2k plusików, tylko pokazuje poziom wykopu. Ale czemu się dziwić - jeszcze niedawno niejeden tutaj zazdrościł rodzicom życia w PRLu.
Wiesz, czemu Twojego dziadka było stać na dom i dzieci a Ciebie nie?
Bo nie wydawał 500 zł miesięcznie na Neflixy i internet, bo nie miał telefonu za 4k, bo nie płacił 1,5k leasingu za samochód i 2k miesięcznie na restauracje czy jedzenie na wynos, bo
Pedalarz zawsze będzie pedalarzem, Tak, to po prawej od pedalarza to CPR. Wcześniej znak c13/c16 i jest obowiązek poruszania się przez pedalarza. Tak, jest wyznaczona w kierunku w którym pedalarz się porusza. Zapraszam do dyskusji.
PS. Zdjęcie robił pasażer, który nie uczestniczył w prowadzeniu pojazdu. Prędkość pojazdu mieściła się w ograniczeniu i pasy były zapięte. Stan płynu do spryskiwaczy był w normie #rower #pedalarz
Prost sprawa, jedziesz 30km/h i nie ma jak wjechać na ścieżkę bo jakieś wyboje tam są no to człowiek nie wjeżdża. Druga sprawa, że doskonale wiadomo, że zjazd ze ścieżki będzie się wiązał z przymusowym wyhamowaniem, żeby znów wskoczyć na jezdnie. Zaufanie do projektowanych ścieżek rowerowych jest zerowe, więc im szybciej jedziesz tym bardziej masz w------e. Dla samochodziarzy mam świetną wiadomość, jeśli tak lubicie zwolnić na trasie to możecie sobie wyhamować zaraz
#rower #drogi
źródło: 1000018198
Pobierz