Stara baba dzisiaj: jedna kolejka w Biedronce w Kołobrzegu na kilka osób, już z daleka widzę że jakiś zator ale nie mogę iść na samoobsługę bo mam grejfrutówkę w koszyku i musiałbym i tak czekać wieczność na zatwierdzenie, baba kupiła dwie paczki bobu, nie nabiło jej promocji na drugą paczkę bobu, afera na 1 zł, kasjerka musiała zejść z kasy i iść na sekcje warzyw sprawdzić czy jest promocja na bób, nie
@wyssoki: Ludzie też nie ogarniają, że czarna dziura nie ma jakiś super mocy zasysania wszystkiego. Hipotetycznie jeżeli księżyc zamienimy w czarną dziurę to nie wessie nagle ziemi i układu słonecznego. Po prostu wokół ziemi krążyłby obiekt o tej samej masie i przyciąganiu co księżyc tylko wielkości główki od szpilki. Tak samo mikro czarne dziury nie wessą wszystkiego dookoła bo to będzie po prostu jakaś ilość ściśniętych atomów, które za mikroułamki
@apeee: Na razie się to nie przekłada komercyjnie, ale poszerza wiedzę o materii. Jest to potrzebne bo klasyczna fizyka stanęła przed ścianą i aby dalej ją odkrywać musimy budować większe akceleratory. Może w przyszłości odkryjemy dzięki temu wiedzę o naturze grawitacji, ciemnej materii którą wykorzystamy do technologii, która nam teraz wydawałaby się magią.
Wchodzę dzisiaj do punktu Taurona bo chciałem dowiedzieć się czy mam w umowie usługę serwisanta AGD. Siadam i gadam o co chodzi, daje dowodzik, kobita se sprawdza a ja czekam i tak rozglądam się i widzę, że fajne tablety i telefony mają w tym Tauronie. Po chwili mi babka mówi, że mojego numeru nie ma w bazie. Hmm - może mój stary jest jeszcze podany w umowie - mówię i nagle doznaje
Premier nie wyklucza otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Mowa o punkcie w Bobrownikach. To podobno odblokowałoby istotną część tego polskiego małego, średniego biznesu związanego z bezpośrednią wymianą handlową "człowiek do człowieka" między Białorusinami a Polakami.
@Runaway28 Moi zbuntowani koledzy, którzy byli cool za nastolatka mają obecnie problemy z prawem, pracują jako kurier, w kołchozie lub na emigracji. Ci bardziej poukładani zrobili jako takie kariery w różnych branżach. Taka jest tendencja, oczywiście są przypadki odwrotne ale to mniejszość.
@brh4life: Następnie do każdego czołgu dojdzie zagłuszarka sygnałów RC, potem drony wyposaży się w system, który po utracie sygnału sam się namierzy na najsilnieszy sygnał z okolicy, albo będzie montować się na dronach moduł naprowadzania na ciepło jak w niektórych pociskach potem wejdą flary na czołgach aby mylić systemy naprowadzania dronów, potem wejdzie moduł SI w dronach, który sam będzie prowadzić drony do celu po utracie sygnału, potem wejdą na
Patologiczna młodzież postanowiła usmażyć żywcem złapanego przez nich ptaka (gila który jest pod ochorną) Jeden z uczestników postanowił całym zajściem podzielić się z koleżanką. https://www.facebook.com/watch/?rdid=jfl5E7NFrwxynQ8L&v=3618919311680049 https://imgur.com/a/qnvtr2V
Etna - jeden z najsłynniejszych aktywnych wulkanów na świecie - wciąż potrafi zaskakiwać. Włoskie media rozpisują się na temat niezwykłych kłębów dymu, które w ostatnich dniach można zauważyć nad jednym z kraterów sycylijskiego giganta. Wulkaniczne gazy przypominają kółka dymu wydobywające się z faj
Kiedyś takie kółko pojawiło się na niebie jak byłem dzieciakiem. Całą zgrają śledziliśmy to przez kilkaset metrów. To było dla nas ufo i długo nie wiedziałem co to. było Dopiero po czasie zdałem sobie sprawę że to dymek z komina huty
Hałda w Rydułtowach to bezdyskusyjna „królowa” wszystkich śląskich hałd: jej podstawę dzielą od wierzchołka 134 metry w pionie, dzięki czemu wierzchołek ten znajduje się na wysokości 407 m. n.p.m. Jak informują dobrze zorientowani przy dobrej pogodzie widać z niego nie tylko Beskidy, ale nawet Tatry
Mamy dopiero luty a już pojawiła się silna propozycja do nagrody Biologicznej Bzdury Roku. Pani ekspertka ministra klimatu, prawdopodobnie ekolożka, twierdzi, że drzewa przestały przyswajać CO2. Brawo wy!
@digitalalchemist: Bo lasy deszczowe nie produkują tlenu dla całej planety - to jest mit. Ten tlen jest zużywany na miejscu. Tak naprawdę za tym że w powietrzu mamy stały poziom tlenu odpowiadają oceany oraz fitoplankton, który w nim żyje. To wszechocean jest tak naprawdę płucami Ziemi.
W końcu zdecydowałem się, że kupuje Bamboo lab p1s combo. Z tego co wyczytałem i wcześniej się pytałem od razu warto zamówić końcówkę 0,2 i 0,6mm, filament na początek. Czy potrzebuję jakieś dodatkowe plate'y czy jak to się nazywa (ta podstawka na której drukuje się coś)? Co jeszcze warto mieć? Na pewno będę też chyba budował ten nawijak na filament żeby inne filamenty wrzucać na szpulę od Bamboo, chyba że lepszym pomysłem
@G123 Dysza 0.6 w przypadku Bambu wiele nie daje. Możesz sobie porównać czasy w slicerze. Dysza 0.4 już pracuje w strefie maksymalnego flow. 0.6 przydaje się tylko w wolniejszych drukarkach
źródło: temp_file6904335160179855826
Pobierz