Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MatkaGracz

MatkaGracz

Dołączył 4 lata i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 755
  • Znaleziska 386
  • Mikroblog 369
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 0

271

Sztuczny liść produkuje paliwo z powietrza. Badacze z Yale ujarzmili fotosyntezę

Sztuczny liść produkuje paliwo z powietrza. Badacze z Yale ujarzmili fotosyntezę

Nowy sztuczny liść zamienia energię słoneczną bezpośrednio w metanol bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Rozwiązanie naśladuje naturalną fotosyntezę, ale pod względem wydajności znacząco przewyższa wcześniejsze technologie tego typu.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 10.06.2026, 16:05:55
  • 58
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    innowacje
  • #
    technologie
MatkaGracz
MatkaGracz 11.06.2026, 11:47:14 via Wykop
  • 8
Sprawność 0,8% (w powiązanych artykuł). Pytanie teraz ile kosztuje wytworzenie jednego takiego liścia i ile energii kosztuje jego wytworzenie, a także na jak długo starcza zanim przestanie produkować.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MatkaGracz
MatkaGracz 11.06.2026, 12:36:14 via Wykop
  • 13
@pwone: no tak, ale zużyjesz np. 30 jednostek energii na wyprodukowanie tego, a następnie ten lisc przez cala swoja przydatność wytworzy 25 jednostek energii. to po co to?

432

Przedszkolanka zapomniała zabrać 5-latkę na wycieczkę. Sąd wydał wyrok

Przedszkolanka zapomniała zabrać 5-latkę na wycieczkę. Sąd wydał wyrok

5-latka przez 6 godzin przebywała w przedszkolu bez opieki, bo 46-letnia opiekunka zapomniała o liście obecności. Kiedy jej matka zadzwoniła, opiekunka zapewniła, że dziecko świetnie się bawi. Skazana nie miała uprawnień kierownika wycieczki. Zapłaci 10 tys. i przez 5 lat nie może pracować z dziećmi

wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: 09.06.2026, 11:59:16
  • 98
  • #
    dymy
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    sadowehistorie
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polska
MatkaGracz
MatkaGracz 11.06.2026, 08:51:02 via Wykop
  • 0
Ciekawi mnie to. To musiało być jakieś małe przedszkole, gdzie całe przedszkole się zmieściło do autokaru.
W przedszkolu moich dzieci, jest kilka grup. Nigdy jeszcze nie było tak aby całe przedszkole jechało na wycieczkę, max 2 grupy razem, podobne wiekowo, bo np. 6 latki i 5 latki nadąża razem, ale jak by tam już dodać dzieciaki z grupy 3 latków to już by nie wyszło. Na całe przedszkole to ze 3 autokary.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

36

Naprawa dachu

Pokaż treści 18+

Naprawa dachu

Mieszkam w domu zbudowanym w 1931 roku. Po tej zimie dach zapadł się po wschodniej stronie. Chcę naprawić dach aby. Jestem emerytką. Nie byłam mężatką i nie mam dzieci. Dzisiaj mam 68 lat, małą emeryturę wystarczająca mnie na życie. Tamara Muraszko email: muraszkotamara@gmail.com

tamara-muraszko
z
wykop.pl
dodany: 10.06.2026, 15:59:24
  • 13
  • #
    httpszrzutkapl8p3j63
MatkaGracz
MatkaGracz 11.06.2026, 07:55:44 via Wykop
  • 4
Weź to sprzedaj, kup sobie mała kawalerkę w mieszkaniu z windą. Mniej roboty w obejściu, mniej sprzątania, ogrzewanie centralne, itp.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

654

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 232
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
MatkaGracz
MatkaGracz 09.06.2026, 21:09:17 via Wykop
  • 77
A w tym czasie lekarz na b2b zarabia ponad 1 mln złotych i płaci niskie podatki
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

typ53B
typ53B
06.06.2026, 08:31:23
  • 481
#bekazpodludzi #bekazlewactwa
Paniusia się żali, że nie chce nikt jej prac kupować i państwo ma dokladać do jej "twórczości" XD
typ53B - #bekazpodludzi #bekazlewactwa
Paniusia się żali, że nie chce nikt jej prac k...

źródło: 631

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MatkaGracz
MatkaGracz 06.06.2026, 19:56:34 via Wykop
  • 0
@typ53B: ale na dziary na całym ciele jakoś pieniędzy nie zabrakło.
  • Odpowiedz

1711

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poinformował 27 maja, że rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności wobec minister kultury Marty Cienkowskiej.

haston
z
fakt.pl
dodany: 27.05.2026, 17:03:27
  • 194
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
MatkaGracz
MatkaGracz 28.05.2026, 07:22:48 via Wykop
  • 5
@Chris_Karczynski: O, tak jak nie nie przepadam za Mentzenem, tak tu się w 100% z nim zgadzam.
MatkaGracz
MatkaGracz 28.05.2026, 10:09:30 via Wykop
  • 10
W całej tej ustawie chodzi o stworzenie stołków dla PSL i Polski2050. W myśl ustawy powołana zostanie komisja (ponad 140 osób) na 4 letnią kadencję, która będzie przyznawać status artysty zawodowego.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

470

Lewica: Nie rzucajmy się na pojedynczych najniżej zarabiających aktorów

Lewica: Nie rzucajmy się na pojedynczych najniżej zarabiających aktorów

"- Osoby zarabiające najniższą krajową lub średnią - generalnie nieduże pieniądze - będą się dokładać na osoby, które nie potrafią sprzedać obrazu, który namalowały. - Ja uważam, że ogromnym problemem jest to, że pracownicy na etatach dokładają się absolutnie nieproporcjonalnie do ochrony zdrowia."

cepheus
z
polsatnews.pl
dodany: 28.05.2026, 07:15:41
  • 102
  • #
    polska
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    artysci
  • #
    bekazlewicy
  • #
    polityka
MatkaGracz
MatkaGracz 28.05.2026, 10:08:08 via Wykop
  • 4
W całej tej ustawie chodzi o stworzenie stołków dla PSL i Polski2050. W myśl ustawy powołana zostanie komisja (ponad 140 osób) na 4 letnią kadencję, która będzie przyznawać status artysty zawodowego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

422

Miszalski odwołany. W kolejce: Poznań, Wrocław i Kielce. KO traci władzę

Miszalski odwołany. W kolejce: Poznań, Wrocław i Kielce. KO traci władzę

Referendum w Krakowie okazało się skuteczne. Prezydent Aleksander Miszalski został odwołany. Po decyzji Krakowian od razu zaczęły pojawiać się pytania, czy kolejne miasta, w których rządzą prezydenci z koalicji rządzącej będą organizować referenda? A także, jak ten wynik przełoży się na poparcie sam

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 26.05.2026, 07:33:59
  • 165
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    wroclaw
  • #
    kielce
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
MatkaGracz
MatkaGracz 26.05.2026, 08:44:39 via Wykop
  • 55
W Poznaniu jak odwołają Jaskowiaka, to i tak wybrany zostanie ktoś z lewicy / KO w jego miejsce. To że poznaniacy krytykują Jaskowiaka, nie znaczy ze nagle wybiorą kogoś z PiS.
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

412

Równość w jedną stronę - Odyseja uwydatnia problem

Równość w jedną stronę - Odyseja uwydatnia problem

Inkluzywność, różnorodność itd... ale jak nie jesteś bialy/biała - bo kulturę białych można zawłaszczać To właśnie powód, dla którego Odyseja Nolana jest ostro krytykowana przez Greków. Grecki serwis ma dość hipokryzji Hollywood. P.s. i tam pójdziecie do kina...

Mirek_Cebula
z
gram.pl
dodany: 26.05.2026, 06:35:32
  • 141
  • #
    kino
  • #
    swiat
  • #
    kultura
  • #
    rozrywka
  • #
    ciekawostki
  • #
    film
MatkaGracz
MatkaGracz 26.05.2026, 07:36:47 via Wykop
  • 16
Mam wrażenie że Nolan zawarł jakiś zakład z kimś, że nawet film z kontrowersyjna obsadą może być hitem pod warunkiem że fabuła i realizacja są na wysokim poziomie.
  • 26
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

343

Robot sortuje paczki ósmą dobę. Streaming live pokazujący humanoida

Robot sortuje paczki ósmą dobę. Streaming live pokazujący humanoida

Streaming śledzi tysiące osób. Ten z pozoru nudny stream udowodnił światu, że problem automatyzacji przestaje być wyzwaniem stricte technicznym. Stworzony przez kalifornijski startup Figure AI, sortuje paczki przy taśmie produkcyjnej.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 21.05.2026, 07:45:02
  • 215
  • #
    automatyzacja
  • #
    technologia
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    logistyka
  • #
    robotyka
MatkaGracz
MatkaGracz 21.05.2026, 11:34:43 via Wykop
  • 0
W powiązanych dodałam film gdzie jest porównanie człowieka z tym robotem. Człowiek, przy zachowaniu przerw, zrobił trochę więcej niż robot w 8 godzin. Problem jest takie, że JEDEN robot może pracować 24/7, a aby obsadzić to stanowisko ludźmi w trybie 24/7, potrzebujesz przynajmniej 4-5 osób, więc ten JEDEN robot szybko się zwróci w porównaniu do pensji tych ludzi. Plus możesz mieć taki magazyn na jakimś uber zadupi pośrodku niczego, nie robić zaplecza
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

561

System chroni nieuczciwych lokatorów. "Nie da się wyegzekwować nawet złotówki

System chroni nieuczciwych lokatorów. "Nie da się wyegzekwować nawet złotówki

Nie płacą czynszu ani mandatów, a mimo to często nie ponoszą realnych konsekwencji. Jak mówi komornik

etepetete
z
biznes.interia.pl
dodany: 20.05.2026, 04:48:18
  • 104
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    nieruchomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
MatkaGracz
MatkaGracz 20.05.2026, 11:15:22 via Wykop
  • 3
@guilmonn: tylko jeżeli wynajmujesz na pokoje, jeżeli wynajmujesz całe mieszkanie to nie. Z tym że jeden lokator nie może wynająć wszystkich pokoi, bo to już jest uznawana za najem całego mieszkania. Wtedy granica "miru domowego" jest za drzwiami pokoju, a nie drzwiami mieszkania. Wtedy teoretycznie możesz wejść do kuchni / łazienki i przesiadywać w mieszkaniu i uprzykrzać się najemcy.

1128

Ot cała logika równouprawnienia xD

Ot cała logika równouprawnienia xD

Najpierw "nie zgadzam się z pomysłem, aby kobiety, które nie mają dzieci, pracowały dłużej niż matki" a za chwilę "zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn budzi sprzeciw ze względu na obciążenia kobiet związane z macierzyństwem" :D Czego nie rozumiecie? :D

CkDudi
z
wykop.pl
dodany: 19.05.2026, 06:17:01
  • 215
  • #
    rownouprawnienie
  • #
    feminizm
  • #
    tylkodlakobiet
  • #
    bekazfeministek
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
MatkaGracz
MatkaGracz 19.05.2026, 07:52:37 via Wykop
  • 48
Przypomnę że Tusk wprowadził pełzające zrównanie wieku emerytalnego (dobrze zrobił), ale przez to przerżnął wybory. I tu mógł PiS siedzieć cicho i nic nie zrobić, mielibyśmy zrównany wiek emerytalny i na wieczność byłaby to wina Tuska, ale nie, PiS postanowił wyjść przed szereg i cofnąć te zmiany.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

452

Jak się pracuje w Gazecie Wyborczej

Jak się pracuje w Gazecie Wyborczej

Ujawnia były pracownik

kinlej
z
wykop.pl
dodany: 13.05.2026, 10:42:59
  • 76
  • #
    gazetawyborcza
  • #
    bekazlewactwa
MatkaGracz
MatkaGracz 13.05.2026, 12:40:58 via Wykop
  • -4
Wodolejstwo ten tekst i niewiele z niego wynika, pisane pod teze. Pracownicy lewicujacej gazety są lewicowi, ale mi odkrycie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kieranz
Kieranz
11.05.2026, 05:33:14
  • 484
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #facebook #nawrocki
Kieranz - #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #facebook #nawrocki

źródło: obraz

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MatkaGracz
MatkaGracz 11.05.2026, 10:29:36 via Wykop
  • 1
@Kieranz: typ obok nawet nie wygląda jak Nawrocki, szczególnie na 2gim ujęciu. Prawo do głosu chyba powinno być regulowane testem na inteligencje czy coś.
  • Odpowiedz

1044

Były dyrektor luxmed w jednostce podległej ministerstwu zdrowia

Były dyrektor luxmed w jednostce podległej ministerstwu zdrowia

Komercjalizacji służby zdrowia ciąg dalszy...

typ53B
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 09.05.2026, 06:51:52
  • 177
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
MatkaGracz
MatkaGracz 09.05.2026, 11:24:10 via Wykop
  • 12
@motvik: tylko najwięcej hajsu w NFZ (per pacjent, pomijam hajsojadow lekarzy) idzie na leczenie tych których prywatne podmioty nie chca ubezpieczać i odmawiają im uslug (ciężko chorzy np. na raka, osoby 80+, itp). Przy takim bonie, prywatne podmioty zgarna śmietankę hajsu i lekko chorych, a NFZ zostanie w tylku z ułamkiem hajsu i cała zgrają chorych którzy kosztują grubo więcej niż bon daje.

1666

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Bolą cię wysokie podatki? Masz pecha. Bogacze wynajmują biurowce i całe osiedla: 0% CIT. Sprzedają majątek firmy? 0%. Potrzebują gotówki? Biorą z "Fundacji Rodzinnej" pożyczki bez zwracania - 0% PIT. Do budżetu Polski wpłacają już jedynie głupi i biedni, a elity się z nas śmieją otwierając szampana.

nieco
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 17:53:02
  • 271
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    afera
  • #
    podatki
MatkaGracz
MatkaGracz 08.05.2026, 06:37:38 via Wykop
  • 1
czyli rząd chciał dobrze, opodatkować bogaczy, ale Prezydent chroni bogaczy, bo podatki mają płacić biedacy
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

27

Budują tysiące mieszkań. Wodociągi nie wyrabiają. Brakuje już wody

Pokaż treści 18+

Budują tysiące mieszkań. Wodociągi nie wyrabiają. Brakuje już wody

Mieszkańcy Józefosławia mówią "dość". Gwałtowny rozwój deweloperski sprawił, że infrastruktura, projektowana lata temu, przestała nadążać za liczbą nowych mieszkańców. W godzinach wieczornego szczytu ciśnienie wody spada do zera, a kolejne osiedla powstają tam, gdzie brakuje szkół, chodników

WirtualnaPolska
z
youtube.com
dodany: 05.05.2026, 13:24:33
  • 21
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    warszawa
MatkaGracz
MatkaGracz 06.05.2026, 13:01:08 via Wykop
  • 0
Zysk prywatny koszt publiczny (gmina powinna była zobowiązać deweloperów dołożenie się do infrastruktury)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubie-sernik
lubie-sernik
02.05.2026, 23:07:35
  • 661
Mam 33 lata i na Tinderze baby w moim wieku są jakieś stare. Nie pasują do mnie.

To normalne czy jestem psychiczny?
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MatkaGracz
MatkaGracz 03.05.2026, 06:52:24 via Wykop
  • 3
@lubie-sernik: bo normalne kobiety w wieku 30 lat nigdy nie szukały księcia z bajki tylko szukały normalnego chłopa i normalnego zeuazku, i są zajęte.
  • Odpowiedz

867

Pobór dla bezdzietnych kobiet. Kobiety: "To zaprowadzenie niewolnictwa"

Pobór dla bezdzietnych kobiet. Kobiety: "To zaprowadzenie niewolnictwa"

Klub Jagielloński proponuje pobór dla bezdzietnych kobiet. Kobiety w komentarzach oburzone, nazywają to "niewolnictwem". Pobór mężczyzn - "obowiązkiem".

thePodstawczak
z
facebook.com
dodany: 30.04.2026, 14:54:20
  • 147
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    feminizm
  • #
    rownosc
  • #
    polityka
  • #
    demografia
MatkaGracz
MatkaGracz 01.05.2026, 21:12:28 via Wykop
  • -2
Ja bym zrobiła pobór dla bezdzietnych, bez rozróżnienia na kobiety i mężczyzn. Najpierw do wojska idą bezdzietni w wieku 40+, potem ci 30+, itp (młodzi jeszcze mają szanse na spłodzenie potomka, więc nie powinni umierać, tak teraz robi się nowoczesny pobór). Dopiero jak wyczerpiemy pule bezdzietnych, to sięgamy po tych z dziećmi, i tu mimo wszystko najpierw mężczyźni, bo jednak faceci mają większą wartość bojową, a ktoś z dziećmi musi zostać, więc
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

56

Chińczycy pozyskują energię z węgla bez emitowania CO2. Sensacyjne doniesienia z

Chińczycy pozyskują energię z węgla bez emitowania CO2. Sensacyjne doniesienia z

Chińscy naukowcy poinformowali o potencjalnie gigantycznym przełomie. Jeśli informacje spływające z Państwa Środka okażą

ArtyQ
z
focus.pl
dodany: 28.04.2026, 08:59:05
  • 48
  • #
    energetyka
  • #
    prad
  • #
    gospodarka
  • #
    energia
  • #
    ekonomia
  • #
    wegiel
MatkaGracz
MatkaGracz 28.04.2026, 20:49:28 via Wykop
  • 12
"Zamiast uwalniać dwutlenek węgla do atmosfery, system przechwytuje go bezpośrednio w miejscu powstawania w bardzo skoncentrowanej formie. Następnie gaz ten może być przekształcany w użyteczne produkty chemiczne, takie jak gaz syntezowy a nawet stałe związki mineralne".

Kluczowe slowo: może, a co za tym idzie riwnie dobrze może być puszczony do atmosfery.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >
  • Jedno zdanie komentarza to najprawdopodobniej mieszkowanie lub trolling

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.10.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 06.10.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking