Fajne w drzewach jest to, że żyją tyle lat. Te duże drzewa, które dziś widzę, były też to tu, to tam, 25 lat temu, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Robią za naturalne nostalgiczne pomniki. Fajnie jest dotknąć takiego drzewa w znanej okolicy wiedząc, że się kiedyś obok niego bawiłem. Wmawiam sobie wtedy, że czerpię z niego energię z dzieciństwa. ( ͡°ʖ̯͡°)
Czym dluzej siedze na linuxie, to tym bardziej go lubie. I zaczynam dostrzegać wieksze plusy, niz wtedy gdy siedziałam na windowsie. Moge sobie poprzestawiać wszystko według własnego widzi misie. W windowsie srodowisko graficzne bylo wbudowane, a tu? Zastanawiam sie czy nie iść w TTY-maxxing. Wszystko pisać w terminalu, nawet nie mieć srodowiska graficznego, a gdy potrzebuje jakąś gre odpalić to wpisac: gamescope -- wine gra.exe i to by mi wystarczyło w zupełnosci,
Moge sobie poprzestawiać wszystko według własnego widzi misie. W windowsie srodowisko graficzne bylo wbudowane, a tu?
@LadySandra: to jest jednocześnie wada i zaleta. Na Windowsie możesz komuś pokazać ci na gdzie klikać i na każdym komputerze z Windowsem będzie to działać tak samo. Na Linuxie tego nie zrobisz.
Karanie się tym to trochę jak karanie się tym, że w moim samochodzie mogę zrobić wszystko pod siebie, ustawić zmianę biegów pedałami
Pod hasłem "ochrony dzieci" wiele krajów - m.in. Australia, Brazylia, Francja, Niemcy, Polska - wdraża lub rozważa weryfikację wieku w social mediach. W praktyce może to oznaczać koniec anonimowego internetu: najpierw dowód do konta, potem ograniczenia stron, aplikacji i VPN. Każdy komentarz = dowód
Onet jak zwykle w formie. Bycie grubą kobietą jest czymś zupełnie normalnym, nie warto się odchudzać i mniej jeść. Za to bycie szczupłym to poważne zagrożenie i narzędzie opresji XD
Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz
Raport UE wskazuje, że ponad połowa banów i cenzury nałożonych przez platformy była błędna. System działa źle. Co więcej, zbanowane konta nie są wcale przywracane, po udowodnieniu błędu i odwołaniu się od blokady. Nawet po wydaniu orzeczenia wiele firm internetowych zwyczajnie je ignoruje.
moderacja AI, uzna nawet slowo: "hello" za obrazliwe i ci da bana. A Potem odwołuj się jak w odwołaniach też umieścili bota który gada w kółko te same formułki....
mam nadzieję że wraz z rozwojem AI, które sprawiło że pisanie gier jest tak z 5x prostsze powstanie taki czarny rynek gier - chodzi mi o handel grami które są nielegalne, czyli np nielegalne wykorzystanie danej marki, wizerunku itd sam chętnie bym zrobił gierki z różnych anime, ale fakt że tego się spieniężyć sensownie na czarno nie da skutecznie odrzuca bo jednak kupę czasu trzeba i tak i tak włożyć, ehh
@Sinti: co do gier na podstawie anime (bez licencji) już istnieją, i to w japonii ma swoją nazwe: "doujin fan-games". np taka gra swego czasu popularna była "battle moon wars". To autor tam włozył pełno bohaterów z anime m.in od type-moon bez pytania firmy o zgode.
Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów budzi ogromne emocje. Przeciwnicy punktują faworyzowanie jednej grupy zawodowej, wysokie koszty oraz tworzenie rozbudowanej administracji (Rada i Komisja na 160 osób) dla "partyjnych kolegów".
#czujedziwnieczlowiek #nostalgia