Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko102
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
LadySandra

LadySandra

Dołączył 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 918
  • Znaleziska 578
  • Mikroblog 340
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 17
telegazeciarz
telegazeciarz
06.06.2026, 12:08:47
  • 5
Fajne w drzewach jest to, że żyją tyle lat. Te duże drzewa, które dziś widzę, były też to tu, to tam, 25 lat temu, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Robią za naturalne nostalgiczne pomniki. Fajnie jest dotknąć takiego drzewa w znanej okolicy wiedząc, że się kiedyś obok niego bawiłem. Wmawiam sobie wtedy, że czerpię z niego energię z dzieciństwa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#czujedziwnieczlowiek #nostalgia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LadySandra
LadySandra 06.06.2026, 12:10:23 via Wykop
  • 2
@telegazeciarz: najgorsze jest to ze czasem te drzewa wycinają... (╥﹏╥)
  • Odpowiedz
FedoraTyrone
FedoraTyrone
05.06.2026, 10:04:51
  • 0
Ja to tylko czekam na to jak AI zostanie zakazane jak w Diunie. #ai #sztucznainteligencja #programista15k
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LadySandra
LadySandra 05.06.2026, 11:37:08 via Wykop
  • 0
@FedoraTyrone: dziń wyszedł z butelki. Raczej nie będą zakazywać mieć lokalnych modeli gguf.
  • Odpowiedz
LadySandra
LadySandra 05.06.2026, 10:52:48
  • 19
Czym dluzej siedze na linuxie, to tym bardziej go lubie. I zaczynam dostrzegać wieksze plusy, niz wtedy gdy siedziałam na windowsie.
Moge sobie poprzestawiać wszystko według własnego widzi misie. W windowsie srodowisko graficzne bylo wbudowane, a tu?
Zastanawiam sie czy nie iść w TTY-maxxing. Wszystko pisać w terminalu, nawet nie mieć srodowiska graficznego, a gdy potrzebuje jakąś gre odpalić to wpisac: gamescope -- wine gra.exe
i to by mi wystarczyło w zupełnosci,
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tyrytyty
tyrytyty
05.06.2026, 10:54:09 via Wykop
  • 9
@LadySandra: based ale zamiast terminalmaxxingu to najpierw hyprland zainstaluj tworzony przez WIELKIEGO POLAKA RODAKA.
  • Odpowiedz
Niebadzksieciem
Niebadzksieciem
05.06.2026, 12:02:39 via Wykop
  • 7
Moge sobie poprzestawiać wszystko według własnego widzi misie. W windowsie srodowisko graficzne bylo wbudowane, a tu?


@LadySandra: to jest jednocześnie wada i zaleta. Na Windowsie możesz komuś pokazać ci na gdzie klikać i na każdym komputerze z Windowsem będzie to działać tak samo. Na Linuxie tego nie zrobisz.

Karanie się tym to trochę jak karanie się tym, że w moim samochodzie mogę zrobić wszystko pod siebie, ustawić zmianę biegów pedałami
  • Odpowiedz

675

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Pod hasłem "ochrony dzieci" wiele krajów - m.in. Australia, Brazylia, Francja, Niemcy, Polska - wdraża lub rozważa weryfikację wieku w social mediach. W praktyce może to oznaczać koniec anonimowego internetu: najpierw dowód do konta, potem ograniczenia stron, aplikacji i VPN. Każdy komentarz = dowód

crystal-cheney
z
mullvad-net.translate.goog
dodany: 04.06.2026, 06:43:05
  • 206
  • #
    prywatnosc
  • #
    dziecko
  • #
    inwigilacja
  • #
    rodzice
  • #
    polska
  • #
    wolnyinternet
LadySandra
LadySandra 04.06.2026, 07:17:49 via Wykop
  • 110
politycy wszystko psują. Najlepszy internet byl w latach 90s.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LadySandra
LadySandra 04.06.2026, 14:48:43 via Wykop
  • 12
@ArnoldZboczek: na facebooku ludzie pieprzą głupoty nawet pod imieniem i nazwiskiem. Więc twoje "gdyby" jest nietrafione.
LadySandra
LadySandra 04.06.2026, 15:09:46 via Wykop
  • 42
LadySandra

źródło: terrible_parent

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

388

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Wrota zostały zamknięte.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 03.06.2026, 07:08:55
  • 120
  • #
    seriale
  • #
    amazonprimevideo
  • #
    stargate
  • #
    gwiezdnewrota
  • #
    scifi
  • #
    nostalgia
LadySandra
LadySandra 04.06.2026, 07:43:04 via Wykop
  • -1
To niedziwie się czemu te nowe filmy są tak kiczowate, i wszystkie rebooty są zwalone. Jeśli pewnie każdy producent tak mysli jak Amazon.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LadySandra
LadySandra 04.06.2026, 06:23:33
  • 7
#pinkfloyd #muzyka #90s #klasykmuzyczny

Ta muzyka mi weszła do głowy i nie chce wyjść. Fajny miks z głosem Hawkinga, podoba mi się - jest mega.
LadySandra - #pinkfloyd #muzyka #90s #klasykmuzyczny

Ta muzyka mi weszła do głowy i ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

806

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet jak zwykle w formie. Bycie grubą kobietą jest czymś zupełnie normalnym, nie warto się odchudzać i mniej jeść. Za to bycie szczupłym to poważne zagrożenie i narzędzie opresji XD

Miguelos
z
onet.pl
dodany: 03.06.2026, 14:32:03
  • 225
  • #
    polska
  • #
    odchudzanie
  • #
    zdrowie
  • #
    p0lka
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
LadySandra
LadySandra 03.06.2026, 15:03:25 via Wykop
  • 331
oczywiscie nic się nie wspomina o tym ze otyłość jest powodem wielu chorób...
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

682

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • 302
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
LadySandra
LadySandra 03.06.2026, 14:22:48 via Wykop
  • 120
płacisz nawet gdy zarobisz 0 zł. - w tym kartonie nawet JDG zniechęcają załozyć!
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3

Brytyjski rząd rozważa zakaz rozmów dzieci z obcymi w grach online

Brytyjski rząd rozważa zakaz rozmów dzieci z obcymi w grach online

takich jak Fortnite, Roblox, Minecraft czy Discord. To miałoby być częścią większego planu ograniczenia mediów społecznościowych dla nieletnich.

LadySandra
z
metro.co.uk
dodany: 01.06.2026, 20:43:16
  • 1
  • #
    wielkabrytania
  • #
    anglia
  • #
    uk
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
  • #
    cenzura

4

Komputer bez myszy i klawiatury. Nvidia wdraża cudowny chip.

Komputer bez myszy i klawiatury. Nvidia wdraża cudowny chip.

To ma być nowy rozdział w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w komputerach codziennego użytku. Przyszłość jest dziś, dzięki AI.

meliss
z
tvp.info
dodany: 01.06.2026, 17:39:42
  • 9
  • #
    komputery
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    nvidia
  • #
    nauka
  • #
    informatyka
LadySandra
LadySandra 01.06.2026, 17:45:19 via Wykop
  • 7
nie chce takiego komputera... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
wole jednak mysz i klawiature....
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mateuszzzx
Mateuszzzx
01.06.2026, 09:58:17
  • 0
Over dla mnie czat gpt nie widzi sposobu jak podnieść moją atrakcyjność
Mateuszzzx - Over dla mnie czat gpt nie widzi sposobu jak podnieść moją atrakcyjność

źródło: 1000015114

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LadySandra
LadySandra 01.06.2026, 10:00:49 via Wykop
  • 2
@Mateuszzzx: po cholere masz zmieniać się do jakiś ludzi z jakiegos szablonu. Być poprostu sobą.
  • Odpowiedz
LoginZajetyPrzezKomornika
LoginZajetyPrzezKomornika
31.05.2026, 20:01:42
  • 1
Co za g---o mi chatgpt bez przerwy wyświetla ヽ( ͠°෴ °)ノ. Da się to jakoś wyłączyć?

Przypomina mi to podobnego raka, jak Samsung ściszał mi muzykę, "dbając" o mój słuch. Ale mnie to triggeruje.

#chatgpt #ai #programista15k #informatyka #zalesie
LoginZajetyPrzezKomornika - Co za g---o mi chatgpt  bez przerwy wyświetla ヽ( ͠°෴ °)ノ....

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-31 o 22.00.14

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LadySandra
LadySandra 31.05.2026, 20:08:25 via Wykop
  • 0
@LoginZajetyPrzezKomornika: enshittification postepuje
  • Odpowiedz
LadySandra
LadySandra 31.05.2026, 20:04:03
  • 8
#samotnosc #depresja

Wbrew pozorom taka typu sceneria i muzyka, bardzo mi pomaga na moje emocje i myśli.
LadySandra - #samotnosc #depresja

Wbrew pozorom taka typu sceneria i muzyka, bardzo ...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

orkako
orkako
31.05.2026, 20:26:03 via Wykop
  • 1
@LadySandra: Zabawne. Po przyspieszeniu x2 nadal brzmi tak samo :)
  • Odpowiedz
Sinti
Sinti
31.05.2026, 20:37:15 via Wykop
  • 1
@LadySandra: tego typu kontent (tylko znacznie krótszy) jest powodem dla którego jestem uzależniony od pinteresta
https://pin.it/7Ir3ShpKx
  • Odpowiedz

459

UE stworzyła system kontroli cenzury. Ponad połowa decyzji platform była błędna

UE stworzyła system kontroli cenzury. Ponad połowa decyzji platform była błędna

Raport UE wskazuje, że ponad połowa banów i cenzury nałożonych przez platformy była błędna. System działa źle. Co więcej, zbanowane konta nie są wcale przywracane, po udowodnieniu błędu i odwołaniu się od blokady. Nawet po wydaniu orzeczenia wiele firm internetowych zwyczajnie je ignoruje.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 31.05.2026, 16:05:32
  • 55
  • #
    ciekawostki
  • #
    europa
  • #
    internet
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    technologia
LadySandra
LadySandra 31.05.2026, 17:41:30 via Wykop
  • 73
moderacja AI, uzna nawet slowo: "hello" za obrazliwe i ci da bana. A Potem odwołuj się jak w odwołaniach też umieścili bota który gada w kółko te same formułki....
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

L.....a
L.....a
konto usunięte 31.05.2026, 17:23:13
  • 9
nsfw
Treść nieodpowiednia do przeglądania w pracy lub miejscu publicznym...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LadySandra
LadySandra 31.05.2026, 17:33:33 via Wykop
  • 1
@Landryna_ze_Slaska: to powinno być karane.
  • Odpowiedz
LadySandra
LadySandra 31.05.2026, 17:20:36
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elofrytki
elofrytki
31.05.2026, 17:21:35 via Wykop
  • 5
@LadySandra: wszędzie tam gdzie kobiety tam nagość

Byle jaka grupa nawet dla wędkarzy zostaje zaraz r-------a bo jakaś dupę pokaze kawał wedliny
  • Odpowiedz
KitaxKita
KitaxKita
31.05.2026, 17:22:13 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Sinti
Sinti
30.05.2026, 18:27:11
  • 4
mam nadzieję że wraz z rozwojem AI, które sprawiło że pisanie gier jest tak z 5x prostsze powstanie taki czarny rynek gier - chodzi mi o handel grami które są nielegalne, czyli np nielegalne wykorzystanie danej marki, wizerunku itd
sam chętnie bym zrobił gierki z różnych anime, ale fakt że tego się spieniężyć sensownie na czarno nie da skutecznie odrzuca bo jednak kupę czasu trzeba i tak i tak włożyć, ehh

a
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LadySandra
LadySandra 30.05.2026, 18:46:31 via Wykop
  • 1
@Sinti: co do gier na podstawie anime (bez licencji) już istnieją, i to w japonii ma swoją nazwe: "doujin fan-games".
np taka gra swego czasu popularna była "battle moon wars". To autor tam włozył pełno bohaterów z anime m.in od type-moon bez pytania firmy o zgode.
  • Odpowiedz
LadySandra
LadySandra 30.05.2026, 19:05:20 via Wykop
  • 0
@Sinti: są raczej za darmo.
  • Odpowiedz

2100

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów budzi ogromne emocje. Przeciwnicy punktują faworyzowanie jednej grupy zawodowej, wysokie koszty oraz tworzenie rozbudowanej administracji (Rada i Komisja na 160 osób) dla "partyjnych kolegów".

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 05:14:55
  • 215
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    polityka
LadySandra
LadySandra 29.05.2026, 07:40:36 via Wykop
  • 4
Trzeba sie zainteresować tym - jak tu zostać tym artystą...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
  • Strona 2 z 23
  • >
  • nerdy tech girl.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.12.2025

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 18.05.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking