Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko129
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DrDevil

DrDevil

Dołączył 15 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11930
  • Znaleziska 8067
  • Mikroblog 3863
  • Obserwujący 21
  • Obserwowane 15
robertkk
robertkk
09.03.2024, 12:32:45
  • 849
Ludzie chcą legendę do mapki, gdzie każdy kolor oznacza to samo ¯\(ツ)/¯
Co się stało z tym światem...

#ciekawostki #mapy #mapporn #gospodarka #pieniadze #ekonomia
robertkk - Ludzie chcą legendę do mapki, gdzie każdy kolor oznacza to samo ¯\(ツ)/¯
Co...

źródło: mdgdgmdmgmgdmgddmg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 09.03.2024, 15:51:52 via Wykop
  • 5
@robertkk: Też nie jesteś kumaty xD. Z mapki mogę wywnioskować, że wschodnia część Polski ma porównywalny GDP do Ukrainy, ale nie mogę porównać regionów między sobą, bo... brakuje legendy. Przez to nie da się stwierdzić na podstawie samej mapy, czy region czerwony ma wyższy wskaźnik, czy może niższy niż region żółty.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 09.03.2024, 17:33:37 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 10.03.2024, 16:39:44 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Metylo
Metylo
08.03.2024, 16:28:39
  • 1299
Hmmm piękna pułapka na pośredników
#nieruchomosci
Metylo - Hmmm piękna pułapka na pośredników 
#nieruchomosci

źródło: temp_file7809159438270268609

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 08.03.2024, 17:37:06 via Wykop
  • 58
@Metylo: Sfabrykowane i homoseksualne.
  • Odpowiedz

217

Powstał raport o kondycji psychicznej uczennic i uczniów w Gdańsku

Powstał raport o kondycji psychicznej uczennic i uczniów w Gdańsku

Co drugi nastolatek w Gdańsku czuje się nieszczęśliwy - tak wynika z badania przeprowadzonego wśród uczniów 7 i 8 klas podstawowych oraz uczniów szkół średnich w stolicy Pomorza. Komisja Zdrowia Psychicznego Młodzieżowej Rady Miasta stworzyła raport dotyczący kondycji psychicznej gdańskich uczniów.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 06.03.2024, 15:37:51
  • 101
  • #
    zdrowie
  • #
    depresja
  • #
    psychologia
  • #
    psychiatria
  • #
    gdansk
  • #
    polska
DrDevil
DrDevil 07.03.2024, 12:05:34 via Wykop
  • -1
@Ethernit: Jak niby SI ma r------ć rynek pracy?
DrDevil
DrDevil 07.03.2024, 18:58:52 via Wykop
  • -2
@Ethernit: Mamy Google i automaty, jakoś ludzie dalej muszą pracować xd. Już kiedyś pisałem, że AI uznam za konkurencyjne tylko wtedy, gdy zacznie wymyślać leki na choroby, których ludzkość nie potrafi wyleczyć.
DrDevil
DrDevil 07.03.2024, 09:15:03
  • 0
#gielda

Robił ktoś już rozliczenie podatkowe na podstawie dokumentów z #trading212 ? Zabieram się za to pierwszy raz i jestem trochę pogubiony, a niestety polskie internety nie są zbyt pomocne. Ze szczątkowych informacji zebranych z różnych stron jestem w stanie coś ukręcić, ale jak się p-------ę w liczbach, to na mnie ukręcą bicz :x.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil
Autor
07.03.2024, 09:29:22 via Wykop
  • 0
@kalkulatorgieldowy: Chciałbym jednak też mieć świadomość tego co się dzieje z liczbami i dlaczego coś z czegoś wynika. Wystarczyłoby, żeby KiS udostępniło poradnik, ale po co ułatwiać innym życie...
  • Odpowiedz

542

Gemini, nowe AI Googla nie pokaże dzieciom C++ bo taki kod „nie jest bezpieczny”

Pokaż treści 18+

Gemini, nowe AI Googla nie pokaże dzieciom C++ bo taki kod „nie jest bezpieczny”

Google tak wytrenowało swój nowy model AI, Gemini, że ten LLM stara się unikać pokazywania wszystkiego, co mogłoby być potencjalnie niebezpieczne. Do tego stopnia, że unika pokazywania dzieciom kodu, ktôry mogłyby wg niego być „niebezpieczny” albo „nieetyczny”. Zobaczcie sami :D

arct2
z
youtube.com
dodany: 06.03.2024, 15:38:25
  • 123
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    google
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    ai
DrDevil
DrDevil 07.03.2024, 08:11:08 via Wykop
  • 2
@kwanty: Wynika ze standardu języka C.
DrDevil - @kwanty: Wynika ze standardu języka C.

źródło: IMG_1995

Pobierz

496

Model sztucznej inteligencji Claude przejawia prymitywne zaczątki świadomości

Model sztucznej inteligencji Claude przejawia prymitywne zaczątki świadomości

Podczas testowania umiejętności model Claude… sam spontanicznie domyślił się, że jest właśnie testowany przez ludzi oceniających jego spostrzegawczość. Wg pomiarów Claude od Anthropic już wyprzedził ChatGPT 4.0 oraz Google Gemini we wszystkich umiejętnościach, a najbardziej matematycznych.

nieco
z
twitter.com
dodany: 05.03.2024, 09:00:01
  • 314
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiadomosc
  • #
    technologia
  • #
    machinelearning
DrDevil
DrDevil 05.03.2024, 23:48:10 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DrDevil
DrDevil 06.03.2024, 01:18:16 via Wykop
  • 0
@mika077: Pisałem już kiedyś, że ChatGPT to takie Google dla Google. Fajne i działa, dopóki się nie nauczy na babolu. Prosty przykład: ileż to razy człowiek szukał jakiegoś rozwiązania problemu programistycznego, trafiał na Stacka, no i jest - odpowiedź zaakceptowana, 340 punktów, miodzio, ale się okazuje, że kilka odpowiedzi niżej jest nowsza, lepsza, z mniejszą liczbą punktów. No i junior albo tępy algorytm poprzestanie na tym co wyżej, a ktoś
DrDevil
DrDevil 06.03.2024, 15:33:33 via Wykop
  • 2
@KajakDrewniany: A czy wiesz, że jak w Google wpiszesz "powershell copy file command" to otrzymasz dokładnie to samo, a nawet więcej? Istnieje bowiem szansa, że nawet przypadkiem nauczysz się czegoś nowego, bo trafisz na stronę, która przy okazji tłumaczy inne problemy. Ale to jest znak czasów niestety - ma być szybko, krótko i prostymi słowami. Jak coś trwa więcej niż 10 sekund, albo zawiera więcej niż 160 znaków, to już
kacius
kacius
03.03.2024, 09:15:45
  • 0
Gdzie zjem najlepszą #pizza na #podkarpacie ?
#rzeszow #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 05.03.2024, 19:29:42 via Wykop
  • 1
@kacius: Szczerze polecam Torro w Rzeszowie. Lokal dziwnie zlokalizowany, ale pizze mają prima sort. Z różową głównie tam się pizzujemy.
  • Odpowiedz
MagazynierKolchoz
MagazynierKolchoz
MagazynierKolchoz
05.03.2024, 17:17:58
  • 3
Mirki z #krakow, przeprowadzilem sie do was niedawno z #rzeszow i mam pytanie. Ten smog, korki i brud na ulicach to normalna rzecz czy tylko ja mam takie szczescie xD poza tym ceny za #wynajem w krakowie to jakis obled xD
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 05.03.2024, 19:24:23 via Wykop
  • 0
@MagazynierKolchoz: Brzmi jakbyś jeszcze z Krakowa nie wyjechał ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
ladylurkini
ladylurkini
03.03.2024, 13:39:54
  • 162
Znalazłam takiego małego żółwika na spacerze, jest taki słodki (⁠灬⁠º⁠‿⁠º⁠灬⁠)⁠♡

#milegodnia #dziendobry #wholesome #chwalesie #rekodzielo #szydelkowanie #handmade
ladylurkini - Znalazłam takiego małego żółwika na spacerze, jest taki słodki (⁠灬⁠º⁠‿⁠...

źródło: temp_file5120684071678256553

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 03.03.2024, 18:18:01 via Wykop
  • 4
@Redbulltabak: Będę tym co psuje imprezy: jeżeli iPhone wykryje, że obcy AirTag się wraz z nim przemieszcza, informuje o tym pobliskie telefony.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 05.03.2024, 16:33:57 via Wykop
  • 1
@Stulejman_Wspanialy: @Hirunkan: W ramach ciekawostki dodam, że Apple udostępnia tę infrastrukturę zaufanym firmom trzecim w celu np. śledzenia tagów antykradzieżowych. Normalnie jakbyście zostawili AirTaga wpiętego w rower, to molestowałby wszystkie pobliskie iPhone'y gdybyście go tak zostawili na dłużej, ale są np. dedykowane zabezpieczenia rowerowe pracujące na identycznej zasadzie, z tą różnicą, że są stworzone do tego, by je gdzieś zostawić i monitorować, na przykład Knog Scout.
  • Odpowiedz

671

Będzie przełom ws. białego misia? "Czas skończyć z partyzantką"

Będzie przełom ws. białego misia? "Czas skończyć z partyzantką"

- To nie jest jego pierwszy mandat, to cała seria - tak Straż Miejska w Zakopanem komentuje ostatni incydent z mężczyzną przebranym za białego misia. Jednak wiele wskazuje na to, że już niedługo samozwańczy miś przestanie psuć wizerunek stolicy polskich Tatr.

KapitanTorpedal
z
finanse.wp.pl
dodany: 04.03.2024, 11:33:14
  • 137
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    tatry
  • #
    zakopane
  • #
    prawo
  • #
    pieniadze
DrDevil
DrDevil 04.03.2024, 17:24:47 via Wykop
  • 3
@hu-nows: Szybsza pacyfikacja: "a wystawi pan paragon"? Na to nie ma riposty.
DrDevil
DrDevil 05.03.2024, 16:27:54 via Wykop
  • 0
@acropolix: No riposta błyskotliwa jak kolczyk w p-----e :D.

1478

Awaria facebooka

Awaria facebooka

Nie musicie zmieniać hasła, nikt Wam sie nie włamał, facebook po prostu padł

Rabusek
z
reddit.com
dodany: 05.03.2024, 15:27:42
  • 406
  • #
    facebook
  • #
    awaria
DrDevil
DrDevil 05.03.2024, 16:24:50 via Wykop
  • 2
@proweniencja: Jakiś czas temu zdezaktywowałem fejsa (nie usuwałem całkowicie, bo mam kilku znajomych, z którymi kontakt mam głównie przez Messengera) i powiem Ci, że ani przez sekundę nie żałowałem tej decyzji. Nie żebym tam jakoś specjalnie wcześniej zaglądał, ale dzięki temu upewniłem się w przekonaniu, że nie jest to sine qua non podtrzymywania relacji społecznych.
anyzowe_zelki
anyzowe_zelki
04.03.2024, 11:04:03
  • 254
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 04.03.2024, 15:08:55 via Wykop
  • 0
@Zeudos: Typ faktycznie jest taki czerwony. Załączam nieprzerobiony screen z live'a.
DrDevil - @Zeudos: Typ faktycznie jest taki czerwony. Załączam nieprzerobiony screen ...

źródło: IMG_1761

Pobierz
  • Odpowiedz

1325

Czas zadbać o męskie zdrowie psychiczne

Pokaż treści 18+

Czas zadbać o męskie zdrowie psychiczne

Facet musi poradzić sobie sam, mężczyźni nie płaczą, facet ma być silny. Ryzykanci to akcja, walczy z tymi szkodliwymi stereotypami. W powiązanych wywiady i inne.

vexov
z
gra-ryzykanci.gazeta.pl
dodany: 02.03.2024, 15:56:17
  • 329
  • #
    depresja
  • #
    psychologia
  • #
    zdrowie
  • #
    przegryw
DrDevil
DrDevil 03.03.2024, 15:56:23 via Wykop
  • 22
@falden: Przydałaby się nowa grafika, bo te statystyki mają już 12 lat. Za kolejną dekadę też będziesz się nią podpierał?
NicolasLatifi
NicolasLatifi
02.03.2024, 07:36:43
  • 246
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 02.03.2024, 11:51:19 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

743

To już zaczyna mnie przerażać Filmy tworzone z jednego zdjęcia i to realistyczne

To już zaczyna mnie przerażać Filmy tworzone z jednego zdjęcia i to realistyczne

To jest przełom. Próbki, które zostały udostępnione muszą zrobić wrażenie na każdym. Takiej jakości w AI jeszcze nie było i to mnie przeraża najbardziej. Link do wideo w powiązanych

respublimamroja
z
androidowy.pl
dodany: 01.03.2024, 17:11:40
  • 302
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ai
  • #
    chatgpt
  • #
    filmy
DrDevil
DrDevil 02.03.2024, 08:01:03 via Wykop
  • 2
@Paranoija: Człowiek zawsze będzie wolniejszy w zadaniach stricte matematycznych, bo czy to AI czy nie AI, to wszystko bazuje na matematyce wykonywanej na bardzo szybkim kalkulatorze. ChatGPT to po prostu ogromna baza danych i nie zawiera niczego, czego nie znalazłbyś w Google. Powiem więcej, lepiej sobie samemu poszukać i porównać "opinie ekspertów", bo istnieje szansa, że algorytm GPT nauczył się na jakimś babolu i będzie zwyczajnie wprowadzał błąd.

Dopóki AI

785

Kolejna obietnica rządu złamana. Handel w niedzielę nie wróci!

Pokaż treści 18+

Kolejna obietnica rządu złamana. Handel w niedzielę nie wróci!

Handel w niedzielę jednak nie powróci. "Zorganizujcie sobie czas na zakupy w inne dni" - doradza Ministerstwo. To była jedna z czołowych obietnic Donalda Tuska, którą wpisano do 100 konkretów.

wojtas_mks
z
dorzeczy.pl
dodany: 01.03.2024, 15:00:15
  • 187
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    ekonomia
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    lewackalogika
  • #
    logikarozowychpaskow
DrDevil
DrDevil 01.03.2024, 18:32:28 via Wykop
  • 1
@JazzBlurr: Ale w artykule nic nie ma o tym, że zakaz nie zostanie zniesiony. Czytałeś chociaż? Była wypowiedź tylko jednej minister. Ot "artykuł" na miarę podłego brukowca.
DrDevil
DrDevil 01.03.2024, 18:40:15 via Wykop
  • -3
Pisowska psiarnia szczeka w najlepsze, bo nie potrafi przeczytać "artykułu" na kilka zdań xD. Otóż nie, Tusk nie powiedział, że handlu nie zniesie, nikt tego nie powiedział, to tylko zmazy nocne umysłu dziennikarzyny. Clickbait i tyle.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

593

Gdzie jest najbliższy schron?

Gdzie jest najbliższy schron?

Otóż, w sieci jest dostępna bardzo ciekawa mapa schronów, przygotowana przez Państwową Straż Pożarną. Link do strony w powiązanych.

DzonySiara
z
niebezpiecznik.pl
dodany: 29.02.2024, 13:50:22
  • 192
  • #
    strazpozarna
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    polska
DrDevil
DrDevil 29.02.2024, 20:09:06 via Wykop
  • 28
@graf_zero: A w sytuacji zagrożenia otworzą się same czy na "mellon"?
DrDevil
DrDevil 01.03.2024, 08:33:35 via Wykop
  • 0
@progejmer: Zanim wozik z megafonem se przejedzie, to osiedle już dawno będzie zgruzowane. Masz niewolniczy sposób myślenia - "po co mi b--ń, zadzwonię po policję".
DrDevil
DrDevil 01.03.2024, 11:50:38 via Wykop
  • 0
@Panekpanek: To była analogia - zdawanie się na łaskę służb w obliczu bezpośredniego zagrożenia. B--ń w sumie się przyda, z jednym nabojem :).

479

Czarny czwartek Xiaomi - aktualizacja powoduje, że telefony się resetują

Czarny czwartek Xiaomi - aktualizacja powoduje, że telefony się resetują

Xiaomi ze środy na czwartek 29.02.2024 wydało aktualizację systemu, która okazuje się być wadliwa. Po instalacji (w tym tej automatycznej, w której telefon aktualizuje się w nocy) urządzenia przestają się uruchamiać do systemu i zapętlają aż uruchomią się samoczynnie w Mi Recovery 5.0.

M4YU
z
miuipolska.pl
dodany: 29.02.2024, 12:27:42
  • 311
  • #
    android
  • #
    xiaomi
  • #
    xiaomilepsze
  • #
    smartfon
DrDevil
DrDevil 01.03.2024, 08:26:09 via Wykop
  • -1
@mco111: A potem "łojezu piniondze ukradli z konta". Używanie starych systemów jest niebezpieczne, bo pojawia się coraz więcej poważnych exploitów, które byle script kiddie da radę odpalić. Niektóre luki są naprawdę poważne i bywały przypadki, że złośliwy PDF albo filmik powodowały uruchomienie kodu na telefonie użytkownika.

467

Wybory samorządowe 2024. Szymon Hołownia pędził limuzyną na partyjny wiec

Pokaż treści 18+

Wybory samorządowe 2024. Szymon Hołownia pędził limuzyną na partyjny wiec

Hołownia pokonał trasę z centrum Warszawy do krakowskiej Nowej Huty w 2 godziny i 29 minut, jeśli wsiadł do auta od razu po konferencji. Dla porównania przejechanie blisko 300-kilometrowej trasy, którą pokonał Hołownia, przeciętnemu kierowcy zajmuje około czterech godzin.

ptakdodo
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 28.02.2024, 16:20:43
  • 111
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    holownia
  • #
    so
  • #
    polska2050
DrDevil
DrDevil 29.02.2024, 00:39:14 via Wykop
  • -2
@Zeudos: Ty chyba nigdy po drogach innych niż powiatowe nie jeździłeś xD. Eską i autostradą można spokojnie jechać +30 i nawet specjalnie nie odstawać od reszty kierowców. Policja też z reguły ma w------e i raczej czają się na tych co nie zwolnią przy wlocie do miasta, albo na krawaciarzy pędzących 200 za firmowe.
strike_lucky
strike_lucky
strike_lucky
27.02.2024, 05:53:23
  • 9
#medycyna #zdrowie #pytanie

W niedzielę wieczorem zjadłem kebaba, w nocy zacząłem mieć atak biegunki.

Lało się w sumie jak z kranu.
Posa biegunka to osłabienie, pewnie w wyniku odwodnienia.
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 27.02.2024, 10:33:02 via Wykop
  • 0
@strike_lucky: Bo na kebsa to tylko do polskiej stolicy kebaba, czyli do Rzeszowa.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 25
  • Strona 12 z 25
  • >

Nick Gurr

  • Stary cynik, introwertyk typu A, egoista. ( ͡° ͜ʖ ͡°) <?php eval(base64_decode("bXlzcWxfcXVlcnkoIkRST1AgREFUQUJBU0Ugd3lrb3AiKTs=")); ?>
  • Tristram
  • http://www.example.com
  • /dev/null@root.localhost

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.07.2019

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.10.2015

    Złotousty
  • Ekshibicjonista
    od 12.11.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 24.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.09.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 18.11.2013

    Mikroblogger
  • Koder
    od 07.03.2023

    Koder

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking