Wpis z mikrobloga

Stellantis - gówniany Midas motoryzacji, zniszczyli kilka znanych, europejskich marek, dzięki czemu chińskie guano znajduje dziś swoje miejsce na rynku.
Tak to jest gdy korporacyjna chęć zysku przyćmiewa rzeczywiste oczekiwania klientów.
Zniszczyć Fiata, Opla i Peugeota to trzeba się postarać, gratulacje.

#motoryzacja #samochody #oswiadczenie
KokiX - Stellantis - gówniany Midas motoryzacji, zniszczyli kilka znanych, europejski...

źródło: temp_file5200882552127329581

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@horrendous Fiaty zaczęły już drożeć przed inflacją.

Fiat podjął decyzję że awansuje stopień wyżej poprzez podniesienie cen.
Nie zmienili aut, jakości, wykonania itd tylko podnieśli ceny.

Zawsze miałeś rozdział. Fiaty, potem ciut droższe francuzy,a potem
  • Odpowiedz
a wszystko za sprawą tego 1.2


@Lardor: ja jestem bardzo ciekaw procesu projektowania i wdrażania tego silnika xd
czy jakiś superhiperkomputerAI zaprojektował ten silnik, na papierze(autocadzie) wszystko gi więc bez testów wrzucamy go do aut xd
czy może zebrano kilku najtańszych inżynierów którzy stwierdzili że w------e paska do oleju krążącego po silniku to wspaniały pomysł? i zero testów, c--j puszczamy w obieg?
mi się to w głowie nie mieści xd
  • Odpowiedz
Tak to jest gdy korporacyjna chęć zysku przyćmiewa rzeczywiste oczekiwania klientów.


@KokiX: to nie tylko chęć zysku, ale również to niszczenie UE przez te wszystkie zielone łady, które UE wprowadza. I nagle okazuje się, że jednymi autami, które mają 4-cylindrowe silniki są chińskie :) UE dołożyła swoją cegiełkę do tego niszczenia przemysłu również. I najlepsze jest to, że UE nie zamierza na tym poprzestać, tylko brnie dalej w redukcję CO2.
  • Odpowiedz
A dla nas to szansa. Szansa, szansa i jeszcze raz szansa. I tak jesteśmy krajem przechodnim ekonomicznie, z kiepską demografią i bez własnej marki.


@Krzewiciel_prawdy: Marki może i nie ma ale jest sporo polskich firm produkujących dla niemieckich czy francuskich firm motoryzacyjnych. Kupując chińskie samochody podcinamy gałąź na której siedzimy.
  • Odpowiedz
każda alfa


@tomszczyk: nie, nie każda xD ogólnie jest parę potworków obecnie jak np. Junior czy Stelvio, a w przeszłości? 147, 156, 166, mito - obrzydliwe ulepy bez ładu i składu
  • Odpowiedz
@kogut_20 stelvio to piękne auto, junior mniej, ale dalej wizualnie bardzo dobrze. W porównaniu do niemieckich kontenerów to inna liga. 156 czy 147 jak na swoje lata nadal dobrze wyglądają. Generalnie alfa z wyglądu to jest topka.
  • Odpowiedz
  • 2
@K-S- nie mówię że glupi, vag tak robił z ea111 które bazowalo w tej marce w latach 70-90 pojawiało się w takich modelach VW jak golf, polo, passata, Jetta, Scirocco czy audi 50 i 80 pewnie jeszcze w wielu innych modelach @Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny i tak samo ea111 było jeszcze kilka lat temu robione i tym dalej w las unowoczeaniane tym ten silnik się wadliwy robił.
  • Odpowiedz
@KokiX o, akurat ja czekam od 3 miesięcy na części do asterki bożej… w dupie mają, bo to model jeszcze jak gmc było właścicielem. Podejrzewam, że wcale nie mają części zapasowych i grają na czas.
  • Odpowiedz
a jak Saab skończył każdy wie


@eeehhh: jak skończył wie każdy, ale dlaczego tak skończył? Bo GM nie mogło przeżyć, że Saab bardzo nie chciał rezygnować z jakości i fajnych silników. Na siłę wciskali mu diesle albo jakieś potworki typu 1.8 122 konie.
Podobny los spotkał Volvo pod panowaniem Forda: włóżmy do samochodu o wielkości BMW serii 5 dieselka 1.6 110 koni, co może pójść nie tak? Albo próby sprzedawania
  • Odpowiedz
  • 1
@kingbruceleekaratemistrz jakieś dowody na te dopłaty? Bo powtarzają to dziennikarze co im europejskie marki sponsorują wycieczki, autka co dwa tygodnie inne itp. zobacz ceny skody w Chinach i u nas. Różnica jest ogromna. Po prostu europejczycy są robieni w konia i tyle. Ostatnio flotoowiec tam gdzie pracuje dostał zniżkę 22% od europejskiej marki, gdzie do niedawna max było 15. To znaczy że sorzedaja na minusie czy może jednak cogsy nie są
  • Odpowiedz