Wpis z mikrobloga

ZazdroszczΔ™ wam ΕΌe jesteΕ›cie w stanie piΔ‡ te napoje zero πŸ˜” ja tych sΕ‚odzikΓ³w nie jestem w stanie zdzierΕΌyΔ‡, zostaje po nich na podniebieniu paskudny, mdΕ‚y posmak ktΓ³rego nie mogΔ™ siΔ™ pozbyΔ‡ przez wiele godzin. A co gorsza te napoje bez cukru sΔ… o wiele sΕ‚odsze niΕΌ odpowiedniki z cukrem.

#zdrowie #kuchnia
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alzena: Obrzydliwy smak to jedno ale moczopędność przez którą trzeba co pół h do kibla ganiać to jest prawdziwy hit.
A wracajΔ…c do smaku to z bezcukrowego smutku tylko red bull bezcukrowy jakoΕ› w miarΔ™ nadaje siΔ™ do picia.
  • Odpowiedz
@Alzena: ja rozcieΕ„czam colke zero z wodΔ… tak 60/40 i jest al dente


@ZgrywusPrzegrywus: Ale bieda gdybym cię spotkał to już dał bym ci tą dychę na normalną colkę byś się nie musiał upadlać pijąc coś takiego.
  • Odpowiedz
@Alzena: Miałem to samo niegdyś. Z czasem jak piłem napoje bez cukru organizm się przyzwyczaił. I teraz jak piję colę zero to smakuje mi tak samo jak kiedyś ta z cukrem. Tylko tu musi być konsekwencja moim zdaniem, tych z cukrem nie kupować wcale najlepiej i z czasem wszystko się normalizuje.
  • Odpowiedz
@Alzena: nie zgodzΔ™ siΔ™, ΕΌe napoje zero sΔ… bardziej sΕ‚odkie. NienawidzΔ™ napoi zero za to, ΕΌe zostaje po nich gorzki posmak, no i te sΕ‚odziki smakujΔ… jak zmieszana tablica Mendelejewa
  • Odpowiedz
@Rozklapciocha: Ludzie majΔ… rΓ³ΕΌne poczucie smaku w zaleΕΌnoΕ›ci od genetyki.
Np. dla mnie (i wielu innych) marynowany imbir (popularny dodatek do sushi) smakuje jak mydΕ‚o - dosΕ‚ownie nie jestem w stanie zjeΕ›Δ‡ nawet kawaΕ‚ka.
  • Odpowiedz
@Alzena: TeΕΌ mnie w-----a ΕΌe teraz do zwykΕ‚ych napoi teΕΌ dodajΔ… sΕ‚odziki, nawet do j------h nektarΓ³w(β•―Β°β–‘Β°οΌ‰β•―οΈ΅ ┻━┻
  • Odpowiedz
@Rozklapciocha: Bo ludzie nie mają kubków smakowych XD ja jak pierwszy raz trafiłem na Pepsi z nowym składem to po pierwszym łyku zauważyłem że coś jest nie tak. Mogli by to jakoś lepiej oznaczać. Lubię próbować nowe smaki ale w-----a mnie że muszę stać przy półkach i czytać etykiety żeby przez przypadek znowu nie trafić na g---o ze słodzikiem
  • Odpowiedz
@Alzena: Jak dla mnie po prostu wali od nich chemiΔ… okrutnie i sΔ… po prostu obrzydliwe w szczegΓ³lnoΕ›ci te ktΓ³re zawierajΔ… aspartam.
  • Odpowiedz
ZazdroszczΔ™ wam ΕΌe jesteΕ›cie w stanie piΔ‡ te napoje zero πŸ˜”


@Alzena: To jest w ogΓ³le dobry poczΔ…tek dyskusji o smakach, gustach itd.
KaΕΌdy czΕ‚owiek ma innΔ… wraΕΌliwoΕ›Δ‡ rΓ³ΕΌnych kubkΓ³w smakowych na rozmaite substancje i podobnΔ… potrawΔ™ odczuwamy przez to w rΓ³ΕΌny sposΓ³b.

Z cukrem zresztΔ… teΕΌ jest podobnie, ale poniewaΕΌ wiΔ™kszoΕ›Δ‡ z nas od dziecka jest do niego ostro przyzwyczajana, to jakΔ…Ε› tam tolerancjΔ™ mamy na to wszyscy - wynika ona z naturalnego pociΔ…gu do sΕ‚odkiego, bo natura nas zakodowaΕ‚a ΕΌe sΕ‚odkie to dobre,
  • Odpowiedz
ZazdroszczΔ™ wam ΕΌe jesteΕ›cie w stanie piΔ‡ te napoje zero πŸ˜” ja tych sΕ‚odzikΓ³w nie jestem w stanie zdzierΕΌyΔ‡, zostaje po nich na podniebieniu paskudny, mdΕ‚y posmak ktΓ³rego nie mogΔ™ siΔ™ pozbyΔ‡ przez wiele godzin. A co gorsza te napoje bez cukru sΔ… o wiele sΕ‚odsze niΕΌ odpowiedniki z cukrem.


#zdrowie #kuchnia


@Alzena: wcale nie masz czego zazdrościć. Dużo ma dodatek aspartamu, który po zagrzaniu np.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alzena nikt nie chce pić zerówek tymczasem najczęściej w sklepach zerówki znikają w chwilę i zostaje to przesłodzone g---o
  • Odpowiedz