Wpis z mikrobloga

ZazdroszczΔ™ wam ΕΌe jesteΕ›cie w stanie piΔ‡ te napoje zero πŸ˜” ja tych sΕ‚odzikΓ³w nie jestem w stanie zdzierΕΌyΔ‡, zostaje po nich na podniebieniu paskudny, mdΕ‚y posmak ktΓ³rego nie mogΔ™ siΔ™ pozbyΔ‡ przez wiele godzin. A co gorsza te napoje bez cukru sΔ… o wiele sΕ‚odsze niΕΌ odpowiedniki z cukrem.

#zdrowie #kuchnia
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alzena: Rodzaj sΕ‚odzika ma mega znaczenie. Aspartam to dla mnie absolutny dramat. Stewia jest Ε›wietna, chociaΕΌ znam sporo osΓ³b, ktΓ³rym nie pasuje. Erytrytol jest spoko i chyba neutralny dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@Alzena: pewnie to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ja bardzo rzadko pijΔ™ cole, ale jak juΕΌ to mam podobnie tylko zwykΕ‚a cola, zero mi kompletnie nie smakuje.
  • Odpowiedz
@Alzena: mam to samo, najgorzej jak się kupi coś i nie zwróci uwagi na napis "zero/bez cukru", bierzesz łyka i później tego posmaku nie da się pozbyć.
  • Odpowiedz
@Alzena: kiedyś była cola diet w srebrnej butelce to był dopiero szajs, dobrze schłodzona cola zero jest nie do odróżnienia od oryginału, minus że chce się po niej jeść więc już lepiej pić normalną, poza tym chooy wie jakie mogą być konsekwencje picia aspartamu, zero kcal bez żadnych skutków ubocznych w dłuższej perspektywie? Nie sądzę.
  • Odpowiedz
@Alzena Mam dokładnie to samo. Nie tyle nalot ile po prostu posmak czegoś, który się bardzo długo utrzymuje. Wydaje mi się, że to aspartam. Przez to nie jestem w stanie pić niczego zero, bo muszę to potem przepijać. Kilka miesięcy temu nagle przestała mi smakować Pepsi zwykła. Musiałem przesiąść się na colę mimo, że mniej mi smakowała. Potem z wypoku się dowiedziałem, że zaczęli do zwykłej Pespi oprócz cukru dawać słodziki.
  • Odpowiedz
@Alzena: mam to samo. Najgorzej po aspartamie. Duzo jezdze na rowerze i stosuje izotoniki i z jakiegos powodu debile producenci zaczeli sypac na potege slodziki. Po izotonikach z aspartamem normalnie zygam, co mija sie z celem nawadniania. Stewia jest zwyczajnie obrzydliwa
  • Odpowiedz
w ogΓ³le hitem jest przekonanie ludu, ΕΌe ten syf jest zdrowszy od cukru


@Elberus: nie jest zdrowszy, bo co to niby znaczy ΕΌe coΕ› jest zdrowe? ale nie jest bardziej szkodliwy

50g cukru dziennie nam nie zaszkodzi ale 500g juΕΌ tak, wiΔ™c czy cukier jest zdrowy? czy cukier sam w sobie przynosi jakieΕ› korzyΕ›ci
  • Odpowiedz
kwestia przyzwyczajenia, mi smakuje cola zero i inne zarcie 0 kal, mają jedna wielka zaletę - nie mają kalorii co jest dla mnie wazne bo latwiej utrzymać wagę
  • Odpowiedz
@Alzena: teΕΌ mi nie smakujΔ…. ale w ostatnich latach w ogΓ³le nie pije tego typu rzeczy. Sporadycznie maΕ‚ego energetyka ale classic a nie jakieΕ› zero. Cole/Pepsi ostatnio piΕ‚em w 22r i teΕΌ bardziej na poczΔ…tku.
Tak to herbata czarna sypana, woda, sok wyciskany lub kupczy pomaraΕ„czowy sporadycznie ten energetyk czy p--o. Tyle przyjmuje z pΕ‚ynΓ³w. moΕΌe wino jeszcze ale to raz w roku lub rzadziej do obiadu czy lampka szampana
  • Odpowiedz
  • 1
@Alzena trzeba się przyzwyczaić. Kiedyś słodziłem herbatę 2 łyżeczki a teraz 0 chociaż picie gorzkiej herbaty tak z dnia na dzień było paskudne. Dokładnie tak samo jest ze słodzikami.
Ps. W normalnej pepsi z cukrem teΕΌ juΕΌ sΔ… slodziki
  • Odpowiedz
@Alzena: akurat cola Zero ostatnio siΔ™ poprawiΕ‚a. Pije raz do roku wiΔ™c jestem kekspertem ale smakuje duΕΌo lepiej niΕΌ kiedyΕ› cola light. Aczkolwiek uwaΕΌam,.ΕΌe aspartam to trucizna.
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: potΔ™ΕΌna relatywizacja wjechaΕ‚a. smakuje ci i twierdzisz, ΕΌe sΔ… nieszkodliwe to pij, na zdrowie!
denerwuje mnie tylko, że te skorumpowane pijawki z rządu pod naciskiem lobbystów tworzą lewo, które powoduje, że nie można zamówić do pizzy normalnej pepsi bez tego syfu
  • Odpowiedz
@Alzena: Pijecie wysokoprzetworzone chemiczne g---o i jeszcze narzekacie xDDDDDDDDD

Ja juΕΌ od lat tylko niegazowana lub lekkogazowana woda + to, co SAM sobie zrobiΔ™ + kawa zboΕΌowa i yerba. W marketach kupiΔ™ czasem tylko sok pomidorowy do Ε›niadania lub kefirek kurΕ‚a Krasnostawski. Nic wiΔ™cej.

Raz kiedyΕ› sobie z sentymentu kupiΕ‚em GrappΔ™ Ice co jΔ… kiedyΕ› chlaΕ‚em wannami, czy ColΔ™ wlanΔ… do Ballana. DziΕ› siΔ™ zastanawiam jakim cudem tego typu napoje
  • Odpowiedz
SΕ‚odzik poznam nawet po zapachu, nienawidzΔ™ tego smaku.

Jedyne picie zero jakie mógłbym wypić, to diet coke, ale w Polsce jej niestety nie ma
  • Odpowiedz
@Alzena: Współczuję uzależnienia od cukru przez co musisz się tak bardzo gimnastykować aby zracjonalizować sobie że wszystko co jesz musi mieć cukier aby smakowało
  • Odpowiedz
@Alzena: Jakbym mógł to bym dał 100 plusów. Dziwny posmak i natychmiastowa suchość w ustach powodująca uczucie dyskomfortu w gardle sprawiają, że tego nie da się pić.
Jak kiedyΕ› pomyliΕ‚em siΔ™ przy zamΓ³wieniu w maku to myΕ›laΕ‚em, ΕΌe nie wypΕ‚ukali maszyny po czyszczeniu bo nawet to jak Cola nie smakowaΕ‚o XD

Wypij sobie 4pak colki zero to potem będziesz miała problem z wypiciem szklanki coli z cukrem, nie będzie smakować
  • Odpowiedz