Wpis z mikrobloga

ZazdroszczΔ™ wam ΕΌe jesteΕ›cie w stanie piΔ‡ te napoje zero πŸ˜” ja tych sΕ‚odzikΓ³w nie jestem w stanie zdzierΕΌyΔ‡, zostaje po nich na podniebieniu paskudny, mdΕ‚y posmak ktΓ³rego nie mogΔ™ siΔ™ pozbyΔ‡ przez wiele godzin. A co gorsza te napoje bez cukru sΔ… o wiele sΕ‚odsze niΕΌ odpowiedniki z cukrem.

#zdrowie #kuchnia
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 18
@onepnch zazdroszczΔ™. Nawet te wszystkie jogurty proteinowe to sΔ… jogurty zero, sΕ‚odzone sΕ‚odzikiem 😫 ten obrzydliwy nalot po sΕ‚odziku ktΓ³ry osadza siΔ™ na jΔ™zyku i na podniebieniu jest nie do zniesienia.
  • Odpowiedz
  • 39
@onepnch trudno to opisaΔ‡. Nie mam pojΔ™cia co te sΕ‚odziki w sobie majΔ… ΕΌe zostawiajΔ… taki ohydny posmak w jamie ustnej. Ja to sobie po prostu nazywam roboczo β€žnalotem”.
  • Odpowiedz
  • 3
@Rozklapciocha krew? RobiΔ™ morfologiΔ™ kontrolnie regularnie - wszystko w porzΔ…dku. WszΔ™dzie Ε‚adujΔ… te sΕ‚odziki a mΓ³j organizm po prostu to odrzuca, jest to ohydne a szkoda - bo jest wiele jogurtΓ³w czy serkΓ³w proteinowych ktΓ³re chΔ™tnie bym jadΕ‚a, ale nie jestem w stanie ze wzglΔ™du na ten paskudny dodatek.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rozklapciocha A juΕΌ nawet gdyby pominΔ…Δ‡ ten paskudny posmak, ktΓ³ry osadza siΔ™ w gΔ™bie, to wszystko co jest sΕ‚odzone sΕ‚odzikiem jest o wiele sΕ‚odsze i bardziej mdΕ‚e niΕΌ odpowiednik ze zwykΕ‚ym cukrem. Paranoja πŸ™„
  • Odpowiedz
  • 1
@314159 nie no, na codzień unikam rzeczy w których są słodziki lub dodane cukry, ale jeśli już mam pragnienie żeby napić się cholernej coli raz w miesiącu przed okresem, to po prostu kupuje zwykłą xD raczej od tego nie umrę a przynajmniej mam komfort w mordzie i zaspokojoną chęć na słodkie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@314159 Tylko po prostu szkoda mi, ΕΌe wielu rzeczy nie jestem w stanie jeΕ›Δ‡ bardziej regularnie, typu rzeczy proteinowe, bo praktycznie do wszystkiego dodaje siΔ™ sΕ‚odziki. Z jogurtΓ³w zostajΔ… mi opcje albo z cukrem czego unikam, albo po prostu jogurty typu pure z biedry, gdzie nie ma ani sΕ‚odzika ani dodatkowych cukrΓ³w ale tego typu produktΓ³w akurat jest jak na lekarstwo.
  • Odpowiedz
  • 3
@deptacz_gnoju ja pije gΕ‚Γ³wnie wodΔ™, czasem jakiΕ› sok marchwiowy, pomidorowy itp. A raz w miesiΔ…cu mam chcice na cukier wiΔ™c wtedy kupuje sobie zwykΕ‚Δ…, klasycznΔ…, chamskΔ… litrowΔ… colΔ™ z cukrem i zaspakaja mi to chΔ™Δ‡ na tego typu rzeczy na kolejny miesiΔ…c xD
  • Odpowiedz