Wpis z mikrobloga

Dlaczego większość programistów wygląda jak na zdjęciu? Wytłumaczy mi ktoś ten fenomen, że są chłopy co potrafią zarabiać 30k a szkoda im hajsu na fryzjera czy dentystę?
Żeby nie było, że robię cherry-picking to wystarczy na linkedin wejść na profil jakiegoś software house'u i przejrzeć zdjęcia z integracji, tak właśnie wyglądają programiści.
Smród przebija się ze zdjęcia...
#programista15k #programowanie #pracbaza #pracait
4mmc-enjoyer - Dlaczego większość programistów wygląda jak na zdjęciu? Wytłumaczy mi ...

źródło: 610c8308e8bfffff288a2c63424ed1364a778ebb0ee122cad7b52c10743a2965

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4mmc-enjoyer a ja troche rozumiem

IT w Polsce przez lata to byl troche cheat - bardzo dobre zarobki, banka... za nie az tak trudna prace. Bycie programista to nie synonim bycia ogarnietym mensiarzem. Do tej introwertycznej branzy dostalo sie wielu chlopakow ktorzy ku swemu zdumieniu serio ladnie zaczeli zarabiac, ale poziom ogarniecia zyciowego w gore nie poszedl.
Takie przypadki sie zdarzaja, ale patrzac troche od srodka - sporo rzadziej niz wiekszosc
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Wsadziłeś kij w mrowisko. To tak jak byś wszedł na grupę kierowców tirów i zapytał dlaczego oni srają do żwira zamiast jak człowiek w toalecie xD Ci co tu się sapią pewnie wyglądają identycznie a najbardziej rozwala mnie tłumaczenie - jak masz hajs to masz w------e na swój wygląd. Higiena to podstawa i po części definiuje człowieka. A potem tacy płaczą na tagach #blackpill że żadna nawet
  • Odpowiedz
poprawianiem swojego wyglądu


@kmibm: zadbanie u uzębienie nie ma nic wspólnego z wyglądem. Zdrowe zęby są ładne, niezdrowe są brzydkie i tyle. Mówi to osoba, która całe życie ma problemy. Za małe łuki, ósemki, aparat na zęby.
  • Odpowiedz
  • 0
@digbik: w 100% się zgadzam, na prawdę tu nie trzeba jakoś się przemęczać żeby wyglądać jak człowiek... A oni lubią skrajne przypadki i potem mi piszą "a co mam pasek Hermesa kupić żeby ładnie wyglądać?'" - no nie, ale fryzjer, dentysta, to są podstawy.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer Całe szczęście siedzą teraz na zdalnej i nie muszę czuc smrodu z ich ubran oraz z mordy.

Już inżynierowie z mechaniki mają więcej pojęcia o zdrowej higienie a też raczej są introwertyczni.

Atu widzisz oburzają się jak jakieś nastolatki jak im matka kazała się umyć bo od nich wali xD
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: zabawne jak każdy podchodzi do tematu od d--y strony i zastanawia się czemu programiści nie dbają o wygląd, a potem wypisuje jakieś freethinkerowe bzury xD tak jakby kazdy programista magicznie po 5 latach expa doznawał oświecenia co oznacza że jest już ponad tym jak ludzie go postrzegają xD albo ten argument o steve jobsie to juz w ogóle cope do kwadratu, gdzie steve job i reszta "IT" elity ubiera
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: po prostu należę do tego środowiska więc wiem jak to wygląda od środka - przebywam i wącham tych ludzi na co dzień. Mój idol chodzi w samych skarpetkach w biurze bo buty go za bardzo uwierają podczas myślenia kreatywnego i tymi samymi skarpetkami udaje się do kibla gdzie podłogi nie są raczej pokryte fiołkami. Mieszanka zapachu tych skarpet i innych skumulowanych zapachów z jego osoby robi ciekawą mieszankę
  • Odpowiedz
Ja tam najwięcej o--------h jak kornik na swieto lasu ludzi z iPhonami kupionymi na 50 lat to wlasnie widuje ludzi z minimalną na umowie zlecenie
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Może tak im się podoba. Ja też chodzę do fryzjera tylko jak muszę, bo nie chcę słuchać p*erdolenia osób tam przychodzących i być sztucznie zagadywana. Do dentysty akurat lubię chodzić, ale niektórzy się boją. Zwłaszcza tacy 30+, co w dzieciństwie dentyści żałowali znieczulenia i można było niezłą traumę wyłapać.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: bo większość dnia siedzą przed kompem, stąd słaba sylwetka wady postawy
nie muszą jeździć na pitche i inne spotkania, żeby ładnie się prezentować i pachnieć tylko załatwiają sprawy przez maila, jire, komunikator i jak może wspominałem, siedzą przed kompem
w odróżnieniu do patusów którzy chodzą na siłkę i się tatuują na potegę, bo jedyne co kontrolują w swoim życiu to ciało, realizują się w inny sposób, np siedząc przed kompem
dentysta, fryzjera, stylista - nie ma czasu, nisko na liście priorytetów, trzeba wstać od kompa

siedzenie przed kompem
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: XD, jakiś ćpun zarzucający komuś zaniedbanie, ale jak widać wykopki lubią takich trolli...

Ale jakimś pocieszeniem jest widzieć jak troll sam u siebie powoduje ból d--y, bo zobaczył że można na imprezę integracyjną iść bez kija w niej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz