Wpis z mikrobloga

Dlaczego większość programistów wygląda jak na zdjęciu? Wytłumaczy mi ktoś ten fenomen, że są chłopy co potrafią zarabiać 30k a szkoda im hajsu na fryzjera czy dentystę?
Żeby nie było, że robię cherry-picking to wystarczy na linkedin wejść na profil jakiegoś software house'u i przejrzeć zdjęcia z integracji, tak właśnie wyglądają programiści.
Smród przebija się ze zdjęcia...
#programista15k #programowanie #pracbaza #pracait
4mmc-enjoyer - Dlaczego większość programistów wygląda jak na zdjęciu? Wytłumaczy mi ...

źródło: 610c8308e8bfffff288a2c63424ed1364a778ebb0ee122cad7b52c10743a2965

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 477
@4mmc-enjoyer: Może dlatego, że często mają to w dupie i skupiają się na robieniu tego co lubią zamiast próbować budować poczucie własnej wartości poprawianiem swojego wyglądu?
W sumie to ile zarabiasz nie ma wiele wspólnego z tym jak wyglądasz. Najbardziej odwalone osoby które widzisz na ulicy pewnie nie są najbogatszymi jakie mijasz, raczej najbardziej zakompleksionymi :D
  • Odpowiedz
  • 13
@kmibm: ale chłopie tu nie chodzi o to że powinni się ubierać w LV czy Hermesie, a żeby tylko zadbali o włosy, zęby, przecież to są podstawy... Od większości programistów to nawet śmierdzi, bo chyba szkoda im na antyperspirant...
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: są to inteligentni ludzie, którzy pomimo presji społeczeństwa, szczególnie silnej w czasach nastoletnich, w końcu dostrzegają, że czas spędzony nad wyglądem zewnętrznym to czas zmarnowany, a ubieranie koszuli zamiast t-shirtów nie daje nic poza niewygodą. Tylko prości i puści ludzie bez hobby wolą marnować czas na takie pierdoły jak wygląd.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Ich użyteczność wynika z wiedzy/umiejętności a nie z tego jak wyglądają, więc tak zawodowo nie muszą się do tego zupełnie przykładać więc, reszta wynika z personalnych potrzeb danego człowieka. Nie wiem ilu programistów spotkałeś w swoim życiu, ale mam wrażenie, że większość to właśnie takie modnisie, którzy dbają o wszystko tylko nie o jakość kodu xD
  • Odpowiedz
  • 1
@alexander-dantes: @KokorokoMan teraz to mam święty spokój bo pracuję zdalnie, ale kiedyś jak robiłem stacjonarnie to wycieczka do pokoju programistów to była mordęga, jezu jak tam j----o. Jak zaczynałem to c---a zarabiałem, a pamiętam jak była jakaś integracja i zamówili pizze - najbardziej rzucali się Ci co najwięcej zarabiali - programiści. No normalnie ludzie na helpdesku to przy programistach modele i to zadbani.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Bo życie ich nauczyło, że wygląd się nie liczy. Trzeba nie śmierdzieć, ubierać czyste rzeczy i aby było wygodnie. Wtedy faktycznie człowiek czuje się szczęśliwym.
  • Odpowiedz
  • 2
@TheTostu: @kab_anos tak i dlatego właśnie szkoda im 50zł na fryzjera, czy 300zł na pakiet oczyszczający zęby, faktycznie przekonaliście mnie... Chłopy co wy p---------e w ogóle? Kto tu mówi o jakimś pasku Hermesa... tu chodzi o higienę i podstawy dbania o swoje ciało.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Czyżbyś wydał te pieniądze na wykreowane przez marketing potrzeby i teraz w-----a cię, że nikt nie zauważył, inni tego nie robią i nikt nie docenia twojego poświęcenia? Musisz szybko wymyślić jakiś sposób, żeby poniżyć innych i poczuć się od nich lepszy?

Typowy nietechniczny korposzczur.

( )
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: programista jak nie pracuje z klientem to nie musi wyglądać jak wszyscy inni. Nawet często w firmach dress code obowiązujący wszystkich pracowników nie dosięga ludzi z IT. Po prostu ludzie w tej branży przychodzą, robią swoje i mają w------e. Nieraz nawet prowadziłem rozmowy o prace w IT to sami kandydaci byle jak ubrani i na spontanie bo wiedzą że liczą się umiejętności.
  • Odpowiedz