Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Powie mi ktoś co tak ciągnie ludzi do miasta żeby przepłacać za kurniki? Argument BLISKO DO PRACY jeszcze rozumiem, chociaż wiele osób pracuje zdalnie, ma swoje biznesy lub wyprowadza się poza miasto tam gdzie dobra siatka połączeń (np. przystanki kolejowe).
Szybkie google -> Statystyki pokazują jednak, że najczęstszymi kredytobiorcami hipotecznymi są osoby pomiędzy 30 a 40 rokiem życia.
Co jest (poza pracą) tak atrakcyjnego w mieście dla 30-40 latków? To nie jest 2004 rok i jest mnóstwo usług poza miastem, osiedla deweloperske się rozrastają a za nimi idą usługi. Nawet na wsiach jest sporo fajnych rzeczy. Przecież taki 30-40 latek powinien raczej cenić spokój, z dala od sąsiadów, może blisko lasu czy jeziora, jakiś ogródek dla hobby i żeby mieć zdrowe jedzenie, grill ze znajomymi. Być może racje ma pewien wykopek we wpisie, że miasto jest dla ludzi nudnych, którzy nadrabiają to snując się po barach i burgerowniach.

#miasto #wies #mieszkanie #dom #nieruchomosci #kredyt #kredythipoteczny #deweloperka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirkoanonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Powie mi ktoś co tak ciągnie ludzi do miasta ż...

źródło: e3fa4401bb63124ac933d6cd57d7a55bbb6b8df11f77e4a9ed3196344621ede5

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: 30-lat, czyli statystycznie ludzie, którzy mają małe dzieci. Mieszkając na zadupiu, musisz zorganizować dowóz do przedszkola/szkoły. Z tą pracą zdalną bym nie przesadzał, to pewnie jakiś mały procent, więc dojazd do pracy też jest istotny.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w dużym mieście i okolicach masz wtedy jakiś wybór. W małym mieście jest gorzej. A z IT akurat jest teraz tak, że dużo firm naciska na choćby 1-3 dni w tygodniu z biura. I już ciężko będzie pracować dla firmy z Warszawy mieszkając na Podlasiu. Jeszcze gdy zaczynał się covid, to w branży często było słychać głosy, że w końcu praca zdalna będzie standardem. Teraz już nastroje są nieco
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bardzo doceniam to, że do lidla mam 3 minuty z buta, żabkę w budynku, fajny widok z wyższego piętra, łatwy dostępny do medicovera (jestem fanem badań profilaktycznych)- 10 min z buta, oraz ogromna galerie i kino imax, również w odległości spaceru.

Na dworzec jeśli muszę pojechać pociągiem to o ok 8 minut tramwajem (a przystanek ok 4 spacerem)

Kwestie typu ogródek i zajmowanie się domem w ogóle mnie nie interesuje, mam
Swoje hobby i pracę
  • Odpowiedz