Wpis z mikrobloga

K---a #pracodawca w Polsce to jakiś żart.
W 2023 pracowałem w pewnej firmie, która oszczędzała na zarobkach pracowników na maksa, ciągle było tylko "nie stać nas na podwyżki", będziemy zwalniać itp.
Dzisiaj opublikowali raport krs, wchodzę o jakbym dostał lepe na ryj. Najwyższy zysk w historii firmy 19 mln złotych te k---y ciągle płaczą, że mają źle.
Plus wynagrodzenie prezesa, jednej osoby 1,6 mln też najwyższe w historii.

A zagrywki na pracownikach? Umowa o pracę na kwotę 2600 zł (minimalna 3600 zł) i to z tego powodu aby nadgodziny były tańsze.

Sprawdziłem wszystkich swoich pracodawców i u każdego wygląda to tak samo pracownikom jak najmniej a zyski potężne.

#zalesie #januszex #januszebiznesu #praca #pracbaza #kolchoz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tajlosfit prędzej proboszcz, który siedzi w kieszeni Janusza, który funduje w kościele parafialnym witraże albo remont ołtarza, który nawet jak ma dzieci to alimenty płaci mu kuria, ma mieszkanie służbowe (plebanię) do tego czasem państwową pensję jak jest katechetą w szkole i płaci ryczałt zamiast PIT, grzmi z ambony że młodzi są teraz samolubni i rozpuszczeni przez dobrobyt i nie chcą mieć dzieci.
  • Odpowiedz
@Miniu30 A co to do rzeczy jak wyglądały przepływy z jednej grupy do drugiej? W sensie tak było, ale jakie to ma znaczenie w kontekście wypłat 1,6 mln i p---------a że firmy nie stać na podwyżki. Ważne jest że tacy ludzie mają niepohamowane możliwości koncentrować coraz większy kapitał i coraz więcej zarabiać czyli jeszcze bardziej r----ć i wywierać wpływ na biedniejszych. Bo do tego prowadzi nieograniczona koncentracja majątku w jednych rękach
  • Odpowiedz
Dlatego do pracy chodzi się po to, żeby dostawać kasę, a nie pracować. Jak nie potrafią Ci wypłacić prawidłowego wynagrodzenia, to trzeba pracować adekwatnie do tego, co Ci dają – czyli mało.
  • Odpowiedz
@chybajade

@Chicoxxx66 pracuje w lewackiej Norwegii, gdzie związki zawodowe są bardzo mocne u firma gdzie jestem zatrudniony miała w 2023 zysk około 1.5mln. Jakiś procent z zysku musiał pójść na premie dla pracowników i dzięki temu dostałem ekstra 11k NOK. No ale w Polsce najważniejsi są pszedsiembiorcy ¯_(ツ)_/¯


Norwegii już nie ma. Zgniły zachód.

(XD)
  • Odpowiedz
No okropna sprawa, że ktoś zarabiający 150 tysięcy miesięcznie będzie musiał zapłacić większy podatek xD

Jak myślisz, że działają podatki progresywne?


@wstanczyk: miałeś podać przykład partii która proponuje progresywne podatki od majątku,a nie takiej która chce karać ludzi za to że pracują

175 900 łącznego
  • Odpowiedz