Wpis z mikrobloga

#!$%@? #pracodawca w Polsce to jakiś żart.
W 2023 pracowałem w pewnej firmie, która oszczędzała na zarobkach pracowników na maksa, ciągle było tylko "nie stać nas na podwyżki", będziemy zwalniać itp.
Dzisiaj opublikowali raport krs, wchodzę o jakbym dostał lepe na ryj. Najwyższy zysk w historii firmy 19 mln złotych te #!$%@? ciągle płaczą, że mają źle.
Plus wynagrodzenie prezesa, jednej osoby 1,6 mln też najwyższe w historii.

A zagrywki na pracownikach? Umowa o pracę na kwotę 2600 zł (minimalna 3600 zł) i to z tego powodu aby nadgodziny były tańsze.

Sprawdziłem wszystkich swoich pracodawców i u każdego wygląda to tak samo pracownikom jak najmniej a zyski potężne.

#zalesie #januszex #januszebiznesu #praca #pracbaza #kolchoz
  • 71
  • Odpowiedz
  • 19
@tellet Te bańkę 600 to płacą ludzie sami sobie ty to rozumiesz? Mówisz o jakichś kwalifikacjach a takie super kadry kapitalizują największe premie wtedy kiedy dzieje się coś na co kompletnie nie mają wpływu. Sytuacja na rynku, kursy walut, kursy surowców, wojny, cła. O jakich kwalifikacjach mówisz?

Pominiemy to że udział wypłat w pkb jest jednym z najniższych w ue w Polsce?

Co do progresywnego opodatkowania to tak działa że zamiast sowitych wynagrodzeń za nic przyznawanych samemu sobie dosłownie, opłaca się płacić chociażby pracownikom albo rozwijać się zamiast płacić srogie podatki. W USA, Francji, wielkiej Brytanii w czasach największego egalitaryzmu lat powojennych progi niektórych podatków wynosiły nawet 90%! Poza tym podatki od nieruchomości, spadków. Waloryzowanie rokroczne płacy minimalnej
Szalom - @tellet Te bańkę 600 to płacą ludzie sami sobie ty to rozumiesz? Mówisz o ja...

źródło: image_picker_363C3293-1671-42E0-BAD9-CDB627A34D9E-49663-00000ED8F65B7CCE

Pobierz
  • Odpowiedz
A teraz pamiętaj że każdy kto zarabia 1,6mln wstawał wcześniej i dźwigał większy ciężar, a każdy kto jest pracownikiem niższego szczebla był leniem któremu się nic nie chciało.


@Szalom: Nie musiał wstawać wcześniej, w ostateczności po prostu pił z odpowiednimi osobami w odpowiednim czasie, a taki prol co, dalej pod budką z piwem.

Tak tak, pomiędzy oczywiście nic nie ma, a zawsze dla czerwonego badziewia nawet jak zarabiasz 20k/mc, to już jesteś milionerem i powinieneś się podzielić z prolami na minimalnej, bo ich dupa piecze, za to komuszki z radością zagazują każdego specjalistę, bo go przedstawią jako prezesa sikającego ze śmigłowca na
  • Odpowiedz
  • 17
@tellet No czyli tak jak myślałem, zero przemyśleń, badań, danych, tylko chłopski rozum i to co tobie się wydaje. Twoje projekcje. I Ty kogoś będziesz potem nazywać głupim lewakiem jezu. Biedak głupi bogacz mądry

Pomysły na usprawnienie firmy xD człowieku oni nie usprawniają nijak firmy w zdecydowanej większości. Mówimy nadal o typach 1,6 mln rocznie nie 20k miesięcznie. To niemalże słupy które inkasują jak jest dobra passa na rynku (ale jak
  • Odpowiedz
No ale w Polsce najważniejsi są pszedsiembiorcy ¯(ツ)


@chybajade: To niech wszyscy wyemigrują do Norwegii, skoro tam tak wspaniale ¯\(ツ)/¯ ilość dostępnych prostych pracowników się zmniejszy i będzie trudniej zastąpić mietka mietkiem, to wzrosną płace. win-win
  • Odpowiedz
Biedak głupi bogacz mądry

@Szalom: Swoją drogą, jak ten pracownik domaga się wyższej płacy, to roszczeniowy nierób, było wstawać wcześniej, czemu mamy płacić na tych, którym się nie chce. Gdy w tym samym momencie utrzymuje pana właściciela kapitału, który palcem nie kiwnie w wypracowywaniu tego zysku, to już go jakoś nie boli.

Ta bajeczka "każdy jest kowalem swojego losu, wystarczy chcieć" jest tak skuteczna, że niektórzy gotowi są walczyć o
  • Odpowiedz
@tellet ale to już dawno nie są prości pracownicy. Do Norwegii do pracy potrzebują wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami jak spawacze, hydraulicy, elektrycy i budowlańcy. Po prostu w Polsce potem zostaja partacze i młodzi bez doświadczenia. Z "mojego" ostatniego januszeksu wszyscy w miarę młodzi po zdobyciu doświadczenia pojechało do Norwegii, Islandii i Niemiec a zostali starzy przed emerytura albo pierdoły co rysunku technicznego nie umieją czytać. A stary nie podniesie pensji tylko
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: #!$%@? zaloz firme i zobacz jak to ciezko oplacac lizing za porsze i bmw m2 dla corki i grzac jackuzi 6m3 cala zime do 40 stopni xD

Ogolnie ja jestem zwyklym smieciem robakiem w „korpo” pare lat temu to jeszcze bronilem tych wszystkich „przedsiebiorcow i biznesmenow”, ale od paru lat jak tak patrze na tych pracodawcow, klientow firmowych ktorych sie odwiedza, czy nawet swoich znajomych/rodzine co prowadza jakies firmy to… #!$%@? ich wszystkich w dupe.

#!$%@? kiedys to wierzylem ze biednego przedsiebiorce ciemiezy socjalizm i gazeta wyborcza, ale jak sie slucha tego ich #!$%@? i narzekania to juz rece opadaja. Od czasow covida i potem #!$%@? ceny uslug/towarow 2-3x, potem inflacja 20% to ceny znowu o 50% bo przeciez kryzys
  • Odpowiedz
progresywnym opodatkowaniu majątku


@wstanczyk: a która partia ostatnio proponowała progresywne opodatkowanie majątku? Bo wszyscy tylko #!$%@?ą o podnoszeniu PIT co w takiego Janusza i tak nie uderzy, tylko dowali kadrze średniego szczebla na UoP
  • Odpowiedz
Wystarczy narzucać presję na rządzących


@chybajade: Ok, proponuję każdemu 10k minimalnej.
Nie wiem skąd wezmę kasę, ALE SIĘ DA, WYSTARCZY CHCIEĆ UCYWILIZOWAĆ RYNEG BRADZY
Co może pójść nie tak?
  • Odpowiedz