Wpis z mikrobloga

#!$%@? #pracodawca w Polsce to jakiś żart.
W 2023 pracowałem w pewnej firmie, która oszczędzała na zarobkach pracowników na maksa, ciągle było tylko "nie stać nas na podwyżki", będziemy zwalniać itp.
Dzisiaj opublikowali raport krs, wchodzę o jakbym dostał lepe na ryj. Najwyższy zysk w historii firmy 19 mln złotych te #!$%@? ciągle płaczą, że mają źle.
Plus wynagrodzenie prezesa, jednej osoby 1,6 mln też najwyższe w historii.

A zagrywki na pracownikach? Umowa o pracę na kwotę 2600 zł (minimalna 3600 zł) i to z tego powodu aby nadgodziny były tańsze.

Sprawdziłem wszystkich swoich pracodawców i u każdego wygląda to tak samo pracownikom jak najmniej a zyski potężne.

#zalesie #januszex #januszebiznesu #praca #pracbaza #kolchoz
  • 71
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: pytanie, ile osób zatrudniają. Bo jak np. 1000, to żeby dać wszystkim pracownikom głupich kilka stówek podwyżki, kosztowałoby ich połowę rocznego zysku.
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: No taka prawda. A gdy zaczniesz mówić coś o walce o prawa pracownicze, albo progresywnym opodatkowaniu majątku, to Polacy sami cię zjedzą w obronie tego janusza-przedsiębiorcy. Ważne, by podtrzymywać nadzieję, że kiedyś samemu będzie się tym wyzyskiwaczem.
  • Odpowiedz
  • 5
@goferek Druga kwestia firma w mojej miejscowości do której bardzo ciężko się dostać, potrafi dosłownie podzielić się zyskiem z pracownikami, co roku są duże podwyżki.
  • Odpowiedz
A zagrywki na pracownikach? Umowa o pracę na kwotę 2600 zł (minimalna 3600 zł) i to z tego powodu aby nadgodziny były tańsze.


@Chicoxxx66: ale pracowałeś w pełnym wymiarze czasu za kwotę poniżej minimalnej?
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Przejdź na B2B, bądź prezesem własnego losu xD
Ewentualnie stań gdzie twoje miejsce w szeregu, skoro to nie tobie płaca bańkę 600.

że kiedyś samemu będzie się tym wyzyskiwaczem.


@wstanczyk: Można też wierzyć, że pieniądze spadają z nieba, a kwalifikacje oraz wartość pracownika na rynku nic nie znaczą, bo z zasady powinien dostawać kasę do mordy za samo
  • Odpowiedz
a kwalifikacje oraz wartość pracownika na rynku nic nie znaczą


@tellet: Czekaj, to ty jeszcze wierzysz w to, że musisz tylko cięzko pracować i się dużo uczyć, to wtedy będziesz milionerem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Dziękuję za posłużenie przykładem opisywanego przeze mnie typu robaka-niewolnika xD
  • Odpowiedz
Czekaj, to ty jeszcze wierzysz w to, że musisz tylko cięzko pracować i się dużo uczyć, to wtedy będziesz milionerem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)"


@wstanczyk: Nieee, ja sobie odpuściłem, walę browary od rana do wieczora i siedzę na zasiłku, żeby takie robaki-niewolniki mnie utrzymywały. Przecież podstawa to żyć i żryć, najlepiej na cudzym, samemu nic nie wnosząc oprócz produkowanego moczu i gnoju. Nic więcej nie warto,
  • Odpowiedz
@wstanczyk on ma trzy stany - nierób bezrobotny (ten o którego trzeba sie starać żeby chciał pracować) pan milioner dobrodziej i areczek #!$%@? (ten którego dobrodziej rucha w dupe a areczek prosi o więcej myślac że konkuruje z tym pierwszym co ma #!$%@? w ochłapy)
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: o u Nas w korpo, tez zyski najlepsze w historii ale zwolnienia Bo trzeba zaciskac pasa. Jak na to zwrocilismy uwage, to bylo tlumaczenie, ze jednak jest strata bo zysk w tym roku jest o 7% wiekszy niz w zeslym, a w excelu wyszlo, ze powinno byc 11% xD ktos sobie zalozyl jakis zysk, ktorego sie nie udalo osiagnac I stwierdzil, ze firma ma strate xD
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66 pracuje w lewackiej Norwegii, gdzie związki zawodowe są bardzo mocne u firma gdzie jestem zatrudniony miała w 2023 zysk około 1.5mln. Jakiś procent z zysku musiał pójść na premie dla pracowników i dzięki temu dostałem ekstra 11k NOK. No ale w Polsce najważniejsi są pszedsiembiorcy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz