Wpis z mikrobloga

#!$%@? #pracodawca w Polsce to jakiś żart.
W 2023 pracowałem w pewnej firmie, która oszczędzała na zarobkach pracowników na maksa, ciągle było tylko "nie stać nas na podwyżki", będziemy zwalniać itp.
Dzisiaj opublikowali raport krs, wchodzę o jakbym dostał lepe na ryj. Najwyższy zysk w historii firmy 19 mln złotych te #!$%@? ciągle płaczą, że mają źle.
Plus wynagrodzenie prezesa, jednej osoby 1,6 mln też najwyższe w historii.

A zagrywki na pracownikach? Umowa o pracę na kwotę 2600 zł (minimalna 3600 zł) i to z tego powodu aby nadgodziny były tańsze.

Sprawdziłem wszystkich swoich pracodawców i u każdego wygląda to tak samo pracownikom jak najmniej a zyski potężne.

#zalesie #januszex #januszebiznesu #praca #pracbaza #kolchoz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wystarczy tylko klasc kafelki i lexus czeka w salonie xD


@ZielonyRozpustnik: Mityczni kafelkarze jeżdżący LSami i sześćsetami na roboty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) "Panie ja to tylko prawdziwom skure zamawiam, bo klej do kafelek lepi złazi jak wsionde w ubrudzonych gaciach"
  • Odpowiedz
. Ważne, by podtrzymywać nadzieję, że kiedyś samemu będzie się tym wyzyskiwaczem


@wstanczyk: no ale jedyne postulaty jakie widziałem to np 50% podatku od 200k przychodu rocznie no to nie żartujemy że to jest jakieś celowanie w bogaczy, bo 200k to ja jestem w stanie zarobić jako zwykły szarak.
  • Odpowiedz
@tellet niech najpierw płacą cała wypłatę oskladkowana a nie "pod stołem" i płacą tyle ile się należy za nadgodziny i będzie ok. No ale to niemożliwe, bo każdy dopłaca do interesu.
  • Odpowiedz
a która partia ostatnio proponowała progresywne opodatkowanie majątku?


@Xuzoun: Najczęściej to Razem z polskich partii. Taki np. progresywny podatek katastralny proponują z resztą nie tylko oni, ale opór jest spory. Ogólnie u nas jeszcze ciężki temat, bo jak ktoś proponuje choćby opodatkowanie spadków, to jezu komunizm.

no ale jedyne postulaty jakie widziałem to np 50% podatku od 200k przychodu rocznie


@greenbong: Gdzie widziałeś taki postulat? Pierwsze słyszę, by
  • Odpowiedz
@Szalom: @tellet ten wykres to jest kompletna bzdura dla naiwnych ktorym sie zdaje ze w jakims kraju 60 lat pensje moga nie rosnac w sile nabywczej a kraj moze nadal byc tak bogaty ze tysiace ludzi chce sie tam dostac. Zwyczajnie jest to oszustwo na wskaznikach inflacji mozliwy tylko w USA bo tam to net productivity to pkb w dolarach podzielone przez roboczogodziny. https://www.heritage.org/jobs-and-labor/report/workers-compensation-growing-along-productivity

Nie widac u nas roznicy
  • Odpowiedz
@wstanczyk: @Xuzoun Razem to sa zwyczajne szkodniki z skrajnej lewicy ktore nic nie ucza sie na przykladach innych ani wlasnym a zyja w swiecie marzen- a podatek od spadkow to maja albo super gigantyczne liczby wyjatkow by nie niszczyc majatkow rodzimmych firm, nie zmuszac rodzin do sprzedazy domostw a nawet kolekcji dziel sztuki... Jest to glownie relikt starego prawa podatkowego z XIX wieku . W praktyce sie nie liczy
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66 #!$%@?ć takich #!$%@?ów. Zawsze i wszędzie. Skąd brałeś dane o nich? Bo sam chętnie bym sobie sprawdził kilku eks maruderów (którym dozgonny #!$%@? w dupe, pluje na was, #!$%@? osrane).
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: @tellet @Szalom O tutaj ktos fajnie podjął rośnięcie w nieskończoność, to jest prawdziwy kłopot np. dużych korpo które już zjadły tyle rynku że nie mogą wykazać akcjonariuszom więcej wzrostu, bo dajmy za przykład dyskont - nie wciśnie kolejnego swojej marki w małych miasteczkach powiatowych aby pokazać że jest inwestycja.
Jak firma ma możliwość to szybciutko migusiem do jakiegoś kraju azjatyckiego gdzie będzie można za miske ryżu kogoś
  • Odpowiedz
@Messix dobrze powiedziane. Ludzie to nie mają godności ani hamulców przed kłamaniem i #!$%@? takich głupot, że aż mózg paruje. Ceny kafelkarzy czy innych fachmanōw są od covida z totalnej dupy, a jeszcze przyjdzie taki i będzie stękać, że JEGO DUŻO TO KOSZTUJE (no jak robisz na czarno to tym bardziej, #!$%@? złamany). Niektórych jeszcze wycycka jakiś typ, co im nie zapłaci fv przez X miesięcy i nagle przestaje być tak
  • Odpowiedz
A stary nie podniesie pensji tylko płacze jak ciężko teraz o dobrego pracownika. Polska szkoła biznesu xd


@chybajade: To niech upada na ryj i się zamyka ¯\(ツ)/¯ Tylko pewno jakoś nie upada, bo zawsze się znajdzie inny prosty wyrobnik, który jest zbyt leniwy by sprawdzić stawki i będzie robił za półdarmo. Dopóki tacy pracownicy są, dopóty tacy "pracodawcy" będą istnieć...

Ta bajeczka "każdy jest kowalem swojego losu, wystarczy chcieć" jest tak skuteczna, że niektórzy gotowi są walczyć o utrzymanie obecnego stanu rzeczy, choć na nim nie korzystają i nigdy nie będą, dla samego marzenia, że kiedyś to oni będą
  • Odpowiedz
@Szalom: Nie wiem co ten wykres ma udawadniac poza historycznym wzrostem klasy sredniej. Jest to tez majatek a nie jak wczesniej wynagrodzenie i bez zrodel. Nawet w tym obecnie jest to praktycznie historycznie wysoko.
edit nie ma nawet tego czy to sa te same osoby i czy ci z middle nie przeskoczyli albo z upper nie spadli
Ten zas co wczesniej z USA jest po prostu manipulacja niczym wiecej.

JDG
  • Odpowiedz
razemki to już raz zabłysnęły swoim kalkulatorem xD


@Xuzoun: No okropna sprawa, że ktoś zarabiający 150 tysięcy miesięcznie będzie musiał zapłacić większy podatek xD
Jak myślisz, że działają podatki progresywne?

@Miniu30 Po co coś robić, cnie. Lepiej po prostu narzekać i czepiać się do wszystkich, co starają się w tym kraju coś zmienić. Jakie to polskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wstanczyk: zmieniac stosujac rozwiazania z ktorych inne kraje sie wycofuja bo sa szkodliwe. Zostaly tam stworzone jak w przypadku Szwecji w 17 wieku. Sa reliktem innych wrecz czasow. Kraje ktore to utrzymuja maja tyle wyjatkow obecnie ze jest to prawie martwe prawo.
Dlatego odpowiednikiem Razem w takiej Szwecji to nie jest socjaldemorkacja ale po prostu skrajna lewica i sa po prostu szkodnikami.
Konfederacja tez stara sie cos zmienic - po
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: a po co mają Ci dać podwyżkę, skoro zamiast zmienić pracodawcę, Ty conajwyżej zesrasz się na wykopie xD
Chyba że nikt inny zatrudnić Cię nie chce, co świadczyłoby o Twojej niskiej wartości na rynku pracy, a co za tym idzie niskim wynagrodzeniu
  • Odpowiedz