Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor

Frustracja ta wynika z faktu że kiedy chcesz zarobić na coś swoją pracą to musisz płacić 40% podatku, a kiedy rodzicę dają ci darowiznę to podatek wynosi 0%. Tak samo ze spadkami


No to chyba ta frustracja jest kierowana nie tam gdzie trzeba.

A podatek 0% od spadków i darowizn w rodzinie to jedna z niewielu dobrych rzeczy podatkowych w Polsce.
  • Odpowiedz
Ja mam pałac w Dubaju


@MakiawelicznyAltruista: Różnica drogi kolego jest taka, że oni w księdze wieczystej są wskazani jako właściciele mieszkania na kredyt, a Ty nie jesteś w księdze wieczystej pałacu w Dubaju wskazany jako właściciel.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wraczek: Po pierwsze w razie problemów ze spłatą bank najpierw będzie wolał zająć ci gotówkę zamiast męczyć się z nieruchomością. Po drugie są ubezpieczenia od utraty pracy - np. ja mam tak, że nawet 12 miesięcy z rzędu może ono opłacać moją ratę i tak może się zdarzyć do 4 razy. Właściwie to opłacałoby mi się być oficjalnie bezrobotnym i robić na czarno w międzyczasie ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Lorne: jajco się stanie. Zanim bank zacznie licytacje to próbują różnych innych sposobów. Ile tych mieszkań zajęły banki? Bo jak wykop czytam to te upadłości kredyciarzy non stop się dzieją.

Przy takim gadaniu o nieszczęściach to można jechać powrotem, komuś na drogę wyjechać. Będzie poważny dzwon a my bez OC. I dobry prawnik nas wyczyści do zera. I niby dom na własność, bez hipoteki a nagle tego domu może już
  • Odpowiedz
tak, a o co chodzi? ( ͡ ͜ʖ ͡) mam super dom z bezpiecznego kredytu 2%. To mój dom. Mieszka się w nim świetnie. Bez rodziców, bez współlokatorów, bez sąsiadów patusów za ścianą. Ogólnie wolny wybieg dla moich dzieci, będą Polakami z klasy średniej- wyższej. Top 5%. Zamiast życia na wynajmie


@PanieAreczku: jak to zrobiłeś? Pisz na priv jak chcesz. Ja obecnie dopiero robię zdolność
  • Odpowiedz
i maja racje, bo mieszkanie jest ich własnością.


@majkel88: nooooooo.... i z racji tego w europejskim systemie, nie jak w amerykanskim jeżeli cena mieszkania spadnie a ty zbankrutujesz to będziesz oddawac odsetki od mieszkania które już dawno sprzedałeś :) zajebisty deal, ale przynajmniej 'mam mieszkanie na wlasność'.
  • Odpowiedz
chyba sobie sprawy nie zdajesz ale takim mieszkaniem można swobodnie dysponować np wynająć lub sprzedac


@Pan_Slon: nom, szczególnie jak ktoś wziął na pisowski kredyt 2% xD
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: @Infiniti46 nie chodzi o jad, ani nic takiego, nic nie mam do ludzi, którzy dostali mieszkanie od rodziców. Tylko staram się sarkastycznie pokazać hipokryzję takiego zachowania, gdzie ktoś dostał mieszkanie za to, że jest synkiem tatusia, a później pierwszy jest do gadania, że "jak masz kredyt to własność banku, nie twoja!!"
  • Odpowiedz
@majkel88 ano jest
Taką samą własnością jaka k---a jest własnością alfonsa, dopóki przynosi pieniądze to alfons nie bije, ale przecież jest wolna, samą swoją Panią

Właścicielem jesteś, do pierwszej niezapłaconej raty, potem Ci przypomną kim jesteś
  • Odpowiedz
@krystekw2: Ale ja takim zachowaniem i bananowymi dziećmi jeśli się tak zachowują gardzę w takim samym stopniu. Więcej realnego działania i pracy musi włożyć ten co wziął kredyt. Jak ktoś jest bananem i wszystko dostał na tacy, a poucza innych to jest zero.

No, ale nie oszukujmy się. Jeżeli ktoś coś spłacił w jakimś ułamku to jest jego tylko pozornie. Pozostałe przykłady też są dobre. To jest pozorna własność.
  • Odpowiedz
Rozpiertala mnie jak ludzie co mają kredo na 20 lat mówią: "mam własne mieszkanie".


@MakiawelicznyAltruista: No, zabawne w uj. Przecież wystarczyło oszczędzać 30 lat i może na starość byś sobie kupił SWOJE mieszkanie a wcześniejsze 30 lat płacić komuś za najem i zastanawiać się czy nie wywali cię na koniec umowy.
  • Odpowiedz