Wpis z mikrobloga

@MakiawelicznyAltruista w PL przy hiperinflacji to ludzie wydymali banki, spłacając domy za kilka wypłat. Syce odkładający w skarpetę i liczący na śmierć rodziców zamiast na swoją zaradność, za swoje oszczędności życia mogli sobie wtedy kupić co najwyżej jakiegoś pączka z różą xD
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista Boli dupa że nie masz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kredyty są dla ludzi, kiedyś się je spłaci. Lata temu kupiłem mieszkanie z kredytem na 15 lat i spłaciłem po 7. Sprzedałem, kupiłem dużo większe i znowu kredyt na 15. Kiedyś spłacę, zapewne wcześniej bo już 2 lata nadpłaciłem.
  • Odpowiedz
@Infiniti46

@krystekw2 spoko doceniam ale po co ten jad w stosunku do osób którzy dostali mieszkanie? Mówiąc tatuś? W ramach solidarności z tymi co nie dostali mieli oddać je za darmo czy jak?

Frustracja ta wynika z faktu że kiedy chcesz zarobić na coś swoją pracą to musisz płacić 40% podatku, a kiedy rodzicę dają ci darowiznę to podatek wynosi 0%. Tak samo ze spadkami
  • Odpowiedz
@LoffeRemoo: nie ma żadnego problemu. Sprzedaż nieruchomości z hipoteka to standardowa transakcja na rynku. Chciałeś być widać mądrzejszy niż jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: ale pitolisz, trudno żeby każdy miał bańkę z kapsy na mieszkanie. Oczywiście że to nie jest to samo, bo ty nawet się nie starasz o ten plac, nie złożyłeś wniosku, niekoniecznie masz zdolność itd.
  • Odpowiedz
@Bluszcz102: Tak, przy hiperinflacji tak, ale wszyscy zakładają, że będzie dalej inflacja i będzie zżerać im ratę. Tylko, że przypominam, że poprzednio jak rządził ryży i była dekoniunktura przy okazji i globalna recesja to była w Polsce deflacja. I wkrótce znów cykl się zresetuje, będzie recesja i deflacja.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Mnie rozwalają ludzie, którzy mówią że nie będą brać kredytu na 25 lat. Znam kilku takich co biorą ten kredyt teraz a nie 5-8 lat temu i kupują mieszkanie po 2 razy wyższej cenie a przez ostatnie lata płacili za wynajem niewiele mniej niż płacili by raty kredytu.
Ogólnie jeśli ktoś nie zamierza się wyprowadzić z danego miejsca w ciągu 1-2 lat to zawsze się opłaca kupić zamiast wynająć
  • Odpowiedz
Spłacasz te kredo w 5-7 lat, zależnie ile tam wziąłem, skumulowane odsetki nie przekraczają wtedy 20% kwoty kredytu i elo.
A jak komuś bańka na niercuhach przeszkadza to budowe polecam, da się sporo taniej, ale no co się człowiek #!$%@? z papierami i ekipami to jego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i maja racje, bo mieszkanie jest ich własnością.


@majkel88: odważne słowa, bo wystarczy przestać spłacać i odrazu okazuje się że jednak hipoteka nie jest ich własnością tylko wspólną razem z bankiem xD jak masz swoją własność to nie jest ona obciążona takimi warunkami
  • Odpowiedz