Wpis z mikrobloga

skoro jest ich własnością to niech przestaną spłacać ratę kredo, ciekawe ile pomieszkają na tym "swoim" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wraczek: xD jak przestaniesz płacić spółdzielni (miastu/gminie podatku) to zobaczysz ile pomieszkasz na swoim ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Wraczek: i jestem z tego dumny, bo za kredyt za dom + wszystkie podatki płacę kilka stów mniej niż za wynajem 57m2 mieszkania + czynsz. Za ogrzewanie płacę 4k zł rocznie mniej niż w mieszkaniu. Dalej się nie opłaca nie?
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: ale Cię piecze, że zdolności nie masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) statystycznie Polak spłaca hipotekę w 12 lat. Druga sprawa jest taka, że kredyt dewaluuje w czasie. Może i pierwsze lata odczuwasz ratę ale po 3-4 latach, mimo że teraz są duże stopy to taka rata nie stanowi żadnego obciążenia budżetu w przeciwieństwie do wynajmu który byłby 2 razy większy teraz. Z fartem, może kiedyś
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety: Typie ale ja sam siedzę po same kule w kredo i jest to najlepsze co można zrobić jeśli nie ma się głowy do giełdy i inwestycji. Ale nie nazywam siebie właścicielem, bo wiem że na mieszkaniu siedzi bank i hipoteka i gdy podwinie mi się noga to aktem notarialnym na moje nazwisko będę się mógł co najwyżej podetrzeć.
  • Odpowiedz
@Wraczek giełda to nic innego jak hazard :) a co do tego jak ci się nogą podwinie to nie jest tak źle, jest fundusz pomocy kredytobiorcom, to raz, dwa bankowi zależy żebyś spłacał, nie zabiorą ci tak szybko chaty
  • Odpowiedz
Typie ale ja sam siedzę po same kule w kredo i jest to najlepsze co można zrobić jeśli nie ma się głowy do giełdy i inwestycji. Ale nie nazywam siebie właścicielem, bo wiem że na mieszkaniu siedzi bank i hipoteka i gdy podwinie mi się noga to aktem notarialnym na moje nazwisko będę się mógł co najwyżej podetrzeć.


@Wraczek: nie do końca, bank woli $$ a nie nieruchomość. Nieruchomość jest
  • Odpowiedz
Rozpiertala mnie jak ludzie co mają kredo na 20 lat mówią: "mam własne mieszkanie".


@MakiawelicznyAltruista: może bankowi coś się u mnie #!$%@?ło, ale zarówno w akcie notarialnym jak i w kw jestem ja wpisany jako właściciel. Nie mów im tylko bo się kapną.
  • Odpowiedz
Rozpiertala mnie jak ludzie co mają kredo na 20 lat mówią: "mam własne mieszkanie"


@MakiawelicznyAltruista: mnie dziwi że można być takim ignorantem jak ty i się tym chwalić w necie ¯\(ツ)/¯
Niby jest jakiś przedmiot "podstawy przedsiębiorczości" w szkole, ale widzę że bez rezultatów.
  • Odpowiedz
skoro jest ich własnością to niech przestaną spłacać ratę kredo, ciekawe ile pomieszkają na tym "swoim" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wraczek: yay, klasyczny fikoł w tego typu
  • Odpowiedz