Wpis z mikrobloga

@masterdick: dalej jestes wlascicielem, nawet jak nie placisz rat. Podstawy prawa - wlasnosc nie ma nic wspolnego z hipoteka. Jak nie splacasz kredytu to bank po prostu egzekwuje SWOJE NALEZNE pieniadze z nieruchomosci kierujac sprawe do komornika i tyle.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: To że ktoś ma kredyt na 20 lat o niczym nie świadczy. To może być zarówno kredyt pod korek, gdzie w tym przypadku faktycznie mieszkanie jest trochę bardziej banku niż właściciela, bo są spore szanse że go nie spłaci i mu zlicytują mieszkanie (co BTW wcale nie musi być też końcem świata i to też zależy od sytuacji) - ale równie dobrze może to być kredyt na np 20% wartości nieruchomości z ratą rozłożoną na 20 lat by była niższa

Przy takich lepszych parametrach kredytu nawet jakby się straciło mieszkanie z jakichkolwiek powodów, to się i tak opłaca, bo wynajem wychodzi drożej - u mnie np utrzymanie M3 w kredycie to 1600 zł/msc, a wynajem takiego metrażu to minimum 3000 zł/msc, w tym standardzie i lokalizacji co mam - 4500 zł/msc, więc nawet jakby mieszkanie ostatecznie miało nie być moje to to się nadal zajebiście opłaca.

Ponadto tak jak napisali wcześniej - średni czas spłaty to ok 13 lat, czyli są ludzie co jeszcze szybciej spłacają - nawet jak uznamy lata życia w kredycie za zmarnowane (co jest bzdurą jak się kredyt weźmie z głową) to się
  • Odpowiedz
@majkel88 to #!$%@? cała południową ściane, narusz fundamenty albo w ogóle zaoraj to i zasiej tam mak

Jako właściciel możesz to zrobić
Jako ktos użyczający budynek od banku na czas spłaty z prawem własności może być problem
  • Odpowiedz