Wpis z mikrobloga

@MakiawelicznyAltruista: tak, a o co chodzi? ( ͡ ͜ʖ ͡) mam super dom z bezpiecznego kredytu 2%. To mój dom. Mieszka się w nim świetnie. Bez rodziców, bez współlokatorów, bez sąsiadów patusów za ścianą. Ogólnie wolny wybieg dla moich dzieci, będą Polakami z klasy średniej- wyższej. Top 5%. Zamiast życia na wynajmie
  • Odpowiedz
"mam własne mieszkanie"

@MakiawelicznyAltruista:

Umiejętne zarządzanie długiem to we współczesnym świecie wygryw.
Nie mówię tu o branie chwilówek czy innych tego typu rzeczy na zachcianki tylko umiejętność kalkulacji ryzyka przy braniu kredytu.

Wiesz oni mają własne mieszkanie, mogą nim zarządzać jak tylko chcą. Nie odkładają życia na później tylko cenią swoje najcenniejsze aktywo - czas. Lepiej mieć coś teraz na kredyt (zapłacić za to stresem, zobowiązaniem oraz odsedkami) niż oszczędzać
  • Odpowiedz
  • 64
@MakiawelicznyAltruista: niesamowite, że ludzie ciągle myślą, że jak masz kredyt na mieszkanie, to mieszkanie tak na prawdę jest własnością banku. Podobny poziom do ludzi, którzy dziwią się, że przy oprocentowaniu 7% przy kredycie na 30 lat, wyliczona kwota do zwrotu jest dużo wyższa niż pożyczony kapitał i właściwie nijak się ma do całkowitej realnej kwoty, bo ta będzie się zmieniała wraz ze zmianą oprocentowania czy nadpłat
  • Odpowiedz
i zrealizować marzenie później. Później może nie być.


@CzarnaSylweta: kwintesencja. Co nie znaczy, ze trzeba żyć yolo i wy####e jakoś to będzie :D Ale odkładanie życia na kiedyś, to najgłupsze co można zrobic w życiu. I pisze to niestety z własnego doświadczenia, bo kilka lat mi przez to uciekło. A tego czasu juz nie odzyskam.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Jest tylko jeden drobny problem (dla nich). Mam gotówkę na spłatę kredytu tzw. "jednym strzałem" a sam dom zyskuje na wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oni doskonale o tym wiedzą. Jak mi się skończą dopłaty i moje środki przestaną zarabiać więcej niż koszt kredytu, to zamykam kredyt i bon voyage, excuse moi, "cmoknijcie drogi banku mnie w wora" na do widzenia. :D

Więc fikać
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.