Wpis z mikrobloga

Mieszkam od trzech lat w #niemcy. Pracuję jako kierowca autobusu. Miesięcznie ze wszystkim (nadgodziny, weekendy, dni świąteczne, dodatek nocny, premie itp.) śtednio zarabiam 2700 euro netto miesięcznie. Tydzień pracy to 37.5 godzin (związki walczą o 35 godzin). Urlop to 30 dni w roku (związki walczą o 34).

Za zwykła pracę po kursie, który można zrobić w 4 miesiące stać mnie na wynajem 40 m2 mieszkania, które znajduje się 30 minut komunikacją miejską od centrum Stuttgartu (jednego z najbogatszych miast w Niemczech taka #warszawa nie ma nawet podjazdu). Stać mnie na wszystko zachcianki , na wakacje zagranicę jeżdżę dwa razy w roku i to kierunki typu Tajlandia, Japonia, Ameryka Południowa czy w tym roku USA, gdzie raz na trzy dni korzystam z prostytutek i ogólnie nie żałuje sobie.

Z 30% zaoszczędzonych pieniędzy przez ostatnie trzy lata kupiłem sobie 4-letniegp golfa 1.5 TSI w wyposażeniu highline. W przyszłym roku planuje wziąć kredyt na mieszkanie 50 M2 w okolicy, w której teraz mieszkam (można ją porównać do Ursynowa w Warszawie). Za M2 zapłacę 4500 euro (to nawet w Polsce już jest normalna cena xDD)

W Polsce jako kierowca autobusu żyłbym jak pies. Ostatnio byłem w odwiedzinach u siostry i ona powiedziała mi, że za fryzjerkę w Warszawie płaci 450 zł xDD wchodzę na Instagrama tej fryzjerki a ona zatrudnia 2 inne osoby i jeździ mercedesem eqs xDD. Burgera za 60 zł nie problem znaleźć. Żeby kupić nowe mieszkanie 50 M2 na Ursynowie to trzeba być para specjalistów w korpo xD gdzie u mnie para specjalistów w korpo kupuje dom 180 M2 15 km od centrum albo 80-90m2 blisko centrum. Czy was nie p------o w tej Polsce?

I codziennie jeżdżąc po Stuttgarcie o obserwując samochody (przypominam jedno z najbogatszych miast w Europie, Warszawa nie ma podjazdu) częstym widoki były nowe samochody klasy średniej typu BMW 3 i 5, c i e klasa czy audi audi a4 albo A6. Ale samochód typu ferrari, Bentley, Porsche 911 to widziałem może raz dziennie. W Warszawie samochodów powyżej banki to widziałem kilka w ciągu 3 godzinnego spaceru xD.

#nieruchomosci #polska #gospodarka #ekonomia #feels #emigracja #niemcy
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kam_sekwaw: To tylko iluzja, masz ladniejszy samochod zeby podjezdzac nim pod autobus. Dostaniesz kredyt na mieszkanie w ktorym wyspisz sie, zeby znowu robic to samo. Czy na ursynowie czy folksdojczu dalej zyjesz jak pies ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: i co ma pokazać twój wpis? Bo w Polsce wolność jako taka i rozwój jest od 30 lat, a nie od setek lat jak w krajach zachodniej Europy. Każdy kto ma odrobine mózgu to rozumie.
  • Odpowiedz
@Julka_ACAB_BLM Polacy jednak nadal są biedni skoro takie wrażenie robi to, że ludzie wydają 1-2k eur na leasing XD wiesz, że to nie jest żaden wyznacznik? Część z tych ludzi tylko pozuje, zarabia 5k euro i wydają prawie 2 na auto 1.5 na czynsz i potem żrą tynk ze ściany.
  • Odpowiedz
W Polsce jako kierowca autobusu żyłbym jak pies. Ostatnio byłem w odwiedzinach u siostry i ona powiedziała mi, że za fryzjerkę w Warszawie płaci 450 zł xDD


@Kam_sekwaw: to może zamiast w Polsce jeździć autobusem, lepiej założyć salon fryzjerski?
  • Odpowiedz
A u siebie? W niedzielę na obiad do rodziców, i tego za żadne pieniądze nie kupisz.


@Wynoszony:

Zrzędzenie podstarzałej Grażynki i zwiędłego Janusza. Hmmm... De facto, metafizyka, spotkanie z Najwyższym.
  • Odpowiedz