Wpis z mikrobloga

Mieszkam od trzech lat w #niemcy. Pracuję jako kierowca autobusu. Miesięcznie ze wszystkim (nadgodziny, weekendy, dni świąteczne, dodatek nocny, premie itp.) śtednio zarabiam 2700 euro netto miesięcznie. Tydzień pracy to 37.5 godzin (związki walczą o 35 godzin). Urlop to 30 dni w roku (związki walczą o 34).

Za zwykła pracę po kursie, który można zrobić w 4 miesiące stać mnie na wynajem 40 m2 mieszkania, które znajduje się 30 minut komunikacją miejską od centrum Stuttgartu (jednego z najbogatszych miast w Niemczech taka #warszawa nie ma nawet podjazdu). Stać mnie na wszystko zachcianki , na wakacje zagranicę jeżdżę dwa razy w roku i to kierunki typu Tajlandia, Japonia, Ameryka Południowa czy w tym roku USA, gdzie raz na trzy dni korzystam z prostytutek i ogólnie nie żałuje sobie.

Z 30% zaoszczędzonych pieniędzy przez ostatnie trzy lata kupiłem sobie 4-letniegp golfa 1.5 TSI w wyposażeniu highline. W przyszłym roku planuje wziąć kredyt na mieszkanie 50 M2 w okolicy, w której teraz mieszkam (można ją porównać do Ursynowa w Warszawie). Za M2 zapłacę 4500 euro (to nawet w Polsce już jest normalna cena xDD)

W Polsce jako kierowca autobusu żyłbym jak pies. Ostatnio byłem w odwiedzinach u siostry i ona powiedziała mi, że za fryzjerkę w Warszawie płaci 450 zł xDD wchodzę na Instagrama tej fryzjerki a ona zatrudnia 2 inne osoby i jeździ mercedesem eqs xDD. Burgera za 60 zł nie problem znaleźć. Żeby kupić nowe mieszkanie 50 M2 na Ursynowie to trzeba być para specjalistów w korpo xD gdzie u mnie para specjalistów w korpo kupuje dom 180 M2 15 km od centrum albo 80-90m2 blisko centrum. Czy was nie #!$%@?ło w tej Polsce?

I codziennie jeżdżąc po Stuttgarcie o obserwując samochody (przypominam jedno z najbogatszych miast w Europie, Warszawa nie ma podjazdu) częstym widoki były nowe samochody klasy średniej typu BMW 3 i 5, c i e klasa czy audi audi a4 albo A6. Ale samochód typu ferrari, Bentley, Porsche 911 to widziałem może raz dziennie. W Warszawie samochodów powyżej banki to widziałem kilka w ciągu 3 godzinnego spaceru xD.

#nieruchomosci #polska #gospodarka #ekonomia #feels #emigracja #niemcy
  • 176
  • Odpowiedz
@PiotrFr: mieszkam w stolicy i nie zauważyłem żeby 30% miasta zostało anektowane przez czaro i śniadoskórych dżentelmenów jak ma to miejsce na zachodzie. Chociaż rozumiem że jak ktoś z prowincji zobaczy trzech murzynów na ulicy to może mu się wydawać że Polska upadła, z bogiem!
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: @kr4wy: Powiem Wam lepszą akcję. Chodzę do lokalnego Turasa na kebaba, niestety dosyć regularnie. I nawet zakolegowałem się z szefem tego przybytku. Powiedział mi, że jako przedsiębiorca lepiej mu się zarabia w Polsce i przeniósł tutaj interes z Niemiec, bo tam była większa konkurencja, większe podatki i drożsi pracownicy. Jak zobaczyłem jego auto pomyślałem sobie, że lepiej kebsy robić niż siedzieć w korpo ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
To tylko twoja perspektywa a statystyki jasno pokazują że Niemcy są dziś krajem upadłym jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Będąc singlem można sobie jezdzić i zarabiać, schody się zaczynają jak masz żone i dzieci i musisz mieszkać w kraju jak Niemcy gdzie każdego dnia dochodzi do dwóch gwałtów zbiorowych(dane rządowe DE) i całej masy ataków nożem.
koala667 - To tylko twoja perspektywa a statystyki jasno pokazują że Niemcy są dziś k...

źródło: GFqvWAKbAAAL377

Pobierz
  • Odpowiedz
@msy: Dosłownie jakbyśmy byli braćmi. Trzeba odkładać kasę na studia dzieci, żeby kupić mieszkanie. Ale drogo, mieszkanie kosztuje 150-200k, przyjdzie kryzys i spadnie cena. Jakieś 15 lat od tych wybitnych analiz rynkowych sam kupiłem mieszkanie, tylko za ponad 3 razy więcej (a są jeszcze koszty wynajmu, bo etapami wraz ze wzrostem zarobków wynajmowałem kolejno akademik, pokój, kawalerkę). Kilka lat (przed Covidem) temu prosiłem o pomoc i również nie chcieli naruszyć
  • Odpowiedz
kult przedsiębiorców i pogarda dla etatowców to ten problem.


@grek_zorba: 400 ostatnich lat historii Polski to problem xD
Najlepsze że etatowcy myślą że przedsiębiorcy w 30 lat mieli im zbudować niemiecki dobrobyt XD
Gorzej nieświadomi życia niż dzieci w szkole, w której raczej nie uważali bo potem nie umieją kojarzyć faktów xD
  • Odpowiedz
@andrej2 problem jest taki że przedsiębiorca uważa że powinien mieć 3 razy niższe podatki niż etatowiec i że to ok że on jeździ audi w rlinie, a jego pracownik pożycza w providencie na koniec miesiąca, a na wszystko jest odpowiedź - "to niech sam założy firmę".
  • Odpowiedz
@elperson:

mieszkam w stolicy i nie zauważyłem żeby 30% miasta zostało anektowane przez czaro i śniadoskórych dżentelmenów jak ma to miejsce na zachodzie


Gdzie jest te 30%? Nigdzie czegoś takiego nie widziałem, a zjeździłem trochę Europy. A jeszcze twierdzisz o jakiejś
  • Odpowiedz
@kogut_20:

I co to zmienia, że nie jeżdżą?


Może przeczytaj resztę komentarza? Uważasz że jak ktoś pracuje od poniedziałku do piątku to jest wolny, a jak od wtorku do soboty to jest niewolnikiem i nie ma czasu wolnego? xD
  • Odpowiedz
Miesięcznie ze wszystkim (nadgodziny, weekendy, dni świąteczne, dodatek nocny, premie itp.) śtednio zarabiam 2700 euro netto miesięcznie


@Kam_sekwaw: realnie ile to godzin, bo zaraz sie okaze że w niemczech jest 37,5h tydzien pracy a ty #!$%@? 300h i jeszcze cos plujesz jadem xD
  • Odpowiedz