Wpis z mikrobloga

Można w ogóle jakoś oszacować czy starym amochodem dojadę bez niespodzianek ok 1500km?

Diesel z 2008r. 200k oryginalnego przebiegu. Wymieniony olej, rozrząd, nowe opony i ustawiona zbieznosc. Chyba wymienię jeszcze klocki.

#motoryzacja #samochody
#pytanie
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie sprawdź czy się w te upały nie przegrzewa gdzieś w korku ewentualnie poproś na skp żeby ci spojrzeli na niego za kilkadziesiąt złotych jak się boisz
nic mu nie powinno być przecież to nie jakiś zabytek tylko średni wiek auta XD
  • Odpowiedz
@cotozazycie: jeśli nie wydaje dziwnych dźwięków, nie ma luzów w zawieszeniu, nie kończy mu się aku, nie wyciekają żadne płyny, nie kończą się klocki, nie ma innych dolegliwości które mogłyby się nasilić (typu cieknąca woda do kabiny czy też np. problemy z uruchamianiem albo przegrzewanie się), nie ma starych spękanych opon, rozrząd i inne paski nie proszą się o wymianę, nie zużywa nadmiernie oleju, tłumik ijego uchwyty nie są przerdzewiałe,
  • Odpowiedz
@cotozazycie spytaj kogoś na skp czy ci spojrzy pod niego serio jak się boisz
zamek to żaden problem akumulator ma dopiero dwa lata a pożyje pewnie z 6
wiadomo że loteria i może losowo silnik wybuchnąć ale to mało prawdopodobne i pewnie da radę 1500 lekko
  • Odpowiedz
@cotozazycie ja starszym dieslem z przebiegiem ponad 400k robiłem po 2.5k - 3.5k latem. Jak znasz auto i wiesz że było zadbane to żaden problem. Ale przygody się zdarzają, zawsze może strzelić głupi przewód hamulcowy albo paść pompa wspomagania.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: przejedź kawałek autostradą by wiedzieć czy nic się nie dzieje (zawieszenie, wyważenie kół) przy większych prędkościach i tyle

Jak auta używasz na codzień to równie dobrze możesz jechać nim na drugi koniec Europy. Robiłem tak wiele razy
  • Odpowiedz
@cotozazycie: jedz na stacje diagnostyczna jak czlowiek za 5 dych, powiedz ze jedziesz w taka trase, a nie sie pytasz randomow na necie. Jak nie wiesz co sprawdzic to nawet jak sie dowiesz co, to skad bedziesz wiedzial czy jest OK ?
  • Odpowiedz