Wpis z mikrobloga

Dobra, w wieku 30 lat wypaliłem się z IT. Nie chce już widzieć na oczy tego syfu i #!$%@?ć na takie #!$%@? tematy co po byle jakiej analizie gówno mnie obchodzą. Co mnie ma obchodzić wynik jakiejś funkcji albo dowieziony sprint - ja #!$%@? jakim przegrywem przez ostatnie 7 lat się było, że człowiek się tym przejmował. Nawet pieniądze mnie nie radują. Czym się zająć? Jakieś pomysły? Jaka odskocznia na kilka lat albo już do śmierci co da satysfakcję z życia? Najlepiej BEZ LUDZI!!!!

#pracbaza #programista15k #pracait #neet #introwertycy
  • 217
  • Odpowiedz
@miodeksmrodek: ja z programowania przeszedłem na ITOPS/Systems Engineer - zarabiam więcej kasy i robię znacznie mniej :D
Gdyby nie dzieciaki i szkoła to bym jeździł po świecie :D
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: Wyspecjalizuj się w jednej dziedzinie i masz dobry hajs np:
1. Zakładanie nawodnień w ogródkach
2. Naprawa hulajnóg elektrycznych
3. Zakładanie anten i montaż TV
4. Montaż ogrodzeń - za 3h pracy można 2k zarobić

Mają wzięcie a praca umysłowo nieobciążająca.
  • Odpowiedz
Nie wiem na jakiej farmie byłeś, spędziłem część dzieciństwa na wakacjach u babci na wsi i wiem ile to mniej więcej roboty.

@AnonimoweLwiatko:( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@Plp_ Chłop grał w farminga 22, więc wie jak to jest na wsi. Czego nie rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: jak chcesz mieć satysfakcję z pracy to IMO trzeba robić coś co realnie wiesz ze pomaga innym ludziom. Możesz dalej być programista tylko np realizować małe projekty dla małych firm wtedy masz bezpośredni kontakt z klientem i widzisz jak Twoje rozwiązanie pomaga mu budować jego firmę
  • Odpowiedz
ja uczę dzieci programowania, mam z tego kupe funu, dzieci to inny świat, bardzo przyjazny. teraz mam tez dwie klasy z 16-18 latkami, nie powiem kilka dziewczyn na mnie leci, pierwszy raz tak sie czuje ze jestem w centrum uwagi atrakcyjnych lasek.
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: jak chcesz w miarę płatną pracę to organizacja imprez ale tam jest multum kontaktu z ludźmi. Pełno stresu czy dotrzymają obietnicy i w dzień wydarzenia wszystko przygotują itp ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wolisz samemu robić w ciszy to elektryka, hydraulika, remonty i jakoś styknie, tylko musisz się przyuczyć.
  • Odpowiedz
  • 15
@hehehhhehe: typowy błąd korposzczura - przejmowanie się rolą, zadaniami i problemami w pracy. Robić swoje absolutne minimum, nie angażować się, pasji i relaksu szukać poza robotą. Proste.
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: jakich odpowiedzi oczekujesz?

Doceniasz to co masz + reset (detoks dopaminy), zmień częściowo zakres swojej pracę, aby robić coś nowego albo zacznij robić coś kompletnie nowego, co da Ci frajdę.

Innych odpowiedzi nie ma.
  • Odpowiedz
  • 3
@hehehhhehe: Najgorzej jak sobie uświadomisz, że to co zrobiłeś i tak zostanie zaorane w ciągu kilku najbliższych lat. I nie mam tu na myśli refaktoringu. Anulowanie projektów w IT jest nagminne.

Z drugiej strony, pokaż mi pracę gdzie masz lepszy stosunek wysiłku do zarobków? Nudę w pracy się docenia, gdy ma się inne rzeczy na głowie. Sekret polega na tym, żeby robić absolutne minimum i trzymać się z dala od startupów,
  • Odpowiedz