Wpis z mikrobloga

Dobra, w wieku 30 lat wypaliłem się z IT. Nie chce już widzieć na oczy tego syfu i #!$%@?ć na takie #!$%@? tematy co po byle jakiej analizie gówno mnie obchodzą. Co mnie ma obchodzić wynik jakiejś funkcji albo dowieziony sprint - ja #!$%@? jakim przegrywem przez ostatnie 7 lat się było, że człowiek się tym przejmował. Nawet pieniądze mnie nie radują. Czym się zająć? Jakieś pomysły? Jaka odskocznia na kilka lat albo już do śmierci co da satysfakcję z życia? Najlepiej BEZ LUDZI!!!!

#pracbaza #programista15k #pracait #neet #introwertycy
  • 218
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: idz do wojska, jezeli robiles IT przez 7 lat to tam na kompie bedziesz pół bogiem, a jak bedziesz chcial zająć się czymś innym bez mózgowania to też prosta sprawa - każą iść na zajęcia - to idziesz na zajęcia, każą jechać - to jedziesz + kobity uwielbiają mundurowych.
  • Odpowiedz
A i pracowałem na magazynie i uważam że to przyjemna robota długo tam nie byłem, niestety problemem byly zarobki i kiepska stabilność. Gdyby na magazynie płacili dobrze co powoli się dzieje to wolałbym pracę fizyczną. No człowiek jest tak przyjemnie zmęczony, bo kończysz robotę i masz wywalone a w IT te rzeczy siedzą w bani.

Pamiętam że po wdrożeniu jednym czułem z dwa tygodnie niepokój z tyłu głowy i miałem rację bo
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: jak nie nauczyciel, to rzemieślnictwo. A może własny projekt łączący Twoją wiedzę z jakimś rzemiosłem. Ja np. mam plan zrobić sobie robota do pewnych zastosowań, dla których widzę w Polsce spory potencjał i potem świadczyć nim usługi. Na początku wyzwanie, by go doprowadzić do działania, a potem prosta robota dla prostego człowieka za dobry hajs i opad szczen klientów.
  • Odpowiedz
też takie mam rozkminy ale obawiam się, że zmiana pracy niewiele zmieni. to po prostu radość z życia szlag trafił a już na pewno chęć siedzenia po tyle godzin żeby zarobić na chleb i kredyt i ewentualnie błyskotki gównowarte


@januszkasprzykowski: potrzebna Ci przerwa, ale nie 2-4 tygodnie tylko 2-4 miesiące.
  • Odpowiedz
Ja na szczęście nie mam kredytu ale jeśli jesteś wypalony i masz kredyt i siedzisz jeszcze na b2b gdzie nie ma opcji pójścia do psychiatry i zwolnienia lekarskiego na pół roku, to papaj macha
  • Odpowiedz
kładziesz totalnie lachę, nie interesuje Cię co będzie jutro itp. W IT za to ciąży czasami nade mną #!$%@? task/klient i potem nawet po robocie mnie


@hehehhhehe: jak masz dobry hajs rzedu kilkadziesiat k miesiecznie to chociaz to cie trzyma. Niektorz w IT klepia za 6-8k majac kilka lat expa i wez wtedy probuj zycia nie popadajac w depresje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kacpi_123: Zastanów się na pójściem do psychiatry i zwolnienie na co najmniej pare tygodni. Moja żona przeciągnęła taki stan i skończyła generalnie omdleniem ze stresu. Całe życie zadowowe w IT. Oczywiście całe lata gadała "a co mi psychiatra pomoże". Teraz od ponad 2 miesięcy na zwolnieniu lekarskim i leki na uspokojenie. Psychiatra mówi, że rok zajmie zanim jako-tako wróci do siebie.
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: każdy junior chce zostać seniorem. Praktycznie każdy senior jakiego znam chce zbudować sobie warsztat stolarski i się w to bawić. Na Wykopie jest też ktoś kto rzucił IT i przeniósł się na robienie noży. Dużo rzeczy można ogarnąć, zwłaszcza jeśli masz już poduszkę finansową i zabezpieczenie przyszłości.
  • Odpowiedz
@hehehhhehe: +1 byczq
też już mam tego troche dość, ale z racji że przepracowałem w gównopracach kilka ciężkich lat to wiem że nie mogę narzekać.
Obecnie staram się coś tam inwestować na giełdzie, licząc że któreś micro crypto wystrzeli i będę mógł sobie zrobić kilka lat wolnego... na razie efekty są mizerne ale chociaż mam jakąś tam nadzieje która pomaga przetrwać codzienność stand'ów, deadline'ów, calli i innych angielskich słów.
  • Odpowiedz