Wpis z mikrobloga

@youngP: ja tam odmówiłem bratu, ale zwyczajnie nie po drodze mi z kościołem i jego naukami, więc jaki miałbym niby dać dziecku przykład? Kwestia finansowa to też osobna sprawa, chociaż i tak jak wpadam to staram się jakieś mniejsze lub większe prezenty czy paczki mu przywozić i też jest spoko. Ogólnie nic na siłę, ale też ile się musiałem wysłuchać od ciotki, ze muszę, bo to dziecko brata i dziecku się
  • Odpowiedz
dobrze że nie mam bierzmowania


@ibleedforyou: nic się nie martw kochaniutka, zalatwimy, to śwagier z księdzem Stefanem z Pierdziszewa dolnego wódkę pije to ci załatwimy, najwyżej pojedziesz tam na wieś te 358km na Podkarpacie zrobić
  • Odpowiedz
Jako, że zostałem jakiś czas temu chrzestnym to nie widze problemu. Chrześcijanem jestem tylko z nazwy, ale przecież chodzi o prezenty, które ja otrzymywałem od chrzestnego i to nie małe. Duża radość mi to sprawiało, bo zawsze wiedziałem, że mi się to spodoba i do dziś mam np. konsole nintendo. Na biednego też nie trafiło, wiec tym bardziej podtrzymuje tradycje.
  • Odpowiedz
@SHOGOKI: to nie o relacje rodzinne chodzi a o tradycje ludowe. Utarło się, że bombla trzeba ochrzcić i, że muszą być rodzice chrzestni, którzy potem mają być dla bombelka takimi wujkami premium. Większość ludzi jakoś tam jednak kultywuje tradycje, stąd te wszystkie żenujące akcje ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: nie żeby coś, ale katolików - ateistów nie brakuje. W takiej Holandii tylko 17% katolików wierzy w osobowego boga ¯\(ツ)/¯. W USA, z tego co pamiętam, coś koło 10% nie wie czy wierzy w boga, albo ma daleko idące wątpliwości. 2% w ogóle nie wierzy, ale i tak się uważają za katolików.

Nie czarujmy się - katolicy wierzący w katolicką doktrynę to mniejszość katolików. Nie w kwestii wiary w osobowego
niedoszly_andrzej - @Pas-ze-mna-owce: nie żeby coś, ale katolików - ateistów nie brak...

źródło: FT_19.08.05_transubstantiationsymbolic640px

Pobierz
  • Odpowiedz
@youngP: Nie mam nawet chrztu, a co dopiero bierzmowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego nie mam poza matką i babką absolutnie żadnej rodziny, od 3 (ze mną czterech i na tym się pewnie skończy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) bo lvl 27 i #przegryw motzno ) pokoleń jedynacy
  • Odpowiedz