Wpis z mikrobloga

@youngP: odmówiłem mojej siostrze, powiedziałem że jestem niewierzący i siorka powiedziała, że luz, spoko. Natomiast mój stary zaczął mnie nachodzić z tekstami, że "siostrze się nie odmawia", że "co szkoda ci piniędzy?!", że "on mi załatwi zaświadczenie od księdza, że byłem u spowiedzi". No debil xD
  • Odpowiedz
trzy razy odmówiłem bycie chrzestnym i żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będę robił za sponsora.


@MistrzKowalski: w byciu chrzestnym nie chodzi o bycie sponsorem, dlatego ja przyjmuje takie propozycje i nic nie sponsoruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@youngP: bycie chrzestnym w Polsce sprowadza się wyłącznie do płacenia hajsu, bez żadnego racjonalnego powodu. Później wlatuje jakaś komunia, bierzmowanie, czy ślub i ludzie mówią, że muszą dać więcej bo są "chrzestnymi" xD
  • Odpowiedz
maluszkowi siem nie odmawia" to niech się maluszek sam zapyta


@motonita: gdy byłby to faktycznie maluszek który jest świadomy i mnie osobiście poprosił to bym został ojcem chrzestnym.
Tak mój bilans gówniaków wynosi 0 swoich i 0 cudzych jako chrześniak ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@youngP: No ja właśnie tydzień temu grzecznie odmówiłem. Zapytałem czy młodzi mają zamiar wychowywać dzieciaka w wierze katolickiej - zaprzeczyli. To miała być zwykła szopka żeby zamknąć usta rodzinie : "Ale jak to tak bez chrztu?!"
Obyło się bez pretensji i wyrzutów.
  • Odpowiedz
@youngP i jeszcze te jeb komunie, quady, komputery, sztabki złota, czy konta oszczędnościowe. Serio, niech idą pobiegać. Sam mam koszty do których nikt mi się nigdy nie dołożył, a mam wykładać gruby hajs na cudza pijawke. Religijna patola
  • Odpowiedz
@kishibashi: szukałem mądrej osoby, która ma pojęcie o świecie i sporo zainteresowań którymi moglaby się podzielić z moim synem - dodatkowo wskazywać mu drogę w momencie kiedy by się zgubił albo szukał pomocy
  • Odpowiedz
@bisu: Jak zawsze mówię co myślę o kościele, a na pytanie właśnie jak w tym memie odpowiadam, że dziecko samo musiałoby poprosić. Nikomu nawet nie przeszło przez myśl, by mnie na chrzestnego poprosić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
"...maluszkowi siem nie odmawia" to niech się maluszek sam zapyta( ͡° ͜ʖ ͡°)


@motonita: niech maluszek najpierw powie, czy w ogóle chce być chrzczony... :P
  • Odpowiedz
dobrze że nie mam bierzmowania


@ibleedforyou: słyszałem historie pt. "to nic, znamy księdza który Ci załatwi". Wiara nie ma znaczenia, ma być ktoś kto potrzyma dzieciaka przed imprezą, bo jak to imprezy nie zrobić xD
  • Odpowiedz