Wpis z mikrobloga

Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legalnego sprzedawcy, kabel z certyfikatem, mówili.

Na zdjęciu kabel kupiony w Polsce, od dużego allegrowego sprzedawcy. Według opisu ze strony: do 16A, oczywiście trójżyłowy, wysokiej jakości i w ogóle.
Tymczasem w realu:
- brak żyły PE
- przewód z żyłami z CFe (magnes się przykleja)
- średnica żyły 0,58mm co daje pole przekroju żyły ~0,25mm2. Dla przewodu miedzianego dałoby to maksymalne obciążenie rzędu 4,5A, tu mamy żyłę żelazną, zatem bliższa prawdy jest połowa tej wartości.

Kable kosztowały śmieszne grosze, ale chyba będę kręcił inbę, bo to gówno jest zwyczajnie groźne dla zdrowia i mienia osób użytkujących, grozi zarówno porażeniem, jak i pożarem i w ogóle nie powinno być sprzedawane.
#elektronika #elektryka
Jarek_P - Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legal...

źródło: 20240325_161113

Pobierz
  • 189
@kiszczak: Z opiniami allegro jest teraz ten problem, że oceniasz produkt który nie wszyscy sprzedawcy mają taki sam.
Więc w efekcie może się ona pojawić również przy legitnym kablu za kilkadziesiąt złotych.
Np. przy kartach pamięci te najtańsze to podróbki bezpośrednio z Chin.
Można też ocenić sprzedawcę, ale tego nikt nie przeczyta.
Na zdjęciu kabel kupiony w Polsce, od dużego allegrowego sprzedawcy. Według opisu ze strony: do 16A, oczywiście trójżyłowy, wysokiej jakości i w ogóle.


@Jarek_P: Kupiłem podobnie kabel przedłużacz do kosiarki (taki pomarańczowy). Raz, że był sztywny a dwa to po rozłożeniu zaraz gdzieś się wewnętrznie przerwał... pewno żyły były podobnie cienkie. Sprzedawca nawet nie chciał żebym odsyłał, przesłał mi od razu drugi, żebym tylko negatywnego nie wystawił. Wykorzystałem ten kabel do
@Jarek_P: Niech zgadne.... sprzedawca INTERLOOK na allegro? :) też się naciąłem na aukcję u niego, kable typu koniczynka - kupiłem 15 sztuk. Żyły takie jak w starych dousznych słuchawkach... brak uziemienia. Na kablu wybite 3x0.75 a nie było nawet 0.25. Kabel paliły ładowarki 65W. Wszystkie kable zostały zutylizowane w niecały miesiąc. Wolę kupować używane z fv po laptopach typu dell/lenovo.
Mam znajomka pracującego na magazynie u dużego sprzedawcy taniej elektryki i elektroniki na Allegro. Większość towaru o ile nie cały, to taniocha ściągana z Albaby (czyli Aliexpress dla hurtowników). Nie ma czasu ani ochoty tego wszystkiego sprawdzać przed wystawieniem, co najwyżej nie zamówią tego samego jeśli będzie dużo reklamacji lub zwrotów. Jedyna różnica między takimi zakupami a z Ali to szybkość dostawy.