Wpis z mikrobloga

Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legalnego sprzedawcy, kabel z certyfikatem, mówili.

Na zdjęciu kabel kupiony w Polsce, od dużego allegrowego sprzedawcy. Według opisu ze strony: do 16A, oczywiście trójżyłowy, wysokiej jakości i w ogóle.
Tymczasem w realu:
- brak żyły PE
- przewód z żyłami z CFe (magnes się przykleja)
- średnica żyły 0,58mm co daje pole przekroju żyły ~0,25mm2. Dla przewodu miedzianego dałoby to maksymalne obciążenie rzędu 4,5A, tu mamy żyłę żelazną, zatem bliższa prawdy jest połowa tej wartości.

Kable kosztowały śmieszne grosze, ale chyba będę kręcił inbę, bo to gówno jest zwyczajnie groźne dla zdrowia i mienia osób użytkujących, grozi zarówno porażeniem, jak i pożarem i w ogóle nie powinno być sprzedawane.
#elektronika #elektryka
Jarek_P - Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legal...

źródło: 20240325_161113

Pobierz
  • 189
@Jarek_P: wolne sądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym kraju musisz mieć opinie rzeczoznawcy, bo patologia polskich sądów jest taka, że za subiektywne zdanie i krytykę przegrywa się sprawy gdy zostanie się pozwanym. Bo to twoje mirzenie na oko jest nic nie warte dla sądu.
@Jarek_P: ja kiedyś kupiłem na Ali ładowarkę 5A na 48v do pakietów li-ion i wtyk który podłączało się do pakietu miał odwróconą polaryzację xD Dobrze że wcześniej sprawdziłem multimetrem bo myślałem że to u mnie może jest niestandardowe gniazdo, ale potem nawet sprawdziłem w dokumentacji tego kupionego szajsu i tam polaryzacja była prawidłowa. Jakbym podłączył bez sprawdzenia to by pakiet #!$%@?ął jak na tych chińskich filmikach z kamerek xD Rozkręciłem inbę
@Jarek_P: - przewód z żyłami z CFe (magnes się przykleja)

Mam nadzieję, że miało być CuFe, ale mniejsza o to. Osobiście dopiero 2-3 lata temu zauważyłem, że "miedziane" druciki w kablach od wszelkiej maści chińczyków, a nawet w sprzęcie elektro z ikea nie wyginają się, tylko po zgięciu same się prostują, nie da się ich skręcić. Początkowo myślałem, że mi się coś poebało, ale wziąłem stary kabel od prodiża i elegancko
@Jarek_P: ostatnio odkryłem kabel taki jak ten, normalnie dziura na uziemienie jest to imo powinno oznaczać, że w kablu jest żyła uziemiająca. Ale się rozerwał słaby kabel i widać dwa przewody w środku.

To kabel od zasilacza do laptopa, więc w sumie wszystko jedno, ale przecież można było zrobić uczciwa wtyczkę
@Jarek_P: ale jajca. Zamówiłem od chińczyka mini pc do którego był zasilacz zewnętrzny. Wywaliło mi ostatnio różnicówkę i szukałem przyczyny w całej chacie. Okazało się że zasilacz od chińczyka rypnął. Ale co najlepsze. Nie sam zasilacz tylko właśnie przewód do zasilacza. Po Twoim poście go rozebrałem i to jest podobne gówno. Żyła cienka jak włos a na wtyczne 10A-16A xD
YourNightmare - @Jarek_P: ale jajca. Zamówiłem od chińczyka mini pc do którego był za...

źródło: 20240325_195016

Pobierz