Wpis z mikrobloga

Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legalnego sprzedawcy, kabel z certyfikatem, mówili.

Na zdjęciu kabel kupiony w Polsce, od dużego allegrowego sprzedawcy. Według opisu ze strony: do 16A, oczywiście trójżyłowy, wysokiej jakości i w ogóle.
Tymczasem w realu:
- brak żyły PE
- przewód z żyłami z CFe (magnes się przykleja)
- średnica żyły 0,58mm co daje pole przekroju żyły ~0,25mm2. Dla przewodu miedzianego dałoby to maksymalne obciążenie rzędu 4,5A, tu mamy żyłę żelazną, zatem bliższa prawdy jest połowa tej wartości.

Kable kosztowały śmieszne grosze, ale chyba będę kręcił inbę, bo to gówno jest zwyczajnie groźne dla zdrowia i mienia osób użytkujących, grozi zarówno porażeniem, jak i pożarem i w ogóle nie powinno być sprzedawane.
#elektronika #elektryka
Jarek_P - Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legal...

źródło: 20240325_161113

Pobierz
  • 189
  • Odpowiedz
  • 103
@G06DbT: potrzebowałem 10 sztuk krótkich GOTOWYCH przewodów z wtyczką oraz złączem IEC, do znikomego obciążenia, więc wziąłem najtańsze. Spodziewałem się badziewia, ale nie aż takiego.
  • Odpowiedz
P.S. Swoją drogą na pierwszym zdjęciu widać, że nawet oni deklarują na wytłoczce nie 16A a 10A - więc polski sprzedawca pojechał (co i tak nie zmienia faktu, że na 10A to nie powinno pracować).
bialy100k - P.S. Swoją drogą na pierwszym zdjęciu widać, że nawet oni deklarują na wy...

źródło: 10A

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 148
Zapewne certyfikowane China Export.

@bialy100k: Mirku, nie powielaj tych bzdur proszę Cię :). Dla Chińczyka nie ma znaczenia czy wlepi na obudowę taki sraki czy owaki znaczek, bo nie ponosi żadnej konsekwencji za swoje działania. Takie dywagacje na temat tego znaczka wymyślił jakiś ułom, który tego nie rozumie i myślał że pan chińczyk zrobił taki manewr specjalnie, a nie mimowolnie jak kopiował/nanosił. No i teraz mamy takie historie powielane niczym opowieści
  • Odpowiedz