Wpis z mikrobloga

Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legalnego sprzedawcy, kabel z certyfikatem, mówili.

Na zdjęciu kabel kupiony w Polsce, od dużego allegrowego sprzedawcy. Według opisu ze strony: do 16A, oczywiście trójżyłowy, wysokiej jakości i w ogóle.
Tymczasem w realu:
- brak żyły PE
- przewód z żyłami z CFe (magnes się przykleja)
- średnica żyły 0,58mm co daje pole przekroju żyły ~0,25mm2. Dla przewodu miedzianego dałoby to maksymalne obciążenie rzędu 4,5A, tu mamy żyłę żelazną, zatem bliższa prawdy jest połowa tej wartości.

Kable kosztowały śmieszne grosze, ale chyba będę kręcił inbę, bo to gówno jest zwyczajnie groźne dla zdrowia i mienia osób użytkujących, grozi zarówno porażeniem, jak i pożarem i w ogóle nie powinno być sprzedawane.
#elektronika #elektryka
Jarek_P - Nie kupuj kabli na aliexpress, ani na bazarze mówili. Kup w Polsce od legal...

źródło: 20240325_161113

Pobierz
  • 189
@Jarek_P: o #!$%@? byłem pewien że głupotę walnąłeś z tą stalą, nawet nie wiedziałem że takie przewody istnieją, no ale jak się magnes przykleja ¯\(ツ)/¯
PS byłem z 2 tyg. temu na jednym targu w Warszawie, chłop za kabel typu koniczynka chciał 15 zł, powiedziałem mu ze mogę dać 5, a ten się zaśmiał xD
Zaśmiałsm się i ja, bo takie kable niedawno kupowałem na allegro za 7zł.
Ostatecznie kupiłem w
Kable kosztowały śmieszne grosze, ale chyba będę kręcił inbę, bo to gówno jest zwyczajnie groźne dla zdrowia i mienia osób użytkujących, grozi zarówno porażeniem, jak i pożarem i w ogóle nie powinno być sprzedawane.


@Jarek_P: zgłaszaj do inspekcji handlowej, ale uzbrój się w cierpliwość, ja niedługo będę obchodził pierwszą rocznicę zgłoszenia w podobnej sprawie jak IH obiecało kontrolę, ale nic nie zrobiło :)

UOKiK takie sprawy zlewa.
@Jarek_P: Ja akurat nie zasilający, ale sieciowy kiedyś kupiłem na @allegro od polskiego sprzedawcy. Leniwy byłem i nie chciało mi się zaciskać to sobie pomyślałem, że od razu zaciśnięty wezmę 6m. Słabo działał i sporo pakietów było raportowanych jako złe CRC. No i taki jakiś zbyt giętki był. To go rozciąłem, a tam linka, chyba 5 cienkich, ledwo widocznych włosków na żyłę było z czegoś podobnego jak u ciebie. Zacząłem dyskusję,