Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
blvckie - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przo...

źródło: temp_file4053189998872566903

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
  • 157
@blvckie: Kumpel, ratownik medyczyny, opowiadał mi kiedyś że zostali wezwani do wypadku gdzieś w okolicach Wieliczki. Laska wyjechała seicento zza zakretu i #!$%@?ła właśnie w taki heder. Zmarła zanim zdążyli porozcinać wrak samochodu i ją wyciągnąć.
  • Odpowiedz
@l1pka: Czemu nie. Rolnicy w #!$%@? dopłat dostają a teraz jeszcze przez nich w korkach trzeba stać bo robią polityczną szopkę. Widać że to pisowska akcja - w końcu za PiS to było ustalane i nie protestowali i się po wyborach obudzili.
#!$%@?ć ich.
  • Odpowiedz
@Dafcio808: A to w takim wypadku nie musza miec czasem zezwolenia zeby bez tablic prouszac sie po drogach publicznych? Ciekawe czy jest jakis mnoznik jak #!$%@? bedzie prowadzil po drodze kombajn z hederem i do tego bez zezwolenia.
  • Odpowiedz
  • 11
Kumpel, ratownik medyczyny, opowiadał mi kiedyś że zostali wezwani do wypadku gdzieś w okolicach Wieliczki. Laska wyjechała seicento zza zakretu i #!$%@?ła właśnie w taki heder. Zmarła zanim zdążyli porozcinać wrak samochodu i ją wyciągnąć.


@Aerwin: Sporo było takich wypadków. Teraz już się mniej o tym słyszy na szczęście
  • Odpowiedz
  • 168
@blvckie: 10+ lat temu moja ówczesna dziewczyna ledwo uszła z życiem gdy rolas sobie wracał z założonym HEDERem, bez oświetlenia, po drodze publicznej. Skończyło się na skasowanej furze, szwach na głowie i konkretnej ilości stresu. Było blisko do czegoś znacznie poważniejszego.

A zwrócisz takiemu uwage to wielce zdziwiony, że wieś nie należy do niego.
  • Odpowiedz
  • 98
@blvckie jak byłem w podstawówce to kolega z rownoleglej klasy zginął w wypadku, gdzie nieoświetlony kombajn z Hederem stał w nocy na poboczu... ( ͡° ʖ̯ ͡°) kierowca nie miał szans go zauważyć...
  • Odpowiedz
znajdzie kogoś trzeźwego na swoje miejsce


@goferek: Dwa lata temu u mojej babci na wsi był incydent, gdzie rolnik zahaczył hederem o drzewo i sie wywrócił. Najlepsze jest to, że to było jedyne drzewo na całej trasie od jego pola do gospodarstwa i zahaczył w drodze powrotnej xD
  • Odpowiedz