Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w dużych miastach jak #poznan #warszawa #wroclaw #krakow #gdansk
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum, jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.

Zgodzilibyście

  • Tak 58.1% (4414)
  • Nie 41.9% (3178)

Oddanych głosów: 7592

  • 220
@vogello w Polsce istnieje tak wielkie samochodowe zapalenie mózgu, że nie mogę z tego. Te zaklęcia są rzucane i czczone. Podobnie było z tym, że teraz piesi zaczną wchodzić pod koła i dopiero będą tragedie. Taka tragedia, że ostatnie prawo zmniejszyło śmiertelność ludzi w takim stopniu, że podskoczyliśmy w tabelkach prawie do średniej unijnej.
No przykro mi #!$%@? bardzo - też mi wygodniej często podjechać samochodem. Mam do pracy 20minut komunikacją i
@jeden_na_dziesiec: to niestety mit. Ruch samochodowy zawsze będzie szybszy i wygodniejszy przy braku zewnętrznych ograniczeń. Nawet jakby autobus startował dokładnie spod twojego domu dokładnie pod twoje miejsce docelowe, najkrótsza trasa jak auto, i tak będzie sporo wolniejszy bo będzie musiał się zatrzymywać na przystankach. Wyjątkiem od tego mogą być jedynie pociągi, i czasem metro, choć tutaj też czesto przystanki sprawiają że jest w praktyce wolniejsze.

A ludzie będą wybierać wygodniejsza i
Mam dźwigać i jeździć śmierdzącą komunikacja miejską? Przecież w komunikacji tak #!$%@? od każdego zakurzonego siedzenia i ludzi, nie da się usiąść.


@crazykokos: przecież ty patobiedaczko zarabiasz 4k netto w obsłudze klienta a komunikacją jeździsz od zawsze na zawsze i to bez biletu xD
@Arekt: tak, pod pewnymi warunkami. Jako, że mieszkam w centrum, to muszę mieć możliwość wjazdu do niego swoim samochodem :) zatem jakiś wjazd tylko dla mieszkańców i dla osób mających pozwolenie (np. mieszkających w hotelach), sprawdzanie tego za pomocą kamer jak we Włoszech w dużych miastach przy centrum