Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w dużych miastach jak #poznan #warszawa #wroclaw #krakow #gdansk
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum, jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.

Zgodzilibyście

  • Tak 58.1% (4411)
  • Nie 41.9% (3175)

Oddanych głosów: 7586

  • 176
@Arekt: Nie, ponieważ sytuacje są różne. Ja należę do osób, które często podróżują komunikacja, bo do centrum mam super dojazd metrem. Ale wyobrażam sobie taki dzień, gdzie mam dużo rzeczy do przewiezienia, dziecko ze soba albo po prostu źle się czuje. I wtedy musiałbym brać taksę, czyli wydać więcej. Dlatego zachęcanie do komunikacji tak, zakazy nie. Poza tym na 100% byłoby tak, ze majętni i wpływowi i tak by jeździli jak
@Arekt: Ale to jest marzenie ściętej głowy, widze na przykładzie Poznania. Bilety najdroższe w polsce, tramwaje zapchane, autobusy zapchane, a kursy wypadają z grafiku bo nie ma kierowców. Ten stan będzie możliwy do osiągnięcia dopiero przy pęłnej automatyzacji jazdy i mooocno nadmiarowym taborze. I zapewne elektrycznym taborze, bo co z tego ze ograniczymy liczbe pojazdów osobowych w centrum, jak co 5 minut będzie jechał autobus i kopcił z rury.
@Arekt ja jestem za tym żeby pare ulic w centrum Warszawy wyłączyć z ruchu całkowicie i je ciekawie zagospodarować. W tym momencie brakuje ciekawych pasaży z restauracjami i sklepami i to takie samochodowe miasto że jak chcesz wyjść na zakupy i zjeść w fajnej knajpie to bez samochodu się nie obejdziesz
@Phallusimpudicus: podpisuję się pod tym obiema rękami! Obecnie jeszcze mieszkam w #gdynia: smród, syf, kiła, korki, chamstwo i tłok. mam pracę zdalną i w grudniu za połowę ceny "apartamentu" w #trojmiasto kupiłem 68m2 mieszkanie 30km od Gdańska. Na razie jeszcze w remoncie, ale już niedługo. () Cisza, spokój, wszędzie blisko, a jak będę chciał jechać do kina to ekspresówką mam 25 minut do
@Arekt: przecież centrum Krakowa jest zamknięte dla ruchu samochodowego, mało kto tam żyje, wszystkie lokale mieszkalne są na wynajem dla turystów, z usług są tylko restauracje dla turystów, sklepy dla turystów i kluby i puby żeby zachlać morde.
Nikt wam nie zbuduje ścieżek w całym mieście. W warszawie nawet chodnik trzeba budować z budżetu obywatelskiego. Politycy potrafią tylko zamawiać propgande. Nigdy nie zrobią działającej komunikacji.
#warszawa i tak ma zajebistą komunikację, bo autobusy/metro/tramwaje robią zajebistą robotę, przynajmniej w mojej opinii. Autem poza godzinami dojazdu/powrotów z pracy jeździ się też całkiem spoko.
@Arekt: Po centrum i tak jeżdża tylko przyjezdni, więc szczerze mówiąc whatever

Wyjątkiem od tego mogą być jedynie pociągi, i czasem metro


@Tasartico7: Raczej odwrotna kolejność - metro, czasem pociągi ;) Metro omija wszystkie korki i jest nie do pobicia w szczycie generalnie, chyba, że jedziesz w drugą stronę, niż ruch (czyli z centrum rano np.).
Ruch samochodowy zawsze będzie szybszy i wygodniejszy przy braku zewnętrznych ograniczeń


@Tasartico7: Ograniczeniem zewnętrznym mogą być korki, a rozwiązaniem buspas. Metro oczywiście dużo szybsze z założenia
@crazykokos: no to super praca, że trzeba się do niej odwalić, a nawet komputera służbowego nie dadzą/nie zainwestują w chmurę, żeby nie dźwigać lapka. Jakoś ludziom w bogatszych krajach bardzo pasuje podróż komunikacją, ale to musiałaby ta bieda umysłowa co niektórych opuścić.