Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w dużych miastach jak #poznan #warszawa #wroclaw #krakow #gdansk
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum, jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.

Zgodzilibyście

  • Tak 58.1% (4415)
  • Nie 41.9% (3178)

Oddanych głosów: 7593

  • 220
  • Odpowiedz
  • 11
@FELIX90: też tak uważam xD odkąd tu mieszkam to nigdy nie miałem potrzeby podróżowania samochodem, jedynie to się przydaje jak dojeżdżasz na jakieś Bielany czy psie pole i możesz całą trasę przejechać obwodnicą.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską


@Arekt: przestałem słuchać tego #!$%@? dawno temu, miasta w Polsce są jak kłamliwe kur...
  • Odpowiedz
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum, jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.


@Arekt: a w rzeczywistości będzie ograniczony ruch samochodów i tak samo upośledzona komunikacja miejska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.


@Arekt: To chyba większa utopia niż działający komunizm. Ale odpowiadając na Twoje pytanie - tak, wtedy nie pchałbym się autem do centrum. Byłaby to jednak moja decyzja i mój wybór. Wolałbym brak odgórnych zakazów.
  • Odpowiedz
@jeden_na_dziesiec tylko dużo ludzi, śmiem nawet szacować że 70%, „dobra infrastruktura” definiuje jako przystanek pod sklepem, praca, domem. Ale tylko wtedy kiedy on jedzie potem już nikt tak nie musi dojeżdżać.
Generalnie ludzie są zachłanni i mało doceniają rzeczy które już mają
  • Odpowiedz
@Arekt: Uważam że problem zakorkowanych miast można rozwiązać od innej strony - popularyzacją telepresencji (aktualnie mamy remote office które jest dość upośledzone pod tym względem - tylko pracownicy biurowi) - niech ludzie wrócą do małych/średnich miast gdzie jest pełno przestrzeni i tańszych mieszkań

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teleobecno%C5%9B%C4%87

Trend migracji wewnętrznej do miast wojewódzkich to patologia
  • Odpowiedz
@jeden_na_dziesiec

@Arekt Jakby istniała dobra infrastruktura, to ruch samochodowy zredukowałby się sam bez odgórnych ograniczeń.


Warszawa ma bardzo dobrą komunikację miejską, a to wcale nie powstrzymuje setek ludzi przed jazdą samochodem
  • Odpowiedz