Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? to sranie sie podludzi z gastro, jak ktos nie da im napiwku. #!$%@?, ide do restauracji, zamawiam, zjadam, place i wychodzę, za co ja mam komus dawac jakies dodatkowe pieniadze?
Rozumiem, ze ci wszyscy kelnerzy i dostawcy jak ida do sklepu to tez daja kilka zlotych napiwku kasjerce?

- po ile ten telewizor?
- 1499zl prosze pana
- prosze policzyc 1502zl za miłą obsluge

Albo u lekarza

- ile sie nalezy za wizyte?
- 150zl
- karta zaplace, proszę nabic 153zl

XD

#bekazpodludzi #heheszki #pracbaza
  • 196
@KriegCaptain710 Moja koleżanka jak pracowala w barze w Stanach to stałą wypłatę miała 3dolce. Reszte co zarobila to z napiwkow.


@YouGotThis10: nie wypłatę 3 dolce, tylko około $3 na godzinę :) bo minimalna stawka godzinowa dla zawodów napiwkowych w USA to coś ponad $2. Są to faktycznie grosze, ale gdyby miała wypłatę 3 dolary na 2 tygodnie to oznaczałoby, że pracowała mniej niż dwie godziny na 2 tygodnie :D bo inaczej
@ATAT-2: czytałem kiedyś dyskusje na reddicie, że faktycznie maja na papierze mniej niz minimalna, ale także dodatkowy obowiazek na wlascicielu, ze jesli ktos nie dobił do minimalnej w danej godzinie pracy to on musi to do minimalnej wyrownać. Nie weryfikowałem tego
@lubaxd: w dobrych restauracjach obsługa jest wpisana w rachunek i nikt nie robi z tym problemu

ale...

w dobrych restauracjach kelner to cała obsługa wokół stolika, doradztwo co do wina, wyjaśnienie z czego składa się danie, jak jest przygotowane, skąd mają składniki, jak uzyskują półprodukty a nie samo zebranie zamówienia i przyniesienie mi żarcia do stolika

większość "restauracji" w polsce to fastfoody a nawet w takim mcdonalds można zamówić jedzenie z
@lubaxd: kultura napiwków to jeden z najbardziej widocznych objawów raka kapitalizmu
konkurs kto lepiej podaje talerze i #!$%@? o czymś, czego nie wie/nie jadł... jeszcze w Polsce, gdzie serwis jest tak beznadziejny, że się odechciewa wchodzić gdzie jest obsługa kelnerska
@lubaxd:
Ostatnio kupiłem badanie krwi, i doliczyli usługę pielęgniarską... Czy to jakaś forma napiwku?

Dzień dobry,

Dziękujemy za złożenie zamówienia za pośrednictwem sklepu internetowego ALAB laboratoria. Zamówiłeś następujące badania:

Nazwa Liczba Cena Wartość
PAKIET MĘŻCZYZNY 30+ (zawiera 14 badań) 1 188.25 zł
Usługa pielęgniarska 1 10.00 zł
@JanuszKarierowicz: to jest normalna praktyka jeżeli jest to większą rezerwacja wynikająca z tego że trzeba więcej się narobić żeby 10 posiłków było ciepłe naraz w tym samych czasie. Jeśli serwis jest za coś innego to labo jesteś w drogim miejscu gdzie cie obskakuja, albo to zwykły scum ijanuszerka
@Variv: W USA ten brak minimalnej dla kelnerów nie jest we wszystkich stanach. Masa stanów ma normalną pensję, a i tak jebią na napiwkach. Po drugie brak minimalnej bazowej nie oznacza, że pracownik nie ma za co żyć. Jeśli nie uzbiera z napiwków to pracodawca ma mu uzupełnić do tej minimalnej.

Napiwki to zwykłe dymanie ludzi przez januszy z gastro.
@lubaxd: w USA ta walka jest jeszcze gorsza. Uwielbiam czytać kłótnie pod filmikami o tipowaniu w US gdzie część ludzi mówi że nie zamierza dokładać się ludziom do pensji a druga część krzyczy że jak nie stać cię na tipy to nie stać cię na chodzenie do restauracji xd tam naprawdę ogromna część społeczeństwa ma wyprane mózgi przez to. Z tego co czytałem poszczególne stany zaczęły wprowadzać obowiązkowa minimalna w gastro
@tellet: Dla mnie to jest nic więcej jak trik na podniesienie cen o 10% bez podnoszenia cen w menu. Praktyka służąca wprowadzaniu w błąd.

@topikPajak I jesteś przekonany, że za "trudność dostarczenia większej liczby posiłków" dodatkowy przychód nabity na rachunek trafia do kucharzy i kelnerów?