Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? to sranie sie podludzi z gastro, jak ktos nie da im napiwku. #!$%@?, ide do restauracji, zamawiam, zjadam, place i wychodzę, za co ja mam komus dawac jakies dodatkowe pieniadze?
Rozumiem, ze ci wszyscy kelnerzy i dostawcy jak ida do sklepu to tez daja kilka zlotych napiwku kasjerce?

- po ile ten telewizor?
- 1499zl prosze pana
- prosze policzyc 1502zl za miłą obsluge

Albo u lekarza

- ile sie nalezy za wizyte?
- 150zl
- karta zaplace, proszę nabic 153zl

XD

#bekazpodludzi #heheszki #pracbaza
  • 196
@lubaxd kultura napiwków wychodzi z ameryczki i raczej nie sprawdzi się nigdy w Polsce. Bo tutaj kelner dostaje wypłatę, za którą jest w stanie przeżyć, w ameryce pracują na psie pieniądze i żyją z tipów.
I przez parę prac w gastro nigdy nie spotkałam się z wielkim sraniem o brak napiwków. Było mówione, że fajnie, jakby były, ale każdy jest świadomy, że jesteśmy w Polsce i nikt nie gbura się, gdy owego
@Davidozz: Powiem szczerze że nie wiem, nie widziałem nigdzie takiej informacji o doliczaniu, ale możliwe że gdzieś była naklejona/ukryta w menu XDDD Cała reszta knajp w Czechach czegoś takiego nie miała, także zaskoczyliśmy się, ale niestety, tak jak powiedziałem, ta miejscówka to był typowy tourist trap ( ͡° ʖ̯ ͡°)

nie kłóciłem się, na szczęście wzięliśmy tam tylko dwa piwka więc koszt nie był jakiś duży