Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? to sranie sie podludzi z gastro, jak ktos nie da im napiwku. #!$%@?, ide do restauracji, zamawiam, zjadam, place i wychodzę, za co ja mam komus dawac jakies dodatkowe pieniadze?
Rozumiem, ze ci wszyscy kelnerzy i dostawcy jak ida do sklepu to tez daja kilka zlotych napiwku kasjerce?

- po ile ten telewizor?
- 1499zl prosze pana
- prosze policzyc 1502zl za miłą obsluge

Albo u lekarza

- ile sie nalezy za wizyte?
- 150zl
- karta zaplace, proszę nabic 153zl

XD

#bekazpodludzi #heheszki #pracbaza
  • 196
@lubaxd: to przyszło z USA gdzie pracownikom w gastro można było płacić jakieś śmieszne stawki rzędu 3$/h bo to "tipping job". No i ten rak się rozrósł.

Ja ogólnie ostatnio bojkotuję gastro i więcej gotuję w domu bo z cenami i jakością to im się w dupach poprzewracało.
@ToJestNiepojete: musiałbym być debilem żeby być tak przekonany, to jest kompesacja za to że pojedynczy klijeci będą obsluzeni gorzej i mniej chętnie wrócą lub poleca. Lub za utrzymywanie organizacji która w ogóle pozwala realizować takie zamowienia
Nazwa Liczba Cena Wartość

PAKIET MĘŻCZYZNY 30+ (zawiera 14 badań) 1 188.25 zł

Usługa pielęgniarska 1 10.00 zł


@TakiSeLogin: to chyba jeszcze pozostałość po covid - wtedy praktycznie wszyscy (dentyści, laboratoria etc). naliczali dodatkową opłatę za maseczki, rękawiczki itp.
No i skoro się przyjęło to zostało tylko inaczej nazwane - płacisz osobno za badania, osobno za to że pobiorą ci krew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
napiwek był odkąd żyje, więc trochę rozumiem, gdy idę do restauracji na dłużej. posiedzieć, pogadać, zjeść, wypić itd. i jeśli kelner swoją pracą nie przeszkadza/umila pobyt to nie mam problemu dać napiwku. choć z czasem nie rozumiem tego zwyczaju czemu akurat oni mają te napiwki.

ale...gdy idę na lunch zeżreć lunch dnia (bo najtaniej xd) i zajmuje mi to 15 min to oczekiwanie, że dam komuś napiwek jest przesadą.
@lubaxd: przykład mam trochę inny aczkolwiek podobny. Wytłumaczy mi ktoś może czemu np w takim ALAB doliczona jest "usługa pielęgniarska" ileś tam procent lub zł skoro kupuje u nich prywatnie badania więc logiczne że muszą mieć pielęgniarkę żeby usługę wykonać XD nie rozumiem czemu jeszcze mam się dokładać do jej pensji skoro płace za pakiet badań XD
@Rad-X

Właśnie używałem, ale przestałem, bo maszyny na stacji słabo ogarniają wyższe i ta automatyczna wylewka uderza w kubek i wrażenie jest jakby przez to miała taka maszyna się rozwalić.
@lubaxd: wszystko przez restauratorow gdzie daja minimalna i reszte se z napiwkow zarob. Tylko zapomnieli dodac, że za miła i fachowa obsluga a nie za to ze z łaską przyniesie talerz zupy…
@lubaxd: Największa beka to jest z tego że kelner dostanie napiwek, ale osoby w kuchni które to jedzenie przyrządziły już nie, a która czynność jest trudniejsza? Przyjęcie zamówienia i przyniesienia talerzy, czy jednak przygotowanie jedzenia? xD
Spokojnie, już nawet stacje zaczynają wyprowadzać koszty składowe na paragony i przerzucać je na klientów. Tam opłata za "serwis", tu za kubeczek.


@ArchDelux: Akurat tutaj to nie januszerka a wymóg prawny. Mają obowiązek doliczyć tę opłatę i wyszczególnić ją na paragonie, żebyś następnym razem przyszedł z własnym kubkiem, a do McDonalda z własnym talerzem i sztućcami.
@lubaxd: tez nie wiem skąd pomysl na napiwek mimo ze sam je dostaje. Napiwek spoko jak ktoś coś więcej zrobi ewentualnie dostawcy jak ci w srodku nocy albo w niedzielę zarcie przywozi na 4 pietro bez windy bo to luksus jest. Ja jw traktuje jako coś miłego po prostu, a nie jak kase. Dajesz komuś trochę uśmiechu w postaci 2zl i może potem tez dostanie usmiech w jakiejś formie i pare