Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Panowie pytanie od starego dziada (30 lvl) ale nowicjusza w tematach siłowni - czy da się mieć fajną sylwetkę bez dziwnych wspomagaczy (jakieś sterydy itp)?
Często przeglądam różne profile, filmiki na youtube i sporo osób wypomina, że ktoś jest na bombie i stąd efekty (i nie mówią tu o typowej kulturystycznej sylwetce ale coś pomiędzy gościem z foty poniżej a Ponczkiem WK). Pytanie o przeciętną osobę a nie fitness influencera na etacie który ma zawsze czas na ćwiczenia i dobrze dobraną dietę. Chodzi o zwykłego gościa, który wiadomo chodzi do pracy, nie kupuje jakiś wygórowanych posiłków, czasem zje nieco później bo nie ma czasu, czasem pojedzie za późno na siłownie bo nie ma czasu. I też bez predyspozycji genetycznych - ot zwykły gość, który do tej pory coś tam uprawiał sportu. Dodam też, że znam osoby 25-35 lvl które chodzą regularnie na siłownie i nie widać po nich takiego wow, widać że jakiś sport uprawiają ale żeby od razu powiedzieć o nich, że typowy co chodzi na siłownie to nie.

#pytanie #silownia #mirkokoksy #trening #cwiczenia #dieta #sport #bialko #kreatyna #testosteron



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Panowie pytanie od starego dziada (30 lvl) al...

źródło: KBvBAr9Ag

Pobierz
  • 16
@mirko_anonim mi już bliżej do 40, a nigdy nie miałem lepszej sylwetki niż obecnie. Z tego co przeczytałem masz niestety błędne założenia, bo jeżeli chcesz poprawić swoją sylwetkę (wyrzeźbić ciało, nabrac,
trochę mięśni) to jeżeli nie dostosujesz pod to jedzenia (makro) to się zasapiesz na siłowni i niewiele zobaczysz poza tym, że przyzwyczaisz mięśnie do wysiłku i nieco później się zmęczysz. Inna sprawa: znajdź jakiegoś trenera, nawet w necie są na fb
@mirko_anonim oczywiście, że się da, ale potrwa to chwilę jeśli nigdy nie miałeś styczności ze sportem, a tym bardziej z treningiem siłowym.
Po takim roku-poltora ćwiczeń z fajnym progressem jakbyś docial to mniej więcej taka sylwetka jak na zdjęciu jest w zasięgu. Co nie oznacza, że to łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jednak musisz trzymać to białko wysoko, cisnąć 3-4x w tygodniu, troszkę zmienić nawyki żywieniowe, troszkę
@mirko_anonim: oczywiście że się da. Nieskromnie mówiąc, mam podobną sylwetkę, stale i niezmiennie od 10 lat. Obecnie mam 42 lvl.
Ale to trzeba ćwiczyć i pilnować michy a nie przyjść na siłkę raz na tydzień a michę dobijać browarami i czipsami co drugi dzień.
@-pafel nie wiem jak to wyglada online (pewnie sporo taniej) bo mam trenera na miejscu z którym się widze@na korekty treningow co ok. 12-15 tygodni. U mnie w rozpisce mam 3 treningi w tygodniu i jak zaczynałem (niewiele ogarniając z tematyki ruchu) to potrzebowałem z trenerem „przejść” tą rozpiskę przez dwa tygodnie (jeden trening godzinka) a więc 6 godzin, za godzinę płaciłem coś 150 zł. Przez te 6 godzin w przerwach między
@mirko_anonim
taka jak na zdjeciu bez problemu. Jakis rok solidnego ćwiczenia. Przy #!$%@? genach 2-3 lata. Najwazniejsza jest systematyczność, technika ćwiczeń no i podaż kaloryczna na plus.

A no i jak musisz najpierw zrzucsc opone to możesz jeszcze rok dolozyc do szacunkow.

Mam 36 wygladam przynajmniej tak jak na zdj.

A no i jak nie ćwiczysz to nie wyglądasz. Tak to działa.

"Zapie.rdalac trzeba." i "niema że boli, musi" to beda twoj
Panowie pytanie od starego dziada (30 lvl)


@mirko_anonim: Co Wy z tym wiekiem? Ronnie Coleman miał 34 lata jak zdobył pierwszy tytuł Mr. Olympia, Cutler po nim w wieku 33 lat. Jak ktoś uprawia kulturystykę na najwyższym poziomie to właśnie jest w szczycie zbliżając się do 40-tki. Możesz spokojnie zacząć w wieku 30 lat i pewnie szczyt możliwości osiągniesz we wczesnych latach 40 może nawet trochę później.

Spokojnie można osiagnąć taką
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Da się. Niektórzy posiadający „geny atlety” czy jak się tam gen ACTN3 i bliskie mu nazywają po polsku, mogą to osiągnąć nawet bez siłowni uprawiając sport od czasu do czasu i robiąc chwilę ćwiczeń rano i wieczorem przed lustrem. Wiem, bo sam mam sylwetkę bliska temu zdjęciu, a nie robię właściwie nic specjalnego poza aktywnościami fizycznymi które lubię. Żadnej siłowni, a lat mam 33.